reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

IzaBK nieźle Gaja zadziałała. U nas jest duża choinka przywiązana w wielu miejscach do sufitu :-). Rodzinka też zrobiła ten patent z przywiązywaniem choinek. Wszystkie ocalały. Choć Igi dopiero dziś zainteresował się tym co jest na choince, całe święta i pomiędzy przechodził koło 3 różnych choinek i żadnej nawet nie tknął. Za to dziś zauważył, że na naszej są cukierki i że da się je ściągnąć. R. go znalazł zaszytego w kącie z całą garścią cukierków z choinki, pierwszego już zdążył rozpracować.
 
reklama
stopi: ja mam butelki TT i smoczek wieloprzeplywowy z takim krzyzakiem, jak maly chce tak mocno moze ssac. kubek lovi poki co mu nie pasuje, musze z nim poczekac jeszcze. kupilam juz na allegro butelke wieksza. a w dzien to jest mniej wiecej tak: nad ranem 210 ml mleka (pisze na jakiej ilosci wody to mleko bo nigdy nie patrzylam ile go z proszkiem wychodzi), za ok 4 godziny kasza, robie na 120 ml jakies 5 lyzek ale zjada roznie, zasem pol czasem wszystko; za ok 3 godziny obiad ze sloika i tu tak samo roznie od polowy do calego sloika, ale przewaznie 2/3 zjada. za ok 2,5 godziny sloik maly owocow i o 19 mleko na 270 ml wody z 1,5-2 lyzkami kleiku. wiec w dzien ma 5 posilkow, tylko te nieszczesne mleko o 1 w nocy ;/ teraz bede kilka dni u tesciowej i tam mam lozeczkow tym samym pokoju to sprobuje mu nie dawac tego o 1, zobaczymy jak pojdzie. a jak Lena z tymi drzemkami w dzien? dalej spi jak juz nie chodzi do zlobka? bo moj to nadal 2-3 razy w ciagu dnia spi, chociaz jak 3 razy to po 40 min gdzies kazdy, jak 2 to i godzina z kawalkiem na raz bywa.

a ja kupilam taka mini choinke na ten rok i stoi na szafce ;)
 
Iza no niezle narozrabialas, a na Gaje zwalasz :-D Przyznaj sie, ze na chlopa sie wkurzylas i rzucalas czym popadnie (znaczy sie w tym przypadku choinka hi hi).

peperka
tez mam mini choineczke, bo wyjezdzalismy na dluzej - Julcia tylko swiatelkami zainteresowana.
Stopi okropna historia z Twoja choroba i oczkiem malej ... :( Mam tylko cicha nadzieje ze uda sie jakos z oczkiem wyjsc na prosta ...

To jaki termin spotkania ustalamy i miejsce - Dziubasku decyduj pierwsza :)
 
Och Stopi - niefajnie z tym oczkiem Lenki :-( wiem że sie martwisz i gdybasz ale nie da się ot tak stwierdzić na pewno czy to przez chorobę Twoją w ciąży.
Peperka, Dominika mi się też budzi w nocy (z reguły raz), ale ona w dzień zjada tylko 4 posiłki więc nie oduczam jej na razie.
No i tylko w nocy pije samo mleko z butelki - tak to wszystko łyżeczką, kaszki, deserki, zupki lub łapkami.
Gaja z miną niewiniątka :-D u nas duża choinka jest przywiązana, a u chłopców w pokoju jest w cieżkiej donicy.
 
ha! moj maly uprawia regularny szatnaz i to doslownie. jak tylko widzi ze siadam do komputera przychodzi i siada obok mnie i zaczyna plakac gapiac sie na monitor, a to znaczy ze chce by mu bajke wlaczyc. nie moge w ogole usiasc do komputera bo non stop tak jest.

ja jestem caly tydzien dostepna, wiec niech pisza te co maja jakies ograniczenia zeby dalo sie cos ustalic ;)
 
Przez święta i szykowanie wyprawki się nie odzywałam :zawstydzona/y: ale nadrobię.

