reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2015

Właśnie- czy Wasze maluszki mają swój rytm? Mają jakieś stałe pory? Bo u nas stały jest tylko schemat postępowania: jedzenie, bekanie, kupa, przewijanie, chwila aktywności lub nie i drzemka. Dziś zauważyłam że Franek ma w ciągu dnia jedną dłuższą drzemkę ponad 3 godziny ok 12.00.
 
reklama
Kochane dziewczyny jak to jest z tym kikutem. Moja mala ma 10 dni dziaiaj zauważyłam ze ten kikut powoli jej sie odrywa ale pod tym kikutem pod spodem jest jak by woda. To normalne. I jeszcze jedno dzisiaj nie robila mi kupki.
 
Frankowi odpadł w siódmej dobie. Kilka dni przed tym zauważyłam że się powoli się odrywa i w tych miejscach była żółta wydzielina. Położna powiedziała wtedy że to właśnie z powodu odrywania i nie ma się czym martwić.
Co do kupy to nie mam pojęcia bo Franek robi ich dużo, ale myślę że póki brzuszek nie boli i dziecko jest spokojne to bym poczekała. Potem może masaż brzuszka. Stare sposoby to termomert w pupę.
 
A nam dzisiaj odpadł kikut! Dopiero... Coś chyba położna mówiła żeby zrobić z pępkiem jak odpadnie ale nie pamietam.. Wy coś robiłyscie?
 
Bachuta - ja tam nic nie robiłam. Został jeszcze przez tydzień strupek w jednym miejscu ale stopniowo odpadał po kąpieli aż w końcu pępek się wyczyścił.
U nas dziś sukces tygodnia- pierwszy w miarę spokojny wieczór. I chyba już wiem o co chodzi- Franek wieczorem jest towarzyski i pragnie uwagi a my go za wszelką cenę usypialiśmy bo trzy godziny bez spania to zbrodnia. Druga sprawa że brzuszek dziś mniej dokuczał i to też na pewno miało znaczenie. Ale jesteśmy szczęśliwi:)
 
Sofi dzieci karmione piersią mogą robić kupkę nawet raz na tydzień albo 5 razy dziennie i więcej, to norma.
Moja Gosia ma problemy brzuszkowe niestety i miewa kolki ale nie haedcorowe. Trwają zwykle do półtorej godziny między 18 i 20 przed spaniem i wtedy ewidentnie pręży się, krzyczy, czasem placzemy razem bo kolka to cierpienie straszne dla takiego malucha. Tak wogóle wczoraj skończyła 6 tygodni i jak nie śpi to jest taka przytomna:-) zaczęliśmy kłaść ją na brzuszku i motywować do podnoszenia główki...niestety coś mnie w środku męczy że ma nadmierne napięcie mięśniowe, ma ttakie ewidentnie objawy ale nie chce zapeszac, będziemy iść do neurologa.
 
Z@t- Franek właśnie też ma najczęściej kolkę wieczorem i niestety też czasem w nocy. Podaję mu espumisan bo widzę jakie to dla niego cierpienie, ale pół maksymalnej dawki. Poza tym bardzo pomagają ciepłe okłady na brzuszek. Teraz też kładziemy go na brzuchu i ewidentnie to dla niego ulga bo od razu zasypia. Tylko jak jest bardzo niespokojny z powodu bólu to nie ma szans żeby go na brzuchu położyć. Trzeba złapać moment zanim go bardzo rozboli.
 
reklama
Michał całą noc śpi na brzuchu. W dzień też w zasadzie. Inaczej nie chce. Tylko na spacerach jak jest w kombinezonie .jak bez kombinezonu to i spacer jest na brzuszku.
U nas dla odmiany największe prężenie jest około 5 rano.
 
Do góry