reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Dziewuszki jaki ja mam pyszny bigosik...he he he...miód z boczkiem normalnie!!!!:-);-) Musze sobie przyslodzic zanim moj Ajlowju do domku wroci i pochwali!Tak mi smakuje bo to moj pierwszy "beegees" od 10 miesiecy! Przez cycusiowanie zapomnialam jakie to jest dobre. Mysle ze teraz juz nic nie bedzie Michasi jak zjem troszke...;-)!
ZQo jesli chodzi o £250 i benefity to polecam MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK tam po lewej stronie sa linki do informacji zwiazanymi z tym. Zawsze mozna zadzwonic do nich i otrzymac info. Poszukam jeszcze jednej strony z informacjami na ten temat ale to po ang. bedzie.
Madzia8310 - Ty tez pewnie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania!Mysle, ze przed przyjazdem tutaj powinnas przetlumaczyc sobie wszystkie dokumenty zwiazane z uznaniem niepelnosprawnosci Filipka bo duuuzo taniej wyniesie Cie tlumaczenie w Polandzie. Mysle, ze akt urodzenia F. tez by sie przydal w wersji ang.

Pinka25 - ten tunczyk to mnie rozwalil...szkoda ze fasoli z boczkiem nie kazali dawac!!!:szok:A tak dodatkowo...czy my "mlode"forumowiczki juz Ci nie wystarczamy?:-:)-:)-:)tak:
 
reklama
Michaga-ha ha wystarczacie i fajnie ze jestescie bo inaczej watek by umarł:-):-) smiercia naturalna hi hi


kobitki jak myslicie jak podam małej troszke masełka do zmiemniaczków to nie zaszkodzi?
 
witam wszystkich
Pinka masz racje cos stare forumowiczki pouciekały.no i masz racje dobrze ze tyle nowych jest bo by nie bylo co czytac. co do tunczyka to mnie tez to rozwala.jak patrze co w sloiczkach jest to nie wiem co mam kupic.np truskawka od 4 miesiaca. a wlasnie truskawka moze najbardziej uczulic. ja tez juz sie zastanawiam nad gotowaniem samemu ale znowu wolalabym zeby to tez byly wiadomego pochodzenia warzywa.ja to juz glupieje co mam podawac a przeciez powinno byc lepiej przy drugim.nie martw sie waga moj Natan tez straszny chudzina juz nie wazylam go 3 tyg ale wtedy wazyl 7500.gdzie kolin w jego wieku to juz byl klocek niezly.
Michaga bigosik pyszna sprawa ale nam tu smaka narobilas
zQo, madzia no z tymi zasilkami to fakt jest troche metliku.ale warto my czekalismy na ChB 6 tyg.ale wszystko poszlo sprawnie. troche mielismy problem z Tax credit bo ja wtedy nie mialam NIN i musialam czekac na NIn ale kase nam przyznali z data 3 miesiace wstecz od zlozenia.a nie jak ja myslalam ze od tego momentu co otrzymam NIN.trwalo to pare miesiecy ale oplacało sie czekac. ja to mysle ze nas sparawdzali w Pl czy nie pobieramy zasilkow bo ja w 2007 roku bylam jeszcze w pL na urlopie wychowawczym ale bezplatnym.
 
Witam drogie forumowiczki ponownie :)
U nas juz na szczescie lepiej tzn. egzema czy skaza bialkowa - cokolwiek to bylo to juz przechodzi, a jjemy nadal tak samo,czyli np.jogurciki :) Jeszcze troszke moja mala sie drapie ale chyba po ok. 3 tyg po prostu weszlo jej to w nawyk :)

Pinka25 -odnosnie tunczyka :) to wcale sie nie zdziwilam bo chyba nic mnie nie zaskoczy jezeli chodzi o tutejsze nawyki zywieniowe, Ja ostatnio sie zastanawialam czy moge malej dac troszke gotowanej rybki bo fajne miekutkie :( miesko i zasiegnelam rady na necie (wg. mnie to lepsze niz porady GP czy health visitor no moze nie zawsze :-) ) i sie okazalo ze rybka moze byc ale taka ktora krotko zyje, bo w innych sa azotany czy jakies inne swinstwa :0
Ale to dopiero po 1 urodzinkach wiec chyba poczekam.

