reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

Pewnie bardziej chodzi o sposób podania... tak przynajmniej myślę.
Sabrina- współczuję Ci zakończenia laktacji. Ale możesz być z siebie dumna, że dałaś radę karmić chociaż chwilę w taj trudnych warunkach. Dałaś swojemu synowi lepszy start. Co do poczucia bliskości- może spróbuj chustę? Możesz zawinąć dziecko i dwie ręce wolne. Wszystko się tak da zrobić: odkurzanie, sprzątanie, rozwieszanie prania, zabawa ze starszym synkiem. Z gotowaniem jestem ostrożna żeby Franka nie poparzyć, ale myślę że można w kuchni pewne czynności też śmiało wykonywać. Franek co prawda trochę protestuje przy wiazaniu ale jak już się uda to bardzo mu się podoba. Polecam:)
 
reklama
Justyna oj placzu bylo sporo a starszak stal obok i przygladal sie lekko skwaszony :-) a Ja nigdy nie patrze jak jest uklucie. U nas z tym ulewaniem bylo tez przy cycy a i nawet podczas cycowania potrafilo sie mu wlasnie mocno cofnac ze az nosem mu wyszlo.Lekarz nic nie zrobi bo synek ladnie przybiera wiec wedlug nich to jest normalne ale dla mnie nie i dlatego daje mu mleko wspomagajace i regulujace a i przy refluxie mozna je uzywac.Roznica miedzy zwyklym a tym co teraz uzywam jest taka ze ono jest lekko gesciejsze i przy odbijaniu sie nie cofnie tak latwo a przynajmniej nie taka iloscia jak przy tym normalnym.
xenian wlasnie sie przymierzam do zakupu chusty albo nosidla jakiegos ;-)
 
Ostatnia edycja:
Sabrina - sorry bo już się gubię, tyle tu nas było z różnych stron świata. Nie jesteś może przypadkiem w UK? Jeśli tak, powiedz lekarzowi, że Rayan ma refluks i bardzo mu się polepszyło po tym mleku. Poproś, żeby przepisał Ci go na receptę. Będziesz miała mleko za darmo:) wiem, że majątek to nie jest ale przy maluszku się wydatków uzbiera więc może warto spróbować.
 
Xenian wiem zeby lekarz mi cos przepisal czy pomogl mi to Rayan musi wykazac jakies objawy i ubytki na zdrowiu a w tym przypadku musi to byc spadek wagi,nieprzybieranie gadalam z lekarzem wlasnie w dniu szczepieniu i wedlug niego jego ulewanie jest normalne bo maly przybiera i jest zdrowy ale puki maly bedzie tak ulewal to Ja i tak bede podawac mu to mleko jest zwykle mleko ktore mozna kupic w kazdym supermarkecie nie w aptece ono nie jest na recepte to jest Aptamil Reflux.
 
Tak tak, ja wiem bo właśnie znajoma też miała ten problem i lekarz jej ten Aptamil właśnie przepisywał. Prawda jest taka że zależy od lekarza. Ja akurat trafiłam na takiego w miarę ludzkiego pod tym względem. Nawet na krem do rąk potrafi mi dać receptę. Zobaczymy czy będzie mi też chciał wypisywać np. Nurofen w syropie dla Frania itp. Kiedyś miałam suchą skórę na dłoniach i się naczytałam że to ciążowe zatrucie (wiecie jak się już człowiek zacznie zagłębiać w Internet to nie pozostaje nic tylko umierać) i lekarz przepisał mi pół kilo emolientu do smarowania. Po dwóch dniach mi przeszło a teraz używam do kąpieli dla Frania bo ma suchą skórę zwłaszcza na główce. Najgorsze były uszy ale już się pięknie wyrównały. Teraz tylko na linii włosów i brwi oraz na policzkach ma takie suche krosteczki. Nie wiem co to jest ale nawilżam i natłuszczam i jest trochę lepiej.
 
Xenian wiesz zaczynam sie troche gubic w tym co piszesz i w twoich poglądach.. Uważasz ze chusteczki nawilżane sa chemia samo w sobie ale ładujesz przy tym mnostwo chemii w miesięcznego niemowlaka w postani leków.. (o_O) sorry ale nie kumam.. Espumisan. Nurofen jakies badziewie do kąpieli.. Poprostu wow... Ale witamin niezbędnych K i D nie podajesz.. No nie rozumiem.. Chyba jestem głupia...
 
Xenian no dokladnie wszystko zalezy od lekarza Ja tym razem trafilam na jakiegos dziwaka doslownie bo nawet mi nie przepisal pracetamolu dla malego zebym miala na objawy po szczepieniu a pamietam ze przy pierwszym synku to nawet nie pytalam tylko lekarz sam mi do reki dal recepte.Tutaj to terzeba miec szczescie do lekarza a i do Health Visitor tez ona akurat przyszla na wizyte domowa dzien po szczepieniu i jej wspomnialam o tym ulewaniu itd a potem o to mleko zapytalam z oburzeniem stwierdzila i odpowiedziala ze nie ma potrzeby mu go dawac bo przybiera na wadze ale wedlug mnie to nie jest normalne zeby z dziecka jak z kranu po kazdym karmieniu szlo i nie chce tez dopuscic do tego zeby mlody mi zaczal tracic na wadze wole wydac te 12 funta na mleko niz patrzec jak mi sie dzieciak meczy.

Dziewczyny czy wasze dzieci lubia spac na brzuszku? Dzisiaj odkrylam ze synus poza rekami wlasnie ladnie spi na brzuszku,oczywiscie co chwile chodze i zagladam jak ma glowke ulozona zeby sie mu dobrze oddychalo ale co za ulga laski jak on spi w koszu czy w lozeczku sam :-)
 
Ostatnia edycja:
Rafał nie lubi spać na brzuszku.. Gdy za dlugo leży to zaczyna sie zloscic.. Najlepiej spi mu sie na boczku skulony albo na plerkach rozciągnięty z lapkami przy buzi :)
 
reklama
Elzbietka a nie boisz sie jak Michas spi na brzuszku w nocy? W dzien spoko mozna dogladac bobasa a w nocy jednak mamy mniejsza kontrole nad tym.

A jesli chodzi o chemie hmmm moim zdaniem chemia jest wszedzie i we wszystkim wiec nie mozna popadac w paranoje i przesadzac w obie strony :-)

Moj pierwszy synek np mial problemy ze skora i uczulaly go produkty Jonhsona wiec tym razem od razu zaopatrzylam sie w produkty Oilatum Junior dla skory bardziej wrazliwej itd
Co do witamin to wiecie ze tutaj w UK lekarze nie zalecaja podawania wit D wedlug nich jest zbedna bo wystarczy wystawiac dziecko na slonce,Ja oczywiscie podaje Ja bo jednak moim zdaniem jest ona wazna.
 
Do góry