reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

reklama
Z@t Dla mnie fakt, ze mozna wyprosic karmiaca matke i powiedziec zeby karmila w toalecie jest absolutnie oburzajacy. :( Nigdy mi sie nie zdarzylo zeby ktos mi zwrocil uwage, ale w Polsce mialam obawy...

Micela ja sie na koncernach nie znam, ale tutaj chyba najpopularniejszym i najbardziej polecanym mm jest Aptamil Milupy (w Polsce chyba Bebilon? Taki niebieski, u nas z misiem polarnym). Moj tylko na tym jadl kaszki. Naprawde tylko 3 miesiace macierzynskiego macie??? O matko, bardzo malo. U nas jest 6 tyg platnych 90%, a potem do 9 miesiecy platne i mozna dobrac do roku bezplatnego. Ja jeszcze nie wiem ile bede ale 9 miesiecy na pewno, a potem zobaczymy na ile elastyczna bedzie moja firma.

Aga90 Akurat te oczy wlepione w ciebie sa najslodsze na swiecie. :) Zreszta czesto sie przymykaja, bo jak tylko cieplej sie robi w brzuszku to dziecko moze przysypiac.
 
Ja wytrzymałam tylko miesiąc na cycu. Mały tak gryzł, byłam strasznie zestresowana, że chyba podświadomie nie produkowalam. Mały słabo przybierał, mąż widział jak się. Męczę i wyje co chwila i kupił pierwsza lepszą butlę i mleko bebilon w aptece. Butlę zmieniłam szybko na tommee tippee i odetchnełam :-)
 
Z@t czy uważasz, że karmiąc butelką nie można okazać bliskości dziecku? Właśnie to jest stereotypowe myślenia dla mnie tak jak to, że mleko matki dostarcza wszystkiego potrzebnego.
Co z matkami, które nie mogą karmić piersią? Nie dają dziecku bliskości? Tak jak karmić piersią mozna z niesmakiem i z poczucia obowiązku, tak butelką można karmić z miłością i poczuciem bliskości.
A co do mleka matki to powinno dostarczać wszystkiego, ale to bardzo bazuje na odżywianiu matki.
 
Micela ręce mi cierpły na początku a potem się przyzwyczaiłam.....nie zassysały mnie
..jak były bolące to nawet ulgę dawały!!!
laktator elektryczny jak dla mnie za drogi...a i tak nie wiadomo czy się przyda!!!!

a z Młodym jaki miałam laktator..klękajcie narody
 
Sealpup no lipa ogromna z tym urlopem. Razem jest 16 tyg,4 trzeba wziac przed porodem. Potem niby mozna pracowac krocej niz 5 dni w tyg za nizsza pensje I mam zamiar to wykorzystac.

Heven elektryczny drogi wlasnie..ale dziadkowie by sie zrzucili mysle ;)
 
A co do mleka matki to powinno dostarczać wszystkiego, ale to bardzo bazuje na odżywianiu matki.
No wlasnie... ciekawy temat, bo wiem, ze w Polsce mowi sie, ze mama powinna byc na odpowiedniej diecie, tego nie mozna, tamtego nie mozna bo dziecko uczuli, bo kolka. Ja jadlam wszystko normalnie, bez szalenstw. I jakos bylo, obeszlo sie bez kolek nawet.
 
Sealpup chodzi mi o to, że dieta matki powinna być tak zbilansowana, aby dostarczyć dziecku wszystkie potrzebne substancje odżywcze. Nie mam na myśli jedzenia wybranej grupy produktów. Patrząc jaka żywność jest modyfikowana nie było by się chyba w stanie uniknąć pewnych szkodliwych substancji.
 
reklama
Hej dziewczynki :)


Ja nie wiem jak Wy dajecie radę w pracy ale ja po 4 godzinach w papierach i przed kompem wysiadam.
Odliczam już dni do zwolnienia :)
Dziś w końcu dostałam upragnione spodnie ciążowe i na tyłeczku leżą super ale długość taka na styk :)
chyba powinnam się przyzwyczaić albo oddać komuś 5cm wzrostu :):)


Co do karmienia piersią to mam takie strachy jak micela :) ale oczywiście spróbujemy :)
tylko, że mi te cycki w ogóle nie rosną :-D

Natalia gratuluję :) ja tez uwielbiam Karkonosze i kiedyś bywałam dosyć często :)


Z@t zdrówka dla córci :)


Anulka zazdroszę urlopu :) My dopiero w listopadzie chcemy się wyrwać w ciepłe miejsce bo w sierpniu się nie udało :)


sealpup ja myslałam żeby karmić odwrotnie :) w nocy cycek a w dzień butelka ale zycie zweryfikuje :)


Ależ ciężko Was nadrobić ale chyba się udało :)


Patrycja co do Madwy to może faktycznie poczekajmy jeszcze bo 16 postów to cóz.....lekko mało :):)

A propo karmienia piersią to własnie znalazłam kawał :

Podszedłem do kobiety karmiącej kaczki w parku:
- Przepraszam, ale czy nie jest to trochę dziwne? - spytałem.
- Nie, dlaczego? - odpowiedziała.
- Bo normalni ludzie karmią kaczki chlebem, a nie piersią... :):)
 
Ostatnia edycja:
Do góry