AAAAAA moja mala Lily ma skonczone 8 miesiecy tak na marginesie bo nie wiem czy pisalam wczesniej.
Ostatnio odwiedzila nas Health Visitor i probowala mi wmowic ze mala moze jesc obiady juz razem z nami, czyli wszystko !!!
Jak ja zapytalam czy np. bialko jajka tez- bo jest bardzo uczulajace, to powiedziala ze oczywiscie NO PROBLEM !!! Stwierdzila ze to kiedys tak bylo a teraz to juz nie uwaza sie bialka kurzego za alergena.

Takze sama nie wiem ale roznice Polska-UK sa ogromne.
Powiedzialam jej ze jak niby moja mala ma jesc znami obiadki jak ona biedna nawet ciastkiem sie potrwfi zachlysnac-bo za duze kawalki :)

Odpowiedz byla taka: mozesz zmiksowac ale to dziwne ze jeszcze nie potrafi jesc duzych kawalkow. A i jeszcze zapytalam o chleb to powiedzila ze naturalnie ze mozna juz dawac, czyli kanapeczka w porzadeczku :)

Nie wyobrazam sobie jak niby moja mala ma ugryzc jak dopiero 2 tyg temu pojawil nam sie pierwszy zabek :)))

A jeszcze odnosnie tego mleka co wczesniej pisalam, zmienilam z Aptamilu na Farleysa no i werdykt: NIE POLECAM !!! Kopki gorsze niz byly :(

I mam do Was moje drogie forumowiczki pytanko bo mam maly dylemacik, jest nastepujace: czy mleko Stage 3 obojetnie ktore moge zakupic mojej dzidzi jezeli ma 8 miesiecy, wiem ze one sa po 6 miesiacu ale problem w tym ze na pudelku nie pisza ze moze byc stosowane razem z cycem, a my jeszcze na cysiu.



 
Lily_Zuhal - moje dziecie juz rybke je od 7 m-ca!!! Do konca 6ego jadla tylko cycka.Powiedziano mi, ze biale mieso rybki jest git!Mloda wciaga to jak odkurzacz!!!Gotuje kawalek na parze z ziemniaczkiem, marchewka i pietruszka. Czasami zamiast w/w warzyw daje jej szpinak ugotowany z odrobinka maselka i ziemniak! Jedyny zestaw ktory wciaga do spodu! Zastanawiam sie dlaczego dajesz Lily mleko modyfikowane jesli jeszcze cycusiujesz? Ja tez jeszcze karmie i mi powiedziano-pediatra w PL- ze nie ma takiej potrzeby bo zadne sztuczne mlesio nie zastapi cycusiowego. Ale moze tak trzeba! A o gryzienie sie nie boj, dziaselka sa tak mocne, ze zmielą co trzeba. Ugotuj Perelce kawalki warzyw :marchew, pietruche i ziemniaka i daj do raczki...zobaczysz jak bedzie wcinac. Tylko musi byc bardzo miekkie wszystko.
 
Michaga dzieki za przepisy :)
No to mnie przekonalas jutro gotujemy rybke, ale mam pytanko ta pietruszka to tutejsze parsnip, bo naszej typowej pietruchy nie znalazlam :(

Moja Lily jest na cysiu a od ok. 2ch mies daje jej sztuczne mleko, bo nie mam juz pokarmu jak wczesniej, zaczela sie budzic w nocy strasznie i wydaje mi sie ze to GLOD !!! :)

Sama nie wiem juz zeby,swedzenia, glod moze 3 w 1 ???
 
Dziewczyny dzieki za te wszystkie linki ,i formularze do BCH ,bardzo mi ułatwiłyście sprawe,moge sobie wydrukowac i na spkojnie wypisac ,a jak bede na miejscu poprostu wyslę....a mam pytanie czy trzeba wysłac orginalny akt urodzenia dziecki czy można kopie ?:confused:
 
reklama
noelia ja wysylalam oryginal aktu urodzenia - tak pisza ze musi byc w oryginale, a jezeli chodzi o BCH to ja juz nie pamietam jak dlugo czekalismy na odpowiedz ale wiem ze po tym jak wyslalam formularze bardzo szybko odeslali akt urodzenia a na decyzje potem troszke sie czekalo, a w miedzy czasie jeszcze wyslali mi papiery do wypelnienia, dotyczace Polski, podanie nuemru pesel, nip itp.
 
Do góry