reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

Wiem, zabrzmi to co najmniej dziwnie ale chyba zrobił mi się siniak od biustu...:p W pracy głównie siedzę, brzuch mi rośnie, biust niestety wciąż też. W pozycji siedzącej na pewno dotykają się do siebie. Kilka dni temu poczułam piekący ból pod jedną piersią ale już na brzuchu. Masuję to miejsce, stosuję bio-oil codziennie. Nie wiem, czy to kwestia biustonosza, czy pozycji;/ Nic mi się tam nie poci, nie uwiera, nie ociera. Nie mam biustu G:-D.Więc się trochę dziwię, że pojawia się taki problem. Co myślicie?
 
reklama
kartagina przytulam mocno i trzymam kciuki aby było tylko lepiej
Xenian a nie masz fiszbin które cię nie obcierają
Ja aż się wstyd przyznać cały dzień bez biustonosza nawet sportowy mnie pod biustem uciskał
 
dziwne xenian, moze zmien biustonosz? znalazlam łóżeczko dla młdoego, teraz tylko maż musi zaakceptować, ale jendo z nielicznych co mi się podobalo.
 
Oj spać dziś nie mogę, więc do Was zaglądnęłam.
kartagina przytulam mocno!
xenian może to być od biustonosza.
Ja się wybieram we wtorek na zakupy i biustonosz nr jeden na liście :tak:
A wczoraj byłam na usg prenatalnym i wszystko ok :tak: Dzidzia ładnie rośnie - ma już ok 460 g i potwierdzone że będzie dziewczynka :-D
 
Gratuluję wizyty Agamaja:) W końcu się dziewczynki zaczynają ujawniać;)

Oczywiście nowy biustonosz jest już na mojej liście od dawna. Nawet o tym pisałam:) Do tej pory nosiłam bezszwowy sportowy i dawał radę. Zaczynam się obawiać, że to nie jest od biustonosza. Zrobiła mi się szara plama a na niej krosteczki. Bardzo mnie to miejsce boli. Mam głęboką nadzieję, że to nie jest półpasiec:sorry:
 
U mnie dziś od rana energicznie porzadki,obiad,ppranie,prasowanie,obiadem a teraz czekam aż ciasto się u pieczę. Dziś rodzice przyjeżdżają z moim kochanym zwariowany rocznym jamniczkiem mama ma urlop i zostaje u nas na tydzień.
Wczoraj się dowiedzialam,ze syn ma wycieczkę do radia zet i do wtorku 30zl same wydatki od września trzecia wycieczka i każda 30zl.
Jesteście czasem rozkojarzone? Ja dziś myjac miskę szukalam ja po meblach,albo rozmawiając przez telefon szukalam telefonu.
Mój od września do szkoly idzie zastanawia się jak ja sobie poradze z nim z lekcjami i niemowlakiem.
Mój to taki uparty,ze tylko w glowie mu zabawa taki szalony jest i zakręcony.
Niby umie liczyć,pisać,dodawać ale to on musi chcieć nie zmusi się go aby cos porobil w dodatku nie umiem mu wytlumaczyc jak czytać sklada litery ale wyrazu nie ulozy.
I zauwazylam od jakiegoś tygodnia,ze moja mala ma pory zabawy nocne miedzy 21 a 23 szaleje a w dzień jest spokojniejsza.
W czwartek muszę iść na badania bo 25 mam wizytę.
 
Mamusia ja też rozkojarzona...nie zamykam mieszkania, gubię telefon, zapominam.
Moja Zosia też niby od wrwrześnia ma iść do pierwszej klasy: pisze czyta, liczy w pamięci, jest intelektualnie dużo ponad normę, ale niestety społecznie i emocjonalnie bardzo do tyłu, a ja chcę by poszła do szkoły integracyjnej- państwowej, a tam jednak minimalnie twardym dziecko musi być. Do tego ten jej Asperger...dopóki chodzi do przedszkola mamy zapewnioną terapię.
 
mam pytanie jak z pisaniem waszych dzieci, bo Patryk chce sie uczyc literek i pisac, tylko, ze on jest lewroeczny i przepisuje tekst ale pisze od lewej do prawej i robie odbicie lustrzane, ktos cos wie czy to jest ok na tym etapie, bo mimo, ze mu zwracam uwage to on mi mowi, ze zle mowie i on dobrze pisze :) dodam, ze ma 4 latka a do szkolnej zerówki idzie od września

@xenian a nie mozesz z tym do lekarza podejsc?
@agamaja - super wiesci :)
@mamusia - u mnie podobnie, 21 zaczynaja sie harce
 
Margerrita- nie martw się o pisanie synka. Nie będę się tu popisywać wykształceniem, ale w skrócie mówiąc dzieci leworęczne mają bardzo często ten problem. Piszą lustrzanym odbiciem litery a nawet całe wyrazy (od końca). Twój synek jest jeszcze mały, więc nie martw się tym. Jest to związane z innym postrzeganiem, pracą półkul, lateralizacją. Jeśli tylko on ma na to ochotę, możecie ćwiczyć na różne ciekawe sposoby. Nie tylko same litery ale w ogóle rysowanie i wszelkie tego typu zajęcia.

Nie jest pierwszym, który ma takie problemy. Dojdzie jeszcze zasłanianie sobie ręką tekstu i rozmazywanie tuszu. Dacie radę:) Póki jest mały, bawcie się. Nie wiem, czy kiedyś zwróciłyście uwagę, że osoby leworęczne piszą dość ładnie. Związane jest to między innymi z tym, że musiały poświęcić dużo więcej czasu na ćwiczenia.

Co do mojej przypadłości skórnej: plama zniknęła. Zlokalizowałam źródło problemu- mała płaska plamka, która boli i piecze przy kontakcie z czymkolwiek. Szczerze wstydzę się iść z tym do lekarza bo jest wielkości 2 mm i niemal jej nie widać;/ Nie wiem, jaka jest tego przyczyna, ale raczej jednak biustonosz wykluczam.

Swoją drogą zamówiłam dwa biustonosze ciążowe "jeszcze nie do karmienia". Dojdą w środę dopiero, mam nadzieję, że będę zadowolona:)
 
reklama
xenian, ja mam skłonnośc do powstawania pieprzyków. nie to że jestem nimi usiana, ale co jakiś czas robi mi sie nowy. i na poczatku boli.
może to byc tez zwykły malenki uraz, jakieś zadrapanie czy otarcie
 
Do góry