reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

Issa ja mieszkałam niedaleko,bo śródmieście,ale teraz akurat jestem w Ożarowie.

Jagoda,Stopi
jak czytam wasze posty to aż mi gęsia skórka wyskakuje. Ile wy i wasze maluchy się nacierpiałyście.

Umawiacie się na kolejne spotkanie. Mogę dołączyć? oczywiście jak będą normalne warunki atmosferyczne,bo inaczej nie dojadę z małą autobusem..
 
reklama
Mała będzie zostawać z Tatusiem (pracuje od 17-24, zazwyczaj kończy o 22), ja będę pracować np. od 8-15. Tata musi ok. 16 wyjechać z domu żeby zdążyć do pracy. Chyba nie ma żłobków dla 6 mies. niemowlaczków zresztą nie zostawiłabym Bianki w żłobku tak wcześnie, na opiekunkę nas nie stać na wychowawczy też :-)
 
Witaj Issa:-)
Stopi, biedna Lenka..Trzymaj się mocno!
Co do spotkanie, to dla mnie może być zarówno wt, jak śr. Co prawda godzina wczesna. Mój Miś sypia czasami nawet do 9.30 i wtedy wyrobić się szans nie ma, ale może się uda. Wytłumaczcie mi tylko gdzie dokładnie się spotykamy. I kiedy w końcu:)
Poza tym mam pomysł taki, aby spotkać się któregoś dnia u mnie.. Na spacer do lasu zapraszam i na kawo/ciasto:)
Apropos żłobka, złożyłam wnioski o przyjęcie Jeremiego (do państwowego) i UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Żłobek nr 1. - nr wniosku 607,
Żłobek nr 2 - nr wniosku 445,
Żłobek nr 3 - nr wniosku 345....
W okolicach gimnazjum się Dzieć dostanie:)
Czekam na newsy..
 
A w Warszawie obowiązuje kolejność zgłoszeń? Bo u nas rekrutacja do przedszkoli i żłobków jest od 15 marca do końca kwietnia i w tym czasie nie ma znaczenia kiedy się złoży podanie. Potem zbierają się komisje (na cały Pruszków jest kilka, każda komisja obejmuje kilka przedszkoli położonych blisko siebie). No i to komisja decyduje kto dostanie się do przedszkola/żłobka. Żłobki są tylko dwa (do zeszłego roku był jeden), w różnych komisjach są te placówki.
A u nas są kryteria przyznawania miejsca (które troszkę zmieniają się z roku na rok - ja podejrzewam, że jak bardziej komuś znajomemu pasuje w gminie to dodają i odejmują punkty). Zawsze jest, że pierwszeństwo dzieci samotnych matek, rodziców niepełnosprawnych i z rodzin wielodzietnych, bo to zarządzenie ogólno państwowe. A pozostałe punkty są wymyślane. Np. jak Krystian się dostawał to pierwszeństwo miały dzieci rodziców pracujących w edukacji i jak dziecko miało rodzeństwo w przedszkolu to też mu się należało miejsce. Rok później znieśli punkt o rodzeństwie, a punkt o pracujących w edukacji przekształcili na : pracujących w edukacji na terenie naszej gminy. Rok temu wprowadzili dodatkowy punkt, że dzieci uczęszczające do żłobka mają pierwszeństwo w dostaniu się do przedszkola.
A w tym roku jeszcze nie widziałam jakie są kryteria, nie wiem czy są już ustalone.
Na pewno nie warto składać podań do kilku przedszkoli w obrębie jednej komisji, bo wtedy takie podanie od razu wędruje do podań niezakwalifikowanych i jak zostaną miejsca w jakimś przedszkolu to wtedy są rozpatrywane.
 
patewka - nie wiem czy działa, bo nie sprawdząłam jeszcze, ale taką mam koncepcję :-D
asia - ten papier miał niezwykłą tendencję do rozwijania się do końca :-D jakiś dziwny uchwyt.. czasami nawet darł ten rozwinięty papier na kawałeczki, a raz nawet wrzucił całą rolkę do toalety :-D
malina - pomysł BOOOSKI!!! mów kiedy!!

środa ok :-) nam dziś katar wyhamował :-) wygląda na to, że szybko dojdziemy do siebie!!
 
W Wawie o przyjęciu do żłobka oficjalnie decyduje tylko i wyłącznie kolejność zgłoszeń. Ba, nawet godzina;) Nie ma też opcji matka samotna, czy nie (to podobno w przedszkolu dopiero).. Generalnie można wybrać 3 żłobki i do nich składać wnioski i tyle. Powiem Wam, że jak te żłobki zobaczyłam to mi szczęka opadła.. Dwa, do któych składałam, po remoncie, piękne:) Trzeci średnio, ale teoretycznie najlepszy żłobek 2010 roku?! Już myślę o złożeniu wniosku do przedszkola:)
Dziewczyny, a może by tak sie spotkać faktycznie ok 15 (14/14.30)?;-) Generalnie przy najlepszych wiatrach i Jeremim wstającym o 8 nie wyrobię się na 10.
Iza:) przyszły tydzień jakoś, na spotkaniu uzgodnimy szczegóły.
 
reklama
malina to gdzie ty mieszkasz ze las blisko :-)??? A zaprosic sie dam nawet chetnie ;-) tylko prosze - Julcia zasypia tak kolo 13:30 - 14 .. moze jakas inna pora dnia .... no i nie wtorek i piatek bo zaplacilam za te adaptacyjne zajecia na razie na miesiac.
 
Do góry