reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

reklama
Same upławy to jeszcze nic dla mnie. Gorzej jak pojawiają się brązowawe, bo obawiam się, że przerodzą się w krwawienie. Ale to już moja panika ;)

Ja miałam brązowe plamienie.Trafiłam na kilka dni do szpitala,od tamtego czasu biorę luteinę i mam zwolnienie do 5 wrzesnia od pracy. Także czasem lepiej tego nie lekceważyć.
 
Hej dziewczyny :)

Charlie20 ja tez mam zlecenie na zrobienie badania tarczycy ale jeszcze nie robilam.. a nie masz normy na wyniku napisanej?? ja jak robilam dzieciakom bo tez im wyszla lekko podwyzszona tarczyca.. lekarz kazal zrobic dodatkowe juz platne badania m.in. na zawartosc wit d3 itp. okazalo sie ze wszystko jest w normie. To ze mieli lekko przekroczone normy bylo wynikiem tego ze byli przeziebieni podczas badania.

Bachuta ja tez miewam takiej bóle jak na @.. jest to normalne :)

jaka pogoda u Was?bo u mnie rano zimno i niedawno dopiero slonko zaczelo wychodzic.. ja chce jeszcze lata...
 
czesc Dziewczyny :). wracam do swiata zywych po morderczym bolu glowy. u nas pogoda nieustannie sie husta. wieje silny wiatr i na zmiane chlusta deszczem i swieci slonce. nic dziwnego, ze przy tej pogodzie boli glowa.
mam pytanie co do uplawow. piszecie, ze macie brazowe. czyli dokladnie jakie? bo od kilku dni wychodze ze mnie takie pojedyncze smarki w kolorze kawy z mlekiem. nie przypomina to krwi, ale jest inne niz dotad. nic mnie nie boli, nie piecze, nie swedzi, zapachu tez zadnego nie ma dziwnego. brzuch tez mnie nie boli. czuje jedynie czasem takie napiecie w nim - doslownie jakby rozxiagala sie macica. mam sie martwic?
watpie by polozna sie tu tym przejela wiec jestem w kropce. bo tak naprawde nie moge sie poradzic nikogo, komu bym ufala...
:no:
 
Ja miałam brązowe plamienia, tylko rano się zdarzały w formie takiego gluta w kolorze brązowym. Biorę Duphaston 3x 1tab i od kilku dni już cisza. Natomiast jeżeli chodzi o bóle, to tak jak piszecie, mam takie chwilowe kłucia, ciągnięcia i to jest wg mnie normalne, tak samo miałam w pierwszej ciąży, rozciąga się macica i dlatego odczuwamy taki dyskomfort.
 
Gie-oska ja tez byłam trochę prZeziebiona , dlatego teraz mi jest troche lżej na sercu jak mi odpisałas ;) wyniki pisało ze wszystko w normie ale lekarz oglądając mówił ze cos jest ciut poza norma ciążowa , ale te nadania były robione 4 tygodnie temu
 
Charlie20, nie martw się. Nawet jak jest poza normą to po prostu dostaniesz leki i się ustabilizuje. To naprawdę nie powód do niepokoju, dobrze, że będziesz miała to pod kontrolą, bo gorzej jak tarczyca hula w ciąży, a my nie wiemy, a tak najwyżej lekami to ogarniesz i będzie ok.
 
Charlie20 zawsze lepiej powtorzyc dla pewności badania :) przynajmniej bedziesz spokojniejsza...mi tak nasza lekarka powiedziala ze przez to iz dzieci byly przeziebione podczas badania mialy podwyzszona tarczyce. Dodatkowe badania wykazaly ze wszystko jest ok :) I lepiej kotrolowac tarczyce raz w roku niz potem plakac :)Zwłaszcza ze piszesz iż nieznacznie mialas przekroczony wynik.
 
Hej ja na sekundę bo nawet nie czytałam nic padam i dużo roboty jeszcze mam, tylko napisze ze: dzidziuś wydaje się zdrowy ma 12,0 czyli praktycznie dokładnie z terminem miesiączki i wygląda na chłopczyka :0 bardzo wygląda aż lekarka sama o tym wspomniała :) ehhh kamień z serca narazie :) trzymam kciuki za resztę.
 
reklama
Dziewczyny mam jedno pytanie . Robiłam badania na tarczyce i wyszło tsh 4.004 lekarz mowi ze to troche za wysoki wynik w ciazy i zeby powtórzyć badanie . Co o tym sądzicie ? Wy ile mialyscie normę ?

Charlie20 a leczysz się na tarczycę czy badania miałaś robione ze względu na ciążę?

Ja mam niedoczynność tarczycy. Leczę się od 2008 roku. Biorę Euthyrox. Robiłam badania TSH, FT3 I FT4.
TSH mi wyszło 4,06. Mieszczące się w normie ale moja pani endokrynolog powiedziała,że TSH trochę za wysokie. Zwiększyła mi dawkę leku i mam się pojawiać co 4 tygodnie u niej z wynikami FT3 I FT4 w celu dobierania odpowiednich dawek na bieżąco:-)
 
Do góry