reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

reklama
Wydaje mi sie, ze Melek usunela swoje posty...Jak wczoraj zczytywalam "wydarzenia ostatniego tygodnia" to juz tego wlasnie nie bylo...Na podstawie Waszych odpowiedzi moge sie tylko domyslac "o co poszlo"..
 
Droga Bemol wysałam email Aykutowi z twoim postem o '' Tradition on Women After Childbirth
Logusalik Gelenekleri'' dziś go przeczytał , obiecał że jak go sobie dokładnie przetłumaczy na swój jezyk , opowie mi co on wie na ten temat , a potem ja opowiem [ postaram się napisac ] co się dowiedziałam Doris Aykut nie był w Polsce jeszcze więc nie wiem jak go będą sprawdzać , jak tylko przyleci zdam ci relację ale znajomi opowiadali mi że tak traktują nie tulko Turków , widzieli na lotnisku ..... tak Doris gdybym ja wystawiła zaproszenie , było by szybciej , ale tu doszły inngo typu problemy , pieniądze , ''pomysłowy dobromir '' papiery jego , dowiedziałam się też o żonie dla wizy , zdenerwowałam , skończyło się na tym że ma się sam postarać o wjazd do Polski bez mojej pomocy ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, mi kazał czekać a ja zgodnie ze słowami piosenki '',,,,, bo męska rzecz być daleko a kobieca wiernie czekać aż zrodzi się pod powieką jedna łza radości łza,,,,,,,'' czekam .......... oooo faktycznie posty Melek znikły .......
 
Melek chyba zrozumiała , ze juz nie ma miejsca dla biej na tym forum po jej ostanich postach. A ja nie żałauje bo takich uwag juz mam dosyć. Po ostatnim poscie juz nie zostałao dla niej ode mnie ani krzty sympatii. Jeśli nawet by tu została i pisała to mówie otwarcie , ze omijałabym jej posty...........A takie sliczne imię sobie wybrała na forum.......

Doris- na pewno wam się uda- będzie nie łatwo ale sie uda. my Z aLIM TEŻ PRZESZLIŚMY CIĘŻKĄ PRÓBĘ ZYCIA W pOLSCE. JAK WIESZ NADAL PRACUJE W RESTAURACJI- ALE SIĘ W NIEJ DOBRZE ZAKLIMATYZOWAŁ I JEST BARDZO ZADOWOLONY,upsss. capslock się włączył ...) Co do sprawdzania na lotnisku to Ali nigdy czegoś takiego nie doświadczył nawet za pierwszym razem. Myślę że to zależy od humoru celników.

Kochane, a mi na praktykach jakos szybko leci, najbardziej lubie zajęcia z maluchami z drugich klas- jest dużó z nich smiechu i nawet nie wiem kiedy a lekcja juz się kończy.Za 3 tygodnie zaczynam praktyki z języka polskiego- ale z tego powodu to wcale mi nie do smiechu- ja i polonistka....hi hi hi- żadnych wierszy nie zrozumiem;-)
 
Karolcia dasz rade , 100% dasz , moja pani profesor twierdzi że każdy moze nauczyć się interpretować wiersze , kwestia praktyki i chęci , poza tym pokazywała nam kiedyś , różne źródła skad czasem na początku nauczania brała przkłady ... trzymam kciuki
 
Karolciu,znalazłam juz zdjęcia z Alanyi,przegrałam na komputer,odszukam zaraz Twój adres mailowy i postaram się dzisiaj lub jutro wysłać.
Fajnie,że są lekcje,z których jesteś zadowolona.
 
Karolcia, dzieki za slowa wsparcia. Nie ukrywam, ze bardzo mi to pomaga. Powtarzam sobie caly czas, ze skoro Wam dziewczeta sie udalo to nam tez moze. A ze bedzie ciezko i na pewno nie raz bedziemy wystawieni na probe to nie watpie..ale takie jest zycie. Poza tym czy mielibysmy satysfakcje w zyciu z czegos, co nam przyszlo bardzo latwo? A wiec glowa do gory, zacisnac zeby i do przodu :-)
 
[FONT=&quot]hej dziewczyny....
jesli chodzi o kontrole to akurat serdar nie ma zadnego problemu....
ostanio nawet jak czule zeganlismy sie przed kotrola paszportowa i Serdar i ja plakalismy to pani z okienka nawet nie dotknela paszportu tylko ze lzami w oczach kazala przejsc dalej :):):)
hiihih Serdar przyejdza za 5 dni....
wiec powoli musze sie brac za czyszczenie pokoju...
a jesli chodzi o turecki szpital hmm ja bylam akurat w can hospital wiem ze to prawatny ale porownujac np. turecki prywatny a nasz "kochany" certus w poznaniu
to wole jednak turecki naprwde 1000000% lepiej bylam traktowana tam niz u nas w certusie......
a jesli hcodzi o wizy to ja juz naparwde nie wiem u was czytam ze trzeba zaproszenia itp.
Moj Serdar dostal wize na rok gdy go zapytalam jakim cudem dostal wize na rok...
odpowiedzial ze zalezy ile sie zaplaci......
czyli w turcji jak w polsce jak nie zaplacisz.... to masz spore problemy.,,,
teraz postaram sie wam wyslac nasze zdjecie z wakacji :)
kurcze nie moge bo za duzy rozmiar wie ktos moze jak sie zmniejsza rozmiar?
A jesli chodzi o dzieci i nauczanie ich....
Ja daje korki z jezyka angielskiego wiadomo ze to bez porownania praca z jednym dzieckiem a 25 , ale gdy po kilku zajeciach widze jak te dzieciaki sie zmieniaja otwieraja przede mna opowiadaja o swoich problemach
to straszna satysfakcja :):):)
i gdy przyniosa 5 ze spr ahhhh :):):):)
karolcia zobaczysz jak bedzie ci brakowac tych malutkich ludzikow w szkole....
wiadomo ze czasami potrafia wkurzyc niesamowicie...
ale ich oczka ich usmiechy az chce sie uczyc :):)
dzisiaj wlasnie mialam pierwsze korki z angielskiego po wakacjach... z adasiem :)
przywiozlam mu bransoletke z Turcji ale sie cieszyl :):)
naparwde sie za nim stesknilam i za jego pytaniami czemu present simple anie present continous :p

[/FONT]
 
Hmm..to widocznie tylko my mamy takiego pecha, ze Alego musza porzadnie wymaglowac jak tylko zdazy przekroczyc granice :-)

Co do nauczania dzieciaczkow - powiem Wam szczerze dziewczyny, ze Was podziwiam, bo jest to bardzo trudna praca, wymagajaca naprawde wielkiego wysilku i cierpliwosci przede wszystkim. Ja raczej bym sie do tego nie nadawala :-)
 
reklama
Nata Tur-pamiętaj o tym,że w prywatnym tureckim szpitalu byłaś obcokrajowcem,a to już zmienia nastawienie personelu.U nas w prywatnych szpitalach zupełnie inaczej traktuje się pacjenta niż w państwowych a jeśli jest to cudzoziemiec to jeszcze lepiej jest traktowany,w końcu to duże pieniądze.

Cena wizy zależy od okresu na jaki jest wydawana.Wiza roczna kosztuje znacznie drożej niż miesięczna.Więc Serdar ma rację twierdząc,że dużo zapłacił.Dla kogoś kto często jeździ do Polski taka wiza może być opłacalna.W przeciwnym wypadku-nie.
 
Do góry