reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Zastrzyk, moja starsza miała wit d+k podawaną, a ja ciągle zapominałam, to wolę dać raz tę witaminę K niż potem się wkurzać na kropelki. Witaminę D można podać po 2gi dzień, K codziennie.


Mam nadzieję wysłać w końcu młodszą do przedszkola i może uda się zaszczepić pierwszą dawkę meningokoków. W weekend marzę, żeby się pprządnie wyspać.


Ja dzisiaj byłam z moją starszą u okulisty i optyka (nawet nie chce mi się podliczać, ile kasy zostawiłam 😪 ale gdzie nie poszłam, tam we łbie mi się kręciło i musiałam siadać. Co do golenia to ostatnio zeszło mi godzinę. Po jednej nodze miałam chęć wyć, a mąż odmawia pomocy 🤷‍♀️🤷‍♀️
A to golenie nóg to u mnie pikuś, bo ja tylko łydki, chwała Bogu nie muszę całych nóg 😅 Ale miejsca intymne to już wyzwanie, na ślepo 😂
 
reklama
Hmmm ale do ortopedy kierował Cię ginekolog czy sama się wybrałaś? mnie też boli ale w jednej pachwinie od jakiegoś czasu tak jak mówicie najgorzej przy przewracaniu. Mówiłam ostatnio ginekolog owi na wizycie ale w sumie nic nie mówił o rozejsciu spojenia łonowego z tym że ja mam jeszcze żylaki pochwy.
Ginekolog zaleciła konsultację u ortopedy, ale sama i tak wiedziałam, że muszę iść, bo mam dodatkowo problemy z kręgosłupem i potrzebowałam rzetelnej opinii. Do gina chodzę prywatnie, więc nie wypisywała mi skierowania.
 
Norma to do 15 mm, dopiero wtedy rozważają cokolwiek tak naprawdę...

Ja też miałam objawy, chodzić nie mogłam, w badaniu wyszło jedynie 5 mm. Odpoczywam i nie łażę i jest dużo lepiej. Nawet krótki spacer mnie składał na cały kolejny dzień.
Standardowy objaw to właśnie problemy z przewracaniem się przy leżeniu.
A kto Cie badał? Ginekolog moze np zrobic takie usg czy tylko specjalista juz? Bo ja tez mam wlasnie tak, ze wyjde na badania czy do lekarza (ogolnie mam najaz lezenia) to nast caly dzien dochodze do siebie wlasnie... Jedna pachwina mnie tak boli, ze ledwo chodze 😔
 
A kto Cie badał? Ginekolog moze np zrobic takie usg czy tylko specjalista juz? Bo ja tez mam wlasnie tak, ze wyjde na badania czy do lekarza (ogolnie mam najaz lezenia) to nast caly dzien dochodze do siebie wlasnie... Jedna pachwina mnie tak boli, ze ledwo chodze 😔


Nie no, ocena rozejścia spojenia to ortopeda. I to on zaleca, bądź nie, rozwiązanie przez cesarkę, jeżeli spojenie rozeszło się ponad normę. I z takim zaleceniem idziesz do gine prowadzącego ciążę.
W moim wypadku orto dał skierowanie na USG. USG trwało mniej niż minutę. Jakby mi wyszło duże rozejście to bym z tym wróciła do ortopedy, ale że tam prawie nic, to już nie zabierałam czasu. Wydruk z opisem USG dałam mojej gine i tyle.

Zostało mi już tak mało czasu, że ja się nie obcyndalam i po prostu odpoczywam. Jak nie mogłam jak człowiek pójść do kibla, ubrac sie i się umyć to wolę odpoczywać. Zdążę się naspacerować jeszcze z wózkiem.
A wizyty też staram się ogarnąć z własnym transportem albo uberem, bo jak się przeszłam w sumie na 1,5 km spacer to kaplica cały następny dzień. A tak jak mówię, moje rozejście jest głęboko w normie.
 
reklama
Do góry