reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Michaga dzieki za przepisy :)
No to mnie przekonalas jutro gotujemy rybke, ale mam pytanko ta pietruszka to tutejsze parsnip, bo naszej typowej pietruchy nie znalazlam :(

Moja Lily jest na cysiu a od ok. 2ch mies daje jej sztuczne mleko, bo nie mam juz pokarmu jak wczesniej, zaczela sie budzic w nocy strasznie i wydaje mi sie ze to GLOD !!! :)

Sama nie wiem juz zeby,swedzenia, glod moze 3 w 1 ???

Parsnip to pietruszka, Ja dorzucam tez bardzo drobno pokrojona natke pietruszki albo koperek do ugniecionych ziemniaczkow. Zawsze to inny smak i zdrowo:-).
Polecam tez makaronik z BOOTS z serii Annabell cos tam, cos tam...takie malutenkie gwiazdeczki ktore sa bezglutenowe. Ja je daje Michasi z utartymi owocami (jablko, gruszka, kiwi, truskawka i banan). Baaardzo ten zestaw lubi.
Dobre sa tez malusienkie kanapeczki z maselkiem i avocado.

No i KAMA...Twoja podpowiedz w sprawie krupniku to strzal w dziesiatke...jedyna zupa jaka Michalina je ze smakiem!!!:-)
 
reklama
Witam:tak::-D

Ja mam dzisiaj super dzien.Pamietacie jak pisalam wam ze siostra jest w ciazy:confused::-D.Otorz dzisiejszego dnia o godz.9:40 urodzila chlopczyka.Wazy 3,700 i mierzy 51cm.Z tego co szwagier mi powiedzial to porod trwal 20 minut:szok::szok:.Mialam cicha nadzieje ,ze urodzi dziewczynke bo do konca nie bylo wiadomo co bedzie.No ale wazne ze zdrowe.Ciekawe tylko czy na tym sie skonczy,bo ma teraz 4 chlopakow i jedna dziewczynke:szok::-D:tak:.

A oto zdjecie naszego nowego czlonka rodziny Pawelka:-D

 
Dobry wieczor !!!!

Juz jestesmy w Londynie ! Nadlecialysmy w poniedzialek :-) Nastunia byla WZOROWA w samolocie !!! Powiem szczerze ze bardzo sie denerwowalam gdzies gleboko jak ona to wszytsko zniesie ale robilam obra mine bo nie chcialm zeby mala wyczula moje obawy.
Zgodnie z mamuskowymi zaleceniami...szybko uszykowalam mleko dla malej na start saolotu aby jej uszka nie dokuczaly...a Nastusia jak poczula jak samolot staruje a mame wciska w siedzenie :-D od razu zamkenla oczy i pieknie przespala nam pierwsza godzine lotu :-) Potem byla zabawa, troszke patrzyla przez okienko..potem zajadala deserek, znowu troszke sie pobawila.... a gdy zbizalo sie ladowanie ja znowu przygotowalam swieze mleczko, zapielam pasy, ulozylam Nastke do butelki a ona znow zasnela :-D

Tatus tak sie stesknil za corcia ze mamy nie zauwazyl :-D Oczywiscie mialam juz "opikunke do dziecka do konca dnia" :tak:

PINKA - mala jest rozkoszniutka ! Wkleje wkrotce Nastke ale musze zgrac foty a co z tym sie wjaze znalezc troszke czasu na to. Tunczyka tez malej nie podaje :-p co kraj to obyczaj. Powiem Ci ze mam dwie pozycje ang kuchni dla maluszkow...i jeszcze tunczyka nie ma dla naszych perelek :confused:Ucaluj mala ode mnie i Nastki

Widze ze papusiu dla maluszkow jest na topie - tak dalej mamuski :tak:

Lece, sorki ze kazdej nie odpisze ale za kilka dni postaram sie "wrocic"
 
KAMA83 - GRATULACJE!!!:-) Sliczny bobasek...pamietasz jak Twoj Dominik byl w takim wieku? ... Trudno sobie przypomniec, no nie?:confused:Czas zapitala jak nic!!!!!!!!!:-):tak:

Mala-gorzatka28 - masz za soba to co ja za 2 tygodnie bede miec...lot samolotem!:no: Boje sie jak diabli, bo moja Michasia nie pije z butelki ani z dziubka tylko z otwartego kubeczka wiec nie wiem jak zalatwie sprawe z zatkanymi uszkami przy starcie i ladowaniu...cycusia bede musiala wyciagac...ale jak skoro bedziemy przypasane????????????:shocked2::-(
 
malagorzatka super ze Nastka przespala lot,a tak sie martwilas:-)A czy przed przyjazdem do PL wyrabialas sobie karty uprawniajace do leczenia za granica?Jesli tak to wiesz jak to sie zalatwia?
 
Witam drogie mamuski...

Tak sobie czytam i zaczynam sie bac bo przed nami lot do dziadkow w polowie kwietnia, widze zy Wy tez bez tatkow latacie :)

A myslalam ze bede sama :-)

Ja bardziej stresuje sie tym ze musze sama z mala dojechac do londynu, pociagiem na gatwick z przesiadka, mam nadzieje ze damy rade z wozkiem i waliza ....

A jezeli chodzi o karte EHIC czyli European Health Insurance Card to wklejam link gdzie mozna wypelnic aplikacje , wszystko szybko i sprawnie, tylko droga elektroniczna i karta tez jakos szybko jest wydawana.

Pozdrawiam
 
Lily dziekuje bardzo za linka:-)A co do samotnych lotow to mnie tez to czeka,bede leciala z dwojka dzieciaczkow,ale synek to juz prawie mezczyzna i licze na jego pomoc:-)
 
Gabids - link do karty juz masz. Mi przyslali karty w ciagu tygodnia jak sie nie myle a myslalam ze to zajmie dluzsza "chwilke".
Spokojnie mozna sie z ta karta zarejestrowac w panstwowej przychodni i isc z byle czym, nawet na mierzenie, wazenie. Ja tylko myslalam ze uprawnia mnie to w naglych przypadkach ale lerarka w panstwowej przychodni powiedziala ze z takim maluchem to mozna zawsze bo tak naprawde nigdy nie wiadomo co mu moze byc wiec i tak przyjma i tak.

Michaga - ja juz ten stres mam za soba ale juz mysle o locie wakacyjnym. Mala bedzie miala prawie roczek wiec pewnie nie bedzie chciala siedziec bo tupanie nozkami bedzie bardziej interesujace niz siedzenie;-)
Jesli chodzi o pasy, to Michalinka bedzie miala osobny pas przymocowany do Twojego. No a jesli chodzi o uszka, to zalezy od maluszka, mojej chyba nic nie dokuczalo jak spala :tak:ale przezorny zawsze ubezpieczony. Ale jak wyczujesz ze mala chetna jest na mleczko to dyskretnie cycuszka "chyc" i juz. A jak lot jest niepelny to popros zeby babeczka posadzila cie w jakims wolnym rzedzie My tak zrobilysmy) A jak malutka bedzie marudna to posadzisz ja na fotelu obok :tak:
Oczywiscie wez zabawki...bez apelacyjnie ! cos do jedzenia - ale to tez zalezy od lini lotniczych bo nie kazda pozwala brac wiec musisz sie dowiedziec.

No to teraz lecimy na spacerek ,pozdroweczka cioteczki !
 
reklama
dziewczyny bardzo Wam dziękujemy za wszystkie miłe życzenia piękne obrazeczki i karteczki w dniu Emi urodzinek :-) bardzo mi miło choć dopiero teraz je zobaczyłam
u nas z netem tak sobie raz na jakiś czas i to na chwile wiec niestety nie jestem na bieżąco ale to mam nadzieje sie niebawem zmieni POZDRAWIAMY WAS WSZYSTKIE SERDECZNIE MIłEGO DNIA :tak:
 
Do góry