reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

brzmi calkiem logicznie;-)

w takim razie musisz poczekac na przesylke listowna,,, przy was dzisiaj sie troche podszkolilam i jak bede wysylac swoja do przedszkola to bede obcykana:-D

zbieram sie do spania, bo ciezki dzien byl, a nigdy nie wiadomo jaka noc przede mna..
 
reklama
no przesla, na pewno :tak:
a jezeli chodzi o te pieniążki to jak już długo czekasz to idź do Nav i spytaj się o co chodzi?? Bo czekacie na ten zwrot 970 czy już 3300?
Bo od daty tecyzji tydzieź czasu mają a raczej 5 dni roboczych albo 7 juz sama nie wiem jak liczyc te dni :baffled:

oko już mi spuchlo, jutro chyba przejade sie na pogotowie po recepte bo juz mnie wkurza to oko:wściekła/y:
a w aptece Tomkowi dala sol fizjologiczna, ktora mam w domu :-D haha!
 
Ostatnia edycja:
no przesla, na pewno :tak:
a jezeli chodzi o te pieniążki to jak już długo czekasz to idź do Nav i spytaj się o co chodzi?? Bo czekacie na ten zwrot 970 czy już 3300?
Bo od daty tecyzji tydzieź czasu mają a raczej 5 dni roboczych albo 7 juz sama nie wiem jak liczyc te dni :baffled:

Marta ja czekam na te becikowe,ok. 34tys,kr za urodzenie Hani
jutro moj maz zadzwoni do NAV sie dowiedziec co jest bo miesiac mija a my w systemie nawet nei ejstesmy :confused: ojj dziwne
az sie zmartwilam

Agata jeszcze raz dzieki za probe pomocy :-):-)
dobrej nocki
 
a jezeli chodzi o te pieniążki to jak już długo czekasz to idź do Nav i spytaj się o co chodzi?? Bo czekacie na ten zwrot 970 czy już 3300?
Bo od daty tecyzji tydzieź czasu mają a raczej 5 dni roboczych albo 7 juz sama nie wiem jak liczyc te dni :baffled:!

Marta te wnioski na rodzinne i te 3300,zlozylismy dzisiaj
a powiedz mi pamietasz jak dlugo ty czekalas??
bo ja na forum Norwegi czytalam ze niektorzy czekali nawet ok.roku :szok: bo sprawdzaliw PL czy pobiera sie jakies zasilki itd.

my mamy pismo z MOPSu ze nie pobieramy zadnych swiadczen,wiec mysle ze tak dlugo az nie ebdziemy msuieli czekac :rofl2:
 
Lilka my na becikowe czekalismy na pewno krocej niz miesiac, ale na 970 strasznie dlugo, a to dlatego, ze na policji dlugo szlo
 
Tampeza to tym bardziej zaczynam sie martwic :-:)-(
bo na forum N. tez laski czekaly krocej...ojjj :-(
no ale chyba by pismo chociaz przyslali ze z jakichs tam powodow sie np. nie kwalfikujemy na te becikowe...
 
oby Tampeza oby
jutro maz zadzwoni z pracy bo teraz maja tyle pracy ze nie uda mu sie wyrwac

kochane ja mowie dobranoc bo fajny film na faktach leci na TVNie :-)
 
ale w\g przepisów powinnaś dostać te 34 tys miesiąc przed narodzinami dziecka, tak czytałam bynajmniej :baffled: może coś źle cholipcia...
a tam najlepiej chodzić i ich gnębić:angry:, wiem sama po sobie
ja chodzilam co dwa tyg z pytaniem dlaczego nie ma jeszcze decyzji:-D i za 3-cim razem przyszlam a ona mówi ze juz wlaśnie ma :-D

Z rodzinnym, hmmm Tomek złożył wszystko w sierpniu a decyzja była w sumie równe za pół roku. Ale mówię jak masz czas to jak minie miesiąc chodź co dwa, trzy tyg i pytaj. W mordę Ci nie dadzą a będą widziec że Wam zależy na tych pieniążkach.
Tak jak w Polsce jak się nie pomnisz to będą przedłużać ...
Powodzaonka i dużo cierpliwości:-D!!!
przypomniało mi się. dostałam z Nav z Bergen jak byłam jeszcze w Polsce papiery . I musiałam jechać do Urzędu Marszałkowskiego. Oni jakoś poświadczali czy coś. potrzebowałam jeszcze akt małżeństwa, akt urodzenia dziecka, z urzędu miasta o meldunku ze Natalka tam mieszka razem z nami i z Mopsu ze nie pobieramy żadnych zasiłków na dziecko. Ni e wiem jak to jets jak wszyscy są tutaj, może trochę dłużej wszystko potrwać..
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry