reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

mamy z norwegii

hej dziewczyny, ale nastukalyscie, a zagladalam w ciagu dnia:szok:

wogole dzisiaj caly dzien do tylu, bo nagle nie mialam sily dzisiaj ruszac noga ani reka, ponoc dziecko od 5 miesiaca ostro przypierwa na wadze i moze dlatego. Poza tym czuje ze wszystko mi sie tam rozszerza, a jak stoje to czuje takie uczucie jakbym miala okres dostawac, ale oczywiscie wszystko w porzadku. Pamietam to oczucie z pierwszej ciazy.

Poza tym mala musialam bardzo rano obudzic, zeby cos zalatwic i nie stac w kolejkach, wiec przyszlam przed otwarciem czyli przed 8, i mala mi caly dzien marudzila, a pod wieczor to juz sama nie wiedziala czemu placze, poprostu plakala:-p a na dodatek do chwile chciala do lozeczka i z lozeczka,,, wypiluje jej ze dwa szczebelki zeby sama wchodzila, bo juz mam dosc po dzisiejszym dniu. W PL praktycznie wszystkie lozeczka maja wykrecane dwa szczebelki, ale tutaj sie nie spotakalam jeszcze. Co tam jak sie drugie urodzi, to mam kolyske na poczatek, a potem najwyzej kupie jescze jedno lozeczko. Nie bede sie meczyc calymi dniai wkladajac ja i wyjmujac:crazy:

Wogole jakis ciezki dzien mialam,,,, nawet kawa mi nie wchodzila,, chyba sie poloze wczesniej dzisiaj:baffled:
 
reklama
a przepraszam bardzo

po urodzeniu dziecka musicie wystapic o jego pozwolenie na pobyt (laczenie rodzin),wiec paszport wymagany
glupie ale prawdziwe :baffled: bo jak rodzice maja pozwolenie to dziecko urodzone powinno miec wg mnie automatycznie pozwolenie
i potem sie przyda do zameldowania tutaj :tak: tez od nas wzieli paszport :tak:
i to wszystko
 
czesc Agata

masz racje co za dizen...mnie od rana glowa boli i ide wlasnie po tabletke bo juz mam dosyc :baffled:
 
a wogole Lilka dzieki za zaproszenie do znajomych, ja jescze nie rozpracowalam tych wszystkich opcji.

Z tego co pamietam to moi znajomi jak im sie coreczka urodzila to musieli leciec do Oslo do Ambasady Polskiej zeby zalatwic paszport. Niby mamy konsulat w Stavanger, ale trzeba bylo do Ambasady w Oslo.
Miala pomoc ze strony jednej norweszki wiec rano polecialy i wieczorem wrocily. Zalatwily wszystko od reki. A paszport to chyba poczta doslali.
 
dziewczyny ciesze sie ze zaproszenia przyjelyscie :-);-)

sama bym nie wiedziala ze taką opcje wprowadzili,gdyby nie kolezanka,ktora mnie zaprosila :-)


a paspzort Ambasada wysyla jesli ktos mieszka ponad 100km od niej :tak:
wiem,bo sami mimo iz mamy 70km chcielismy by nam przyslali paspzort
no i przyslali ale przyjemnosc kosztowala nas dodatkowe 80kr :rofl2:
 
Czesc dziewczyny, naskrobalyscie strasznie od wczoraj.
Mnie mala od wczoraj tak denerwuje, ze juz nie wiem co robic, cale dnie drze buzie, a to na rece, a to z rak, sama nie wie czego chce. Zastanawiam sie czy to alergia, czy upaly, czy jeszcze cos innego, poza tym budzi sie w nocy pare razy a o 5 juz robi pobudke.
Co do pogody to slyszalam ze u nas ma sie oziebic w sobote, zobaczymy.
Kupilismy dzis samochod, audi kombi, ale odbieramy go dopiero w niedziele, gosciu prosil, zeby mu zostawic jeszcze na te kilka dni
 
Tampeza wiem cos na ten temat, bo moja taka sama byla caly dzien:-p

ale jak juz spi i jest spokojnie to tak mysle ze te upaly jej daja popalic, bo ciagle przepocona, ciagle mokra, tez ma doscyc,,,, ale ja tez mam dosyc tego placzu,, wiec kolo sie kreci:crazy:
 
dziewczyny probuje zarejestrowac Milenke do przedszkola na tej stronie
www.barnehageweb.no i kurka jak skumalam o co loto to wyskakuje mi taki komunikat
Ugyldig fødselsnummer. Vennligst prøv på nytt. :baffled:
nie do konca rozumiem co to znaczy....:confused:

pomozecie??


a dlatego chcialam zarejestrowac tam mala bo u nas w przedszkolu nie ma meijsc i slyszalam ze automatycznie tam Milenke przydziela gdzie meijsce jest,wiec jak dla mnie to duza oszczednosc w czasie...
 
reklama
Do góry