reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

Xenian ja tez mam bole jak na miesiaczke ;/ zataczam sie i nie mam sil.. ale u mnie to jeszczcze miesiac ponad teoretycznie
 
reklama
Z@t plan 0 to cześć planu, ale jednocześnie najważniejsza jego część!!! Super i bardzo się cieszę, że się udało :)

Mam takie wrażenie, że już niedługo stworzymy wątek z listą rozpakowanych mamusiek.
Ja dziś kończę 36tc! Ale na razie żadnych oznak, skurczy brak. Tylko dolegliwości coraz więcej i jeśli wcześniej coś mi było, to działo się to osobno a teraz tworzą swoiste combo :p

Xenian podziwiam, że jeszcze pracujesz! No właśnie napisz w którym jesteś tygodniu?
 
Xenian ja tez mam zamiar do konca lutego pracować.. Teraz kończę 2 tygodniowe zwolnienie z racji zapalenia zylaka i przy okazji kradz mnie choróbsko sprzedala.. Miałam dzis pojechać do pracy bo podopieczni maja bal.. Ale czuje sie jakby mnie ruski czołg przejechał.. Masakra normalnie.. Mam nadzieje ze do niedzieli mi przejdzie.. Bo w poniedziałek spowrotem do pracy mimo ze juz mi się nie chce... Ale tylko ze względu na chamowate zachowanie moich współpracowników.. Nawet moja "przyjaciolka" której załatwiłam te robotę bardzo mnie zawiodla..


Aaaa... Kradz wg. Naszzej marcowkowej tabletki to Xenian ma ten sam termin co ja...
 
Ostatnia edycja:
Witajcie!!!
Aknytsuj współczuję chorobska:-(niech ucieka!
Ja wciąż stękająca i narzekająca. Puchna mi ręce, nogi, w nogach to wogóle siły nie mam. Poszłam dziś do mediamarktu bo chciałam kupić odkurzacz i magnetofon z cd bo dzieeczynkom się popsuł a tu klops,...po prostu nie mam siły. Brzuszek się dzisiaj chociaż nie spina. Kurczę muszę być jeszcze na chodzie bo ważą się losy mojej Zosi czy pójdzie do szkoły czy jednak do zerówki...poznawczo rozwój wychodzi jej na drugą klasę, liczy w głowie, nie na konkretach, działania do 10 plynnie, do 15 obecnie uskutecznia, czyta sylabizujac...ale co z tego jak w grupie niknie, znika, nie ma jej, odlatuje do swojego świata, niby słucha, ma swietna pamięć, po trzech dniach odpowie na pytania do czytanego tekstu, ale jak się jej zapytać o to w grupie to nawet nie usłyszy pytania, nie spojrzy w steone pytajacego. Społecznie i emocjonalnie jest dramat, a ja znowu dramatycznie się o nią martwię. Jest świetnym dzieckiem, akcwptuję ją we wszystkim, całą j nie chce innej bo mogłabym mieć 10 takich Zoś, ale martwię się że usłyszy w końcu ze jest inna i że nie będzie akceptowana. Dostałysmy już diagnozę zespołu Aspergera, z tego względu że od diagbizy sprzed roku jest wielki progres:-)
 
Autyzm z diagnoza aspergera.. Oglupieli?! Przeciez to ja skazuje na bycie właśnie "dziwakiem" .. A Z@t starasz się o szkole specjalna dla Zochy...? Czy próbujesz do zwyklej..?


Dziewczyny miałam dzis głupie wrażenie jakby brzuch mi zmalm?? Macie tak??? Po za tym w nocy maly mnie obudził pukal mi w szyjkę rozbolal mnie brzuch ale poszłam do łazienki i wszystko wrocilo do normy.. Hmmm... Troche sie martwię bo maly musi byc naprawde nisko to co nie kaszlne, prychne kichnę to podsikije:/ idę do łazienki siadam i nic.. Kurde a mokro mi się robi ze szok.. Dodam ze nic mnie nie boli mam się niepokoić??
 
Aknytsuj, Asperger to zaburzenie ze spectrum autyzmu, poltora roku temu miała całościowe zaburzenia ze spectrum autyzmu zdiagnozowane, teraz zmieniono diagnozę na zespol aspergera, bo po intensywnej terapii jest duża poprawa.
Do szkoly specjalnej idą dzieci poniżej normy intelektualnej, Zosia jest nie tyle w normie co znacznie powyżej przeciętnej taj jak jej tata, poza tym bardzo wysoko funkcjonuje. Staram się o szkołę integracyjną, specjalna nigdy wogóle nie była w kręgu mojego zainteresowania i nigdy nie była w takim stanie aby taką opcję choćby rozpatrywać.
 
Justynka, dla mnie jak brzuch się spina to robi się tak jakby mniejszy, a napewno jest wtedy niżej.

z@t, dla mnie, może jeszcze nei zakupoholiczki, ale osoby uwielbiającej zakupy, teraz to największa udręka. zakupy robie teraz tylko w biedronce, bo szybko. ostatnio jak byłam w Ikea, to myślałam, że położe sie na jakeis sofie i poleże z 300 minut ;-). a w galerii to chodzę od ławeczki do ławeczki

a tak wogóle - wczoraj spinał mi sie cały dzień, a wieczorem zaczął pobolewać przy tym spinaniu, jak na @.
chyba jednak trzeba spakowac tą torbę.

koleżanka zrobiła mi pedicure - czuję się jak bogini prawie. tylko na stojąco nie widzę tych pięnych stóp:-D
 
Obok... Szkola integracyjna jest zajebistym wyborem.. Pytam bo znam matki które staraly się żeby dzieci z autyzmem chodzily do zwyklej szkoły .. Ale jak się okazywalo ze to niemożliwe to spal dzieci bez potrzeby do specjalnej i plakaty ze maja chore dziecko zmist mu pomoc.. Ale o zminie diagnozy z autyzmu na aspergera słyszę pierwszy rz.. Przeciez to zupełnie inne choroby.. Maja wspólne cechy ale to zupełnie co innego.. Hmm chyba musze podgonić te dignozy co oni teraz tworzą...


Elżbietka ale właśnie był mniejszy i miękki. Maly się nie ruszam zaniepokoilam się.. Ale potem jak się ruszył to aż zabolalo
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aknytsuj nie myl pelnoobjawowego autyzmu od różnych zaburzeń ze spectrum, elementów autyzmu, to jest przepaść. Dla przykładu moja Zosia nie miała żadnego opóźnienia mowy, dla laika jedynym objawem był brak kontaktu wzrokowego i różne dziwne zachowania podczas zabawy, sztywność myślenia, rytuały, ale kontakt był, sygnalizowała swoje potrzeby. Potem dla profesjonalistów specyficzne zabirzenia w rozwoju poznawczym, brak zrozumienia emocji, totalne niezrozumienie związków przyczynowo skutkowych. Ja znam sporo dzieci które z CZR awansowały na aspergera bo mówiąc potocznie się otworzyły. Największe szanse mają dzieci które w chwili diagnozy tak jak moja Zosia wysoko funkcjonowały Ale niżej niż asperger.
 
Do góry