reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

Cześć dziewczyny!!
Przepraszam że tak nic nie zaglądam ale u mnie nastał czas "wszystkiego brak" brak snu , czasu, chęci itp. i itd. Chyba mnie jakaś chandra jesienna łapie:-(
Mały mi daje popalić nocami łóżeczko go parzy oj bardzo, Maniulka podobnie jak u ciebie zmęczony jak diabli na rękach śpi a położe do łóżeczka ryk i tak w kółka całą noc ręce opadają.... Znachor przepisał mi jakiś kremik dla małego i pomaga na policzki, widzę że mniej go swędzi:-) choć jedna pociecha.
ooooo już wyje całe 10min spał:no:
Lece spróbuje jeszcze później może uda mi się was nadrobić pa
mój nie chciał wogóle spać w ciągu dnia i kupiliśmy huśtawkę z FP i dopiero zaczął w niej zasypiać więc przynajmniej raz dziennie go wkładałam i miałam min godzinkę z głowy ;)
teraz śpi 2x 30min więc też nie za wiele ale lepszy rydz niż nic ;)

JojoB no niby masz rację że jest masa naciągaczy ale cała akcja jest zorganizowana przez koleżanki tej dziewczyny więc myślę że to prawda , poza tym staram się wierzyc w ludzi
Kasia zawsze możesz kupić kaszkę od 4 miesiąca i dosypywać miarkę lub 2 do mleka ,ona pewnie tak kiepsko śpi bo się już nie najada (przynajmniej tak mi się wydaje)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ela - u nas tez byly przeboje z tym spaniem Malej, ale na dzien dzisiejszy to jakos nie pamietam o tym, do tej pory kiepsko sypia, ale ja sobie tlumacze ze to juz tak musi byc i jak bedzie starsza (moze jak pojdzie do szkoly hehe) to zacznie sypiac cale noce :-D

A ja Wam powiem dziewczyny ze chyba zwariowalam bo juz chce drugie dziecko :szok: Maz tez, aczkolwiek troche sie boi, ze mu w depresje popadne przy dwojce :-D

Jojo ale to bez tego proso tez moge robic? Bo u nas tego nie ma, a do miasta sie na razie nie wybieram....

Aniu ja nie karmie jej wcale modyfikowanym mlekiem, a sciagac mojego nienawidze, wiec narazie wole cos na bazie wody jej dawac.

Dostala juz 2 dni marchewke, ale od tej pory kupy nie robi wiec dzis marchewki nie bedzie a jablko, mam nadzieje ze ja cos ruszy, chociaz nie dolega jej nic, bo brzuszek miekki.

Wczoraj sobie siedzialam przy stole i jadlam pierogi ruskie, a Mala na lezaczku i ja marcheweczka karmilam, mowie Wam jaka radosc :-D nie moglam sie doczekac momentