reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

Salimi z tym duphaston masz racjr czesto lekarze daja niepotrzebnie a potem problem z odstawieni. Podobno dzieci po duphastonie i nospor moga miec obnizone napiecie- choc u nas sie nie sprawdzilo. Ja biore duphaston clexane i inne leko pptem dojda pewnie jeszcze przeciwskurczowe tyle ze ja mam podstawy ku temu. Choc z checia bym odstawila
 
reklama
kobita W UK w ogole nie ma lekarza przy porodzie (no chyba ze cos bardzo zlego sie dzieje), tylko polozne. W ogole jest wiekszy luz. Dostajesz swoj pokoj z lazienka no i czekasz. Ja rodzilam ponad 12 godzin od przyjecia do szpitala. Moja mama przyleciala tego dnia z Polski (bo przeciez dzieci nie rodza sie w terminie - tak myslalysmy jak kupowalysmy bilet), prosto z lotniska przyjechala do szpitala, umyla rece i uczestniczyla w porodzie. Wszystko jest za darmo, pokoj, basen, pilki do rodzenia. Polozna caly czas siedziala z nami w pokoju, az nam glupio bylo tak po polsku bez przerwy nawijac. Na sam koniec przyslali mi polska polozna, ktora wlasnie weszla na zmiane i to ona odebrala porod. Dzieki temu wiem ile Adam mierzyl, bo tak to nie mierza. Ogolnie fajnie bylo, mama mowila, ze troche jak herbatka u krolowej (bo nawet herbate przyniesli) przerywana moimi skurczami. Ech, wzielo mnie na wspomnienia. :-)
W kazdym razie totalnie nie rozumiem, ze moga w szpitalu olewac, bo nie bylas pacjentka (tzn nie placilas przez 9 miesiecy). Troche to obrzydliwe. :baffled:


ja mieszkam w Niemczech i tu też poród to wypas z tą różnicą, że lekarz jest przy pacjentce od pierwzego skurczu aż do pojawienia się maleństwa
w Polsce chodziłam 9 m-cy prywatnie plus mega drogie badania a i tak rodziłam 27 godzin, także nic mnie nie jest w stanie zdziwić :szok:
 
Cześć dziewczynki;-)
Skrobiecie od rana..heheh
My dziś kończyliśmy nasze lokum, sprzątałam pokoik dla dziecka i teraz pozostaje Mi tylko czekać na styczeń i zacząć się przygotowywać,
mąż ogarniał resztę naszego gniazdka jak dobrze pójdzie na koniec sierpnia się wprowadzimy :-)
Teraz zalegam na kanapie i nie mam na nic sily..
mama hani gdzie jedziecie na wakacje??
 
Cześć dziewczynki;-)
Skrobiecie od rana..heheh
My dziś kończyliśmy nasze lokum, sprzątałam pokoik dla dziecka i teraz pozostaje Mi tylko czekać na styczeń i zacząć się przygotowywać,
mąż ogarniał resztę naszego gniazdka jak dobrze pójdzie na koniec sierpnia się wprowadzimy :-)
Teraz zalegam na kanapie i nie mam na nic sily..
mama hani gdzie jedziecie na wakacje??

do Chorwacji
 
Cześć dziewczyny
Mam mega zaległości w czytaniu .
Haniu bardzo mi przykro, trzymaj się.
Tak w skrócie popiszę zbiorczo na poruszane tematy
Co do porodu to mój zaczął się o 21 a skończył o 7, najpierw odeszły mi wody i położna, która miała się mną zająć kazała jechać do szpitala.
Okazało się,że jej nie będzie bo jest na szkoleniu i przerażenie, ale poleciła inną.
U nas w szpitalu jak się rodzi np. z mężem jest się lepiej traktowanym. Położną miałam opłaconą więc bardzo pomogła robiła wszystko abym urodziła naturalnie i bezpiecznie.
Szyjka mało się rozwierała i jak lekarz postraszył,że będzie cesarka to się śmiali iż groźby działają.
Rodziłam bez znieczulenia i przeżyłam :).
Ale wiadomo każdy ma inny próg bólu np. u dentysty też bez znieczulenia zawsze się obejdzie.
Super mieć dzieciaczki z małą różnicą wieku więcej się ze sobą bawią i dogadują.
U nas będzie duża różnica 5,5 roku.
Chciałam mieć wcześniej ale jakoś się nie dogadaliśmy.
Dziś byliśmy na plaży mała dosłownie nie chciała wyjść z jeziora jutro powtórka póki jest pogoda.
 
Hej witam sie z rana:) naszczescie doczytslam wszystko...tak sobie mysle ze jak my juz wspomunamy swoje porody to co bedzie sie dziali w stycznuu- lutym hehe jak narazie chyba nie uswiadamiam sobie ze znow bede nussiala przechodzic przez ten bol, dzieki bogu juz go tak nie pamietam:)ale bardzieh martwie sie zmiana gina...:/
A ja za tydz korzystam z l4 i jedzieky w rodzinne strony i bawimy sie u przyjaciol na weselu;)potem zostane chwile u rodziny a w sierpniu wakacje nad morzem:)-chociaz troche przeraxaja mnie te upaly...
 
reklama
Z tym duphastonem to racja, moja Zosia bylab rehabilitowana z powodu znacznie obnizonego napięcia, teraz wciąż ma problemy w różnych partiach i wciąż chodzimy na przeróżne zajęcia, jadłam zarówno duphaston jak i luteine. Mój lekarz twierdzi że działanie podtrzymujące ciążę jest znacznie wyższe niż ewentualne skutki dla płodu, tak do końca nie wiadomo jak jest z tymi hormonami bo nie jest to naukowo dowiedzione, raczej szukają winnego, bo coraz więcej dzieci rodzi z obniżonym lub nadmiernym napięciem.
Mama Hani zazdroszczę wakacji w Chorwacji, nam
odbiło i jedziemy s miasta do miasta czyli z Wawy do Wiednia na dwa tygodnie.:-S
Sealpup 5 lat to spora różnica wieku i potrzeba czasu na wyrównanie Ale na pewno odnajdą wspólny język. U mnie jest 2,5 różnicy a dziewczynki dopiero od pół roku bawią się razem jak szalone- to takie papużki nierozlaczki, więź między nimi jest wyjątkowa, są dla siebie olbrzymim wsparciem.
 
Do góry