reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

udaj sie do swojego fastlege, tam zrobia Ci kompleks badan, byc moze jeszcze raz test z moczu, o bete sie upomnij jak ja chcesz
nie zdziw sie jak nastepna wizyte dostaniesz po ukonczeniu 12 tygodnia, bo oni tak lubia uwazac, ze kobieta jest w ciazy jak jest juz po pierwszym trymestrze
jak chcesz i masz mozliwosc to sobie poszukaj prywatnego gina, tu jest tylko usg polowkowe i ewentualnie jak ciaza jest nieprawidlowa/zagrozona

pozdrawiam
 
reklama
ja slyszalam,ze ponoc niektorzy lekarze w ogole odsylaja i kaza wrocic po 12 tyg..ja bylam pierwszy raz jak byl 8 tydz wg OM,ale mam normalnie karte ciazy juz zalozona...prawdopodobnie bedziesz miala wizyty na zmiane, raz u lekarza, raz u poloznej...na kazda powinnas miec probke moczu do badania. no i wlasnie to co mnie dziwi najbardziej,ze pierwsze usg to po 20 tyg dopiero...a prywatnie to kupa kasy,u nas usg prywatnie 800kr kosztuje...
 
ja slyszalam,ze ponoc niektorzy lekarze w ogole odsylaja i kaza wrocic po 12 tyg..ja bylam pierwszy raz jak byl 8 tydz wg OM,ale mam normalnie karte ciazy juz zalozona...prawdopodobnie bedziesz miala wizyty na zmiane, raz u lekarza, raz u poloznej...na kazda powinnas miec probke moczu do badania. no i wlasnie to co mnie dziwi najbardziej,ze pierwsze usg to po 20 tyg dopiero...a prywatnie to kupa kasy,u nas usg prywatnie 800kr kosztuje...

bo oni uwazaja, ze do 12 tyg wszystko moze sie zdarzyc i po po sobie glowe zawracac:dry:jak plamilam to w niczym mi nie pomogli i powiedzieli, ze skoro to pierwsze i nie bylo problemu z zajsciem to w razie czego moge sobie nastepne zrobic. To tak na marginesie.

ja normalnie 800 koron za cala prywatna wizyte u gina place, w sumie kazda kolejna placilam ze znizka 500, jako kobieta w ciazy u mojej gin. Na pierwszym usg prywatnym w Bergen placilam 1100 koron. Moze sa to koszta, ale wole wiedziec co tam sie w brzuchu dzieje i zyc bez stresu tak mysle
 
Ja ciaze potwierdzilam po tym jak stracilam przytomnosc i nie wiedzialam dlaczego (a @ mam bardzo nieregularne). Trafilam do lekarza zrobili mi test z moczu i zrobili mi USG i potwierdzili ciaze. Poszlam do swojego rodzinnego w 7 tc dostalam tylko zwolnienie. Dopiero nastepna wizyte mialam umowiona na 12 tc i wtedy dopiero mialam robiony caly kompleks badan. Do tej pory mialam juz 4 USG i puki co wszystko ok. U poloznej tez bylam :)... zreszta i tak chodze na zmiane raz polozna a raz ogolny ...
gratuluje dzidzi :) .... dodam ze to tez moja pierwsza ciaza :) ...
 
Witam.Proszę o poradę.Również mieszkam w Norwegii.Mam 27 lat.Zrobiłam dzisiaj test ciążowy-pozytywny.Z obliczeń wynika że może to być 7 tydzień.Nie wiem do jakiego lekarza się udać i od czego zacząć.Czy zabrać ze sobą test czy tam na miejscu zrobią mi beta hcg.Troszkę się stresuję.To będzie moja pierwsza ciąża.

Jak już będziesz u lekarza możesz zapytać sie czy masz możliwośc wcześniejszego usg np.około 12tc,jeśli nie miłaś jakiś złych doświadczen z wcześniejszymi ciążami możesz uargumentować że jest to pierwsza ciąża i martwisz sie .A w tym tygodniu tzn dokładnie miedzy 10 a chyba 13 tc przeprowadzane są genetyczne badania (w polsce) tutaj mało co jaki lekarz takie badanie wykonuje . Ale musisz o wszystko pytać ,lekarze tu są mało rozmowni.
Polecam też prywatne kliniki,byłam tylko raz bo mam usg co miesiąc w szpitalu.prywatnie poszłam z ciekawości na usg 3D i przyznam że owiele więcej moża było sie dowiedzieć bez żadnego nacisku na lekarza.
Powodzenia
 
A te badania genetyczne to nawet nie są wykonywane jak się przekroczy 35 lat, bo w Polsce one są robione bez problemu i z darmo. Ja miałam robione takie badania ze względu na wiek.
Dziewczyny jakim mlekiem karmicie maluszki z tego co czytałam na rynku są tylko mleka NAN lub Hipp i które lepsze i czy można dostać na przykład Nan Ha lub RA, bo tylko widziałam zwykłe, i mam jeszcze jedno pytanie czy na rynku są dostępne butelki tomme tipi bo tylko widziałam aventa i jakieś inne. A może są jakieś fajne sklepy internetowe gdzie można sobie zamówić, bo w Polsce często tak robiłam. Dziękuje za odpowiedź
 
iwi, u nas chyba sa nawet tomee tipee,ale w sklepie dla dzieci...znaczy sie mamy taki sklep z ubrankami dla dzieci,i tam maja taki dzial tez z artykulami, i wlasnie zdaje mi sie ze widzialam tomee tipee...tylko nie pamietam nazwy sklepu :/ na logo chyba jest rysunkek wozka?? kurde,poszukam potem to Ci napisze :-)
 
reklama
Dzięki dziewczyny ważne że są bo już sie wystraszyłam że bede musiała butelki zmieniać bo wszystkie mam tej firmy, a przecież smoczki trzeba zmieniać:-)
AniaSm na tej stronce też są:-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry