reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Dziewczyny może macie jakieś sprawdzone sposoby na sen? Ja już od dobrych 3 tygodni nie mogę spać, czuję się zmęczona i śpiąca, ale zasnąć nie mogę. Mam nazywam to syndrom niespokojnych nóg, czuję jakieś nerwy jak po mnie "chodzą", poty mnie zlewają i tak kręcę się nawet do 2 w nocy i dopiero zasypiam takim płytkim snem. Jakąś masakra do tego częste bieganie do toalety. Jestem mega zmęczona, dajcie jakieś swoje sprawdzone metody.
Kochana to normalne w ciąży tak miałam we wcześniejszych ciążach że od 8 miesiąca ciąży w ogóle spać w nocy nie mogłam i teraz to samo nie śpię praktycznie od 1 do 4 ledwo zasnę i muszę się zrywać syna wyprawić do przedszkola i córka się zająć kawę obowiązkowo muszę wypić bo o spaniu w dzień mogę zapomnieć 😁
 
reklama
Kochana to normalne w ciąży tak miałam we wcześniejszych ciążach że od 8 miesiąca ciąży w ogóle spać w nocy nie mogłam i teraz to samo nie śpię praktycznie od 1 do 4 ledwo zasnę i muszę się zrywać syna wyprawić do przedszkola i córka się zająć kawę obowiązkowo muszę wypić bo o spaniu w dzień mogę zapomnieć 😁
No ja w poprzednich ciążach też nie spałam rewelacyjnie muszę przyznać, ale teraz to jakaś masakra, najgorsze to te nogi. O spaniu w dzień też mogę zapomnieć jedno dziecko do szkoły na 7:30, a drugie zdalne nauczanie, obiad, lekcje itp. kawusia z rana obowiązkowo 😁
 
Wzięłam się za pakowanie rzeczy, laski ja mam pustkę w głowie, serio. Nie wiem co zabrać hahahaha
Najlepiej to co rekomenduje szpital, w którym zamierzasz rodzić.
A jeśli nie mają takiej listy na stronie, to możesz wyciągnąć taką od swojej położnej, ze szkoły rodzenia, albo zwyczajnie z Google.
 
A kiedy diabetolog? Mnie się wydaje, że przy tych porannych wynikach to powinnaś insulinę na noc dostać.


A to ciekawe, co kraj/lekarz to inne wytyczne, chociaż zapewne jakbym się uparła to też bym miała cesarkę (wiek 40+, dwa poronienia, heparyna i aspiryna całą ciążę, nadciśnienie, cukrzyca ciążowa, otyłość, duża wada wzroku), tylko że ja mega nie chcę, bo to operacja jednak. Dlatego intensywnie z Marceliną rozmawiam, żeby dupskiem to jednak do góry się ułożyła, bo na samą myśl o cesarce wpadam w panikę 🤣🤣 a tu jeszcze kolejne badanie oczu mnie czeka żeby sprawdzić, czy na pewno mogę rodzić naturalnie.


Mam codziennie przynajmniej raz. Mało przyjemne, ale normalne.


Ja też słabo śpię. Na zespół niespokojnych nóg pomaga mi magnez, też miałam w poprzedniej ciąży i to było okropne a.lekarka mnie olała, teraz jak się zaczęło, to zaczęłam 2x dziennie magnellę brać (po konsultacji z moją gin oczywiście)
Ale mi pomaga zasnąć czytanie książek, z tym, że koniecznie nudnawych, ostatnio usypiam się sagą Zmierzch, działa jak złoto 🤣


Nie kupuję, kupię jeśli będzie potrzeba. W ogóle wielu rzeczy nie kupiłam. Żadnych butelek, smoczków, smoczków uspokajaczy, sterylizatorów. Zdecydowanie nastawiam się na cyc, pierwszą karmiłam 8,5 miesięcy, a Dobrusię 2 lata i 11 miesięcy, pewnie bym ciągnęła dalej, gdyby nie to, że byłam w ciąży i sutki mnie potwornie bolały.
Dziś miałam rozmowę o porodzie w szpitalu(mieszkam w Berlinie).
Noi lekarz mnie kompletnie zbił z tropu.
Ja mówię mu ze chce cesarkę bo po pierwsze 1 poród sn 15lat temu cieżki bardzo, córka nie wstawiła się w kanał rodny, to cofali poród, tętno w dół, jakoś urodziłam i ok wszystko ale trwało to bardzo długo noi po porodzie też źle zszyta i potem jakieś nasiadowki, sex potem masakra ból i tak długo po porodzie.
Po drugie mówię mu ze mój wiek 40+,trauma po kilku poronieniach wczesnych, poza tym cukrzyca ciążowa noi ta aspiryna i heparyna.
A on że cc to dla mnie gorzej to grozi zakrzepica, infekcje, długo się dochodzi do siebie, dla dziecka też źle wyciągnięte z brzucha nienaturalnie🙈noi oczywiście nie może zmusić mnie do sn ale poleca mi się zastanowić, mam. Mieć rozmowę z psychologiem, noi jeszcze raz z nim już w połowie luty. I wtedy zdecyduje ja.
Ale ogólnie nie poleca mi cc. 🙄Ordynator, pan prof. Dodam że mój mąż też lekarz był ze mną(poród w szpitalu gdzie pracuje mąż) i też zgłupiał bo myśleliśmy o cc.

Noi teraz się zastanawiam.
Mam jeszcze czas bo ja termin porodu dopiero 25.03.
A Twój który to będzie poród?
I jak przeszłaś poprzedni?
 
reklama
O kurde, Tutaj to chyba nikt tak nie robi tylko jak trafi się do szpitala
W De to Standart od 27tc.bo zawsze jak jestem w, poczekalni to w pokoju ktg jakas ciężarna.
Ale w 1 ciąży mialam później zaczęte to ktg od 8miesiaca chyba.
W sumie to dobrze bo ktg pokazuje też chyba skurcze macicy a, ja mam te twardnienia coraz częściej.
 
Do góry