Przed świętami przeszliśmy przez rotwirusa wszyscy i tylko się modliłam, żebym nie zaczęła rodzić. Teraz odpoczywam sobie i nie mogę doczekać się kiedy już JULIA przyjdzie na świat.
Po porodzie jak tylko zrzucę trochę i zaczną znowu przypominać siebie piszę się na spotkanie

IzaBK to zdjęcie mnie rozbroiło :-D
 
Dzis jednak umowilam Lena na wizyte u okulisty poleconego przez JAGODE. Mam nadzieje, ze postawi inna diagnoze, optymistyczna :-)

PEPERKA spróbuj dac jemu juz dwa dania tzn zupke i drugie danie (to licz jako jeden posilek, ale podawaj w odstepie 1-2h) Moze wedy nie bedzie potrzebowal w nocy mleka??? I kombinuj z roznymi sloiczkami, ja pamietam, ze Lena miala dluga faze , ze chciala jesc tylko sloiczki HERO (one sa mega dobre , ale w Poslce chyba ciezko o nie... chyba ich nie ma) i HIPPa.Gerbery jej sie szybko znudziły, bo one smakowo sa bardzo podobne do siebie niestety.. bobovita jej tez nie podchodzila. Moze kaszke przestaw z drugiego sniadania na noc - taka pitna rob na ok 220ml mleka. Powiem Ci szczerze ,ze Oliwierek jakos duzo to nie je teraz..A moze . daj mu wiecej mleka w dzien, albo geste soki zapychacze :-0 Pamietam jak Lena miala faze na picie duzych ilosic mleka, za to obiadki tak srednio chciala jesc... Musisz popróbowac i znalezc zloty srodek :-)

ASIA
tak stwierdzilo 3 okulistow, gdyz w 12tyg rozwija sie nerw wzrokowy (to wlasnie ma zwiazek z ta tarcza) i jak kobieta ciezko przechodzi jakas chorobe, to ten nerw moze ulec uszkodzeniu (ta tarcza przestaje rosnac, ona jak sie nie myle sklada sie z tych nerwow)
 
stopi: no z tym jedzeniem sloikow to chwilowo porazka, wcale nie chce, dzis tylko mleko, ale to pewnie przez zeby bo 1 i 2 z lewej strony sie wlasnie przebijaja. w sumie jak bym zrobila tak jak mowisz ze zupa i obiad jako jeden posilek to moze by sie dalo to wszystko zgrac, bo na jeden raz to w zyciu nie zje wiecej niz jedno danie. hmm a z ta kasza sprobuje moze jakos pojdzie, chociaz myslalam ze lepiej nie dawac kaszy przez butelke. pomyslimy :) widzialam na FB ze cos nie bardzo z oddaniem mgr idzie :/

mila_mama: zycze udanego porodu i zdrowej coreczki :)
 
reklama
Stopi kiepska historia z tym antybiotykiem....:( Życzę zdrówka Lecne! i oby wszystko było dobrze!
Jak ja Ci zazdroszczę wyjazdu do NY :) byłam kilka razy, ale mam nadzieję, że jeszcze kiedyś pojadę. Z mężem na pieszo przeszliśmy z Downtown do Uptown na Manhattanie, cały dzień nam się zeszło! I w jakim byłam szoku jak wśród ekskluzywnych butików, wśród przechodniów spacerowały sobie SZCZURY! :)
Peperka, pewnie niebawem się ureguluje. Wiesz, ja często nie wyrabiałam się w ciągu dnia z całym jedzeniem i często pomijałam kolację, bo już nie było kiedy. Działo się tak jak Olaf miał 2 drzemki...i dłużej pospał. Ale odkąd mamy 1 drzemkę to ładnie nam się ułożyło jedzenie. 2 dań na obiad nie daję. Mój dzieć i tak wystarczająco dużo pochłania jedzenia... Wczoraj był u nas 3-latek, który ma taki sam rozmiar jak Olaf i taką samą wagę!!!
Iza, GAja fajnie wyrosła, taka pannica! Nosisz jeszcze ją w chuście? Co w ogóle u Was?
Patewka, mnie pasuje cały tydzień, ale skoro mam wybrać ;) to proponuję wtorek o 10.00 w Kalimbie (Metro plac Wilsona). Olaf o 12.30 mi odpada na drzemkę stąd ta godzina, chyba, że wolicie np. około 15.00 się spotkać ;) to mnie też pasuje!
 
Do góry