reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

natalia, mój w 14tc miał całe 6.5 cm więc jestem jeszcze lepsza. A lekarz mówił, że taka wielkość od główki do pupy jest odpowiednia dla 13tc + 4dni więc chyba jest ok ;) albo takiego mniejszego bobasa urodzę. Ja wzrostem nie grzeszę, mój Jurek trochę wyższy ale na faceta to też nie bardzo także tego... :D
 
reklama
moja Zuza też długo wyprzedzała termin z OM bo ten był na 22 czerwca a jej wielkość wskazywała na 2 czerwca :D
w efekcie urodziłam 26 a ona zaledwie 3645g miała i 56 cm :D
 
a ja za to rodzę duże dzieci...syn 4100 i 56 cm a córka 4200 i 62 cm!!!a przy córce dwa dni przed porodem gin robił mi usg(ale nie ten mój tylko w klinice) i wymierzył mi córkę na 3300...hi kopnął się prawie o kilogram!!!!i dodam,że córka urodziła się 16 dni przed terminem...a jakbym donosiła to...klękajcie narody!!!
 
heven matko moja :-D:-D:-D:-D to faktycznie niezłe kluski ;-)
ja więcej niż 4 kg nie przecisnę po Zuzce miałam tyle szwów że powyżej 4kg to by cięli aż do gardła chyba :-D
 
KasikP znalzłam takie rady na necie :) może coś poskutkuje :)

[h=3]Bezpieczne sposoby na ból głowy w ciąży[/h]


  • Weź ciepłą (nie gorącą) kąpiel. Woda rozluźnia, relaksuje, wycisza. Postaraj się nie siedzieć w wannie dłużej niż kwadrans.
  • Odpocznij w zaciemnionym pokoju (dobrze wywietrzonym). Ważne, by panowała w nim kompletna cisza.
  • Połóż na czole chłodny okład. Możesz także włożyć stopy do miski z ciepłą wodą, a skronie pocierać lodem.
  • Czasem pomaga łagodny masaż: kolistymi ruchami bólu głowy masuj twarz, zaczynając od czoła, a na skroni kończąc. Potem przejdź do karku i masuj go, kierując się w stronę barków. A najlepiej poproś kogoś, by to zrobił.
  • Jeśli podejrzewasz, że sprawcą bólu może być obciążony kręgosłup, wypróbuj ćwiczenie łagodzące napięcie mięśni: usiądź wygodnie i pochyl głowę w lewo, do ramienia. Policz do 6. Zrób to samo w drugą stronę. Obróć głowę w bok. Znowu policz do 6. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz, obracając głowę w drugą stronę.
Chociaż w ciąży obowiązuje zasada: żadnych leków bez zgody lekarza, naprawdę nic złego się nie stanie, jeśli połkniesz doraźnie jedną tabletkę (ale nie więcej) paracetamolu. To środek, który uchodzi za bezpieczny w ciąży. Na przyszłość porozmawiaj z lekarzem o dawkowaniu leków przeciwbólowych, gdyby głowa znowu dokuczała.
 
reklama
KasikP, skoro Cię bardzo boli, to może weź jednak paracetamol. Może amolem, albo coś w tym stylu posmaruj sobie skronie. Współczuję...

W piątek urodziła moja kumpela. 2 tygodnie przed terminem. Synek 2450. Kruszynka. Kumpela w ciąży przytyła max 9kg. Heven, w porównaniu z Twoimi możliwościami to jakbyś podwójne dziecko urodziła, albo ona połowę Twojego;-)
 
Do góry