reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

W De to Standart od 27tc.bo zawsze jak jestem w, poczekalni to w pokoju ktg jakas ciężarna.
Ale w 1 ciąży mialam później zaczęte to ktg od 8miesiaca chyba.
W sumie to dobrze bo ktg pokazuje też chyba skurcze macicy a, ja mam te twardnienia coraz częściej.
Tutaj ponoć dopiero regularnie robi się ktg chyba od 37 tygodnia bo dziś kumpela mi to mówiła. A przydałaby się taka profilaktyka właśnie szybciej. No ale to Polska.
 
reklama
Ja dziewczyny nie wiem co robic🙉🙉🙉🙉cały plan z głowy zburzony. Nastawiłam się na cesarkę a teraz już nie wiem.
Która z Wa będzie mieć cesarkę i czemu?
Ja ma wybór ale jak słucham ordynatora,profesora a on mi mówi że lepiej naturalny😬moja, lekarka za to rozumie czemu chce cesarkę, dziewczyny ja mam 43lata🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️15letnia córkę i 6 poronien za soba wczesnych.
Może nie wyglądam ale mam te lata i organizm na pewno inaczej pracuje niż 15lat temu.
 
Ja dziewczyny nie wiem co robic🙉🙉🙉🙉cały plan z głowy zburzony. Nastawiłam się na cesarkę a teraz już nie wiem.
Która z Wa będzie mieć cesarkę i czemu?
Ja ma wybór ale jak słucham ordynatora,profesora a on mi mówi że lepiej naturalny😬moja, lekarka za to rozumie czemu chce cesarkę, dziewczyny ja mam 43lata🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️15letnia córkę i 6 poronien za soba wczesnych.
Może nie wyglądam ale mam te lata i organizm na pewno inaczej pracuje niż 15lat temu.
Słuchaj ktoś będzie zawsze naciskał na poród naturalny. Ja nie powinnam też rodzić naturalnie ze względu m.in na kręgosłup a nie mam takiej adnotacji i będę też rodzić naturalnie. Boje się też że młoda zostanie w ułożeniu twarzyczkowym i będzie taki sadysta na porodówce co za wszelką cenę będzie chciał mi ją naturalnie wycisnąć. Ja się nie dziwię że się boisz, i na Twoim miejscu bym została przy swoim zdaniu.
 
Ja dziewczyny nie wiem co robic🙉🙉🙉🙉cały plan z głowy zburzony. Nastawiłam się na cesarkę a teraz już nie wiem.
Która z Wa będzie mieć cesarkę i czemu?
Ja ma wybór ale jak słucham ordynatora,profesora a on mi mówi że lepiej naturalny😬moja, lekarka za to rozumie czemu chce cesarkę, dziewczyny ja mam 43lata🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️15letnia córkę i 6 poronien za soba wczesnych.
Może nie wyglądam ale mam te lata i organizm na pewno inaczej pracuje niż 15lat temu.
Mi moja Pani doktor zaproponowała cesarskie cięcie. Miałam wybór, ale ostatecznie chce urodzić naturalnie jeżeli to będzie możliwe. Rozumiem twoje obawy i jednak jestem za tym żebyś jednak miała cesarskie cięcie. Lekarz może doradzić ale nie decydować z nas
 
Dziś miałam rozmowę o porodzie w szpitalu(mieszkam w Berlinie).
Noi lekarz mnie kompletnie zbił z tropu.
Ja mówię mu ze chce cesarkę bo po pierwsze 1 poród sn 15lat temu cieżki bardzo, córka nie wstawiła się w kanał rodny, to cofali poród, tętno w dół, jakoś urodziłam i ok wszystko ale trwało to bardzo długo noi po porodzie też źle zszyta i potem jakieś nasiadowki, sex potem masakra ból i tak długo po porodzie.
Po drugie mówię mu ze mój wiek 40+,trauma po kilku poronieniach wczesnych, poza tym cukrzyca ciążowa noi ta aspiryna i heparyna.
A on że cc to dla mnie gorzej to grozi zakrzepica, infekcje, długo się dochodzi do siebie, dla dziecka też źle wyciągnięte z brzucha nienaturalnie🙈noi oczywiście nie może zmusić mnie do sn ale poleca mi się zastanowić, mam. Mieć rozmowę z psychologiem, noi jeszcze raz z nim już w połowie luty. I wtedy zdecyduje ja.
Ale ogólnie nie poleca mi cc. 🙄Ordynator, pan prof. Dodam że mój mąż też lekarz był ze mną(poród w szpitalu gdzie pracuje mąż) i też zgłupiał bo myśleliśmy o cc.

Noi teraz się zastanawiam.
Mam jeszcze czas bo ja termin porodu dopiero 25.03.
A Twój który to będzie poród?
I jak przeszłaś poprzedni?
To będzie mój trzeci poród. Pierwszy był długi i ciężko go przeszłam (choć i tak było chyba lżej niż u Ciebie, ale sporo problemów było niestety przez personel i opiekę okołoporodową). Przy drugim wyciśnięcie młodej było mega proste i ta faza porodu trwała 10 minut max. Pamiętam, że po pierwszym porodzie mówiłam, że nigdy nie chcę już rodzić, ale po kilku latach przeszło, potem zaszłam i poroniłam, więc założyłam spiralę (to było po chorobie nowotworowej i chemioterapii męża więc szansa na zdrową ciążę była niewielka), no i zaszłam w ciążę kolejny raz po 4 czy 5 latach, między moimi dziewczynami jest 11 lat różnicy. Rok temu kolejny raz poroniłam i młoda teraz jest z wywoływanych owulacji. No i wszystko to co Ci pisałam mam (w sensie leków i chorób). I żeby nie było, że w ogóle w jakikolwiek sposób Cię oceniam, bo nie, po prostu ja się boję operacji i nie chcę cesarki, chyba, że będzie konieczna. Na pewno Ci nie doradzę co zrobić, bo napisałabym, żebyś rodziła sn (zignoruj!!). Musisz przemyśleć wszystkie za i przeciw, no i może skonsultuj się jeszcze z jednym lekarzem, nie ze swoją prowadzącą, masz do tego prawo i może to Ci pomoże podjąć decyzję.
 
Ja mam identycznie!
Cukier na czczo tylko podwyższony 92,94... A jak ostatnio zjadłam o 3 dwa jabłka to cukier o 8 - 82😁
Także napewno zależy od pory kolacji no i nocnego "dojedzenia"
Noo, jak za długa przerwa to cukier wzrasta, dlatego staram się jeść później kolacje. Wczoraj zjadłam o 23 i miałam 92, nadal wysoki ale już nie ponad 100. A w nocy to ja nie potrafię jeść 😝
 
Ja jestem w 32 TC i jeszcze nie miałam ktg, do lekarza idę dopiero 11.02.
Ja dziś zaczęłam 32 tydzien i też jeszcze ktg nie miałam. Ale na wizytach jest wszystko w porządku, tętno dziecka idealne, ja te twardnienia mam ale 2 tylko w ciągu dnia więc wszystko jest okey 😉 Więc myślę, że jak jest dobrze to nie potrzebne jest częste i wczesne kontrolowanie poprzez ktg 😉
 
reklama
Dzięki Wam dziewczyny za, opinie💗mega dylemat, gdyby nie moje 40+może bym łatwiej umiała się zdecydować, ja się boję się jednak 40plus to szyjka macicy nie taka elestyczna, pierwszy poród ciezki i to 15lat temu🙄raczej będę za cc ale jeszcze mam niby czas do połowy luty na decyzję.
Mój mąż jest lekarzem i sam też już zgłupiał co robić, boję się że dziecko utknie w kanale rodnym jak córka i spadek tętna i cofanie akcji, z, drugiej strony cc do Operacja poważna podobno.
Ciężko bardzo mi podjąć decyzję,
W Niemczech namawiają na naturalne porody, w ogóle pro naturalni są. Karmiłam moja córkę 3lata jak wczoraj ordynator zapytał i powiedziałam to był zachwycony.
Poronienia moje też wywoływane tabletkami żeby nie naruszać nic przy zabiegu.
 
Do góry