reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

Ja mam małego piłkarza
Jak pracuje to tak może nie zwracam uwagi, wieczorami i nad ranem lubi szaleć
ostatnio to mąż się śmiał, bo podskakiwałam.
Mnie kopie z boków z lewej ma pupę a z prawej nogi i te nogi nieźle dają w bok
Czasem głowa jak by o szyjkę uderzała
według kalkulatora powinnam ważyć teraz 62 kilo a ważę 58
przy moim wzroście 158 cm jak poprzednio na końcu ciąży doszłam do 70 to było już ciężko a według kalkulatora tego to jest ok
 
reklama
Sunajka my się smiejemy że Rafał będzie Sprinterem bo prawie przez cały dzien zwłaszcza rano jak dotrę do pracy , mam uczucie jakby biegał mi po brzuchu .. :D

Co do wagi to ja też okruszkiem nie jestem niestety u mnie wyszły zaburzenia hormonalne ze wględu na gruczolaka przysadki mózgowej, mam nadzieje ze po ciąży z pomocą dietetyka wrócę do wagi sprzed 3 lat.. czyli 68-70 kg.. obecnie mam 101-102..;/
 
Hej, miałam dziś ciężką noc, chyba przez tą pełnię. Najpierw się obudziłam na szybkie siku po 1, a potem już o 4.00 znowu, z tym że czułam się niesamowicie wyspana. Do 5 przeleżałam i musiałam iść zjeść bo już mi w brzuchu burczało. Po śniadaniu jak się Hania rozszalała w brzuchu to szok, tak jeszcze nie miałam, cały brzuch skakał z prawej na lewą - to była jakaś ręczno-nożna meksykańska fala haha:-D o 6.30 udało mi się przysnąć, a o 7 zadzwonił męża budzik. Musiałam z nim wstać, bo auto mu padło i musiałam go zwieźć do pracy.

Co do wagi to wg tego kalkulatora jestem w normie. Mam już 8 kg na + ale też tylko w brzuszek poszło, reszta bez zmian.
Dzisiaj zaczynamy 28 tydzień :-)
 
Ja modle sie juz dzis zeby ten czas szybciej lecial ... Bo z ta moja koscia ogonowa, biodrami i czucirm w nogsch jest coraz gorxej.. Nie wiem ile juz lez od poniedzialku wylalam z bolu.... Eh.. Nawet nie wiem jak sobie radxic.. eS. Wieczorami przed snem lekko masuje, glaszcze mnie po tej kosci ale to juz za malo.. Eh..
 
mąż mi dziś powiedział: zachowujesz się teraz jak prawdziwa ciężarówka, a szczególnie wieczorem człapiesz powoli, sapiesz po wejściu na piętro :-)

Do tej por jak iskierka, właziłam wszędzie ostatnio na drabinę chciałam wejść aby coś zdjąć z szafy to mnie wyzwali
Ja się zmęczona też czuje przez kaszel miałam 3 dni na dwa dni minął i znów od dwóch dni mam to jest wykończające
Zauważyłam że lubię się częściej położyć Po pracy jak córę odbieram z przedszkola chwila na dworze i po powrocie obowiązkowe leżenie :-)
 
AknytsuJ- współczuję Ci cierpień. Ja czasem poczuję lekkie "zaćmienie" w okolicy kości ogonowej ale to raczej po długim spacerze. Za to potwornie boli mnie kręgosłup!!! Już dosłownie nie wiem jak mam w pracy siedzieć, na stojąco też wcale nie jest lepiej. Ulgę przynosi mi leżenie z poduszką wzdłuż pleców tak na półboku, bo całkiem na bok jak się położę to boli tak samo;/ A zamierzam chodzić do pracy conajmniej do ósmego miesiąca, więc nie wiem... Nie wyobrażam sobie;/

Od kilku dni mam nagłe i niespodziewane napady mdłości. Nie wymiotuję, ale mało brakuje. Szczerze mówiąc po przeżyciu pierwszych dwóch miesięcy (które wydawały się straszne, a patrząc z perspektywy nie było tak źle:p) mogę powiedzieć, że dobrze znoszę ciążę i natura jest dla mnie łaskawa. Poza tym kręgosłupem i chwilowym spadkiem formy raz na jakiś czas (kołatanie serca, zmęczenie) nie męczy mnie nic za bardzo. Czasem mi się w głowie zakręci, czasem mam zaparcie ale nie zaliczam tego do stałych dolegliwości. Śpię raczej dobrze pomijając kilka bezsennych nocy. Nie biegam siku co 15 minut. I oby tak jak najdłużej:) Jak u Was z dolegliwościami?
 
No to ja powiem ze dopiero jak maly wyrast a mi z miednicy odczuwam ciaze... Wczesniej miewalam zmwczenie.. Nawwt nie wymiotowalam ani razu.. Raz mi sie.duszno.zrobilo i keecilo mi sie w glowie jakos na poczatku..ja nawet nie chodze w nocy na siku.. Robie wiecOrem ok 21 a potem dopiero ok. 6 jak wstaje do pracy... Mowie ta kosc ogonowa to moja jedyna doleliwosc qczkolwiek baaaardzo bolesna ...
 
Ja odkąd w 14 czy 15 tc przeszły mi mdłosci, wrażliwość na zapachy i ciągłe zmęczenie to jest super. Choć już zaczęłam odczuwać jakieś delikatne nowe dolegliwości, ale bardzo sporadycznie. Dziś pierwszy raz miałam takie mega zaparcie, uhhh, muszę patrzeć bardziej na dietę. A tak poza tym wstaję na siku w nocy raz, zdarzy mi się potem jeszcze przebudzić z powodu bólu biodra jak za długo leżę na jednym boku (brzuszek już trochę dociska), ale wtedy przekręcam się na drugi i zwykle śpię tak już do rana. Jedynie jak za długo chodzę, czy przez dłuższy czas wykonuję jakieś bardziej angażujące prace domowe to potem muszę odpocząć dłużej, bo brzuszek ciągnie w dół.
Zadyszek na razie nie łapię, głowa mnie nie boli, nogi nie puchną, skurcze nie łapią. Rewelacja.
Do porodu równo trzy miesiące, oby tak dalej :-D
 
Na zaparcia odkryłam całkiem przypadkowo kiwi. Zwyczajnie miałam ochotę i kupiłam 6 sztuk. Jak do tej pory chodziłam do toalety raz na dwa/trzy dni tak teraz codziennie i to nawet czasem dwa razy:D Jem jedno dziennie i super się czuję. Polecam zamiast lekarstw.
 
reklama
Xenian, nie sądzę, żebyśmy mogły brać cokolwiek, chyba tylko słyszałam o czopkach glicerynowych.
W takim razie muszę kupić kiwi, bo bardzo lubię. Dobrze też działają suszone figi. Już dzisiaj zjadłam :-D Obym nie miała więcej takich "przyjemności".
 
Do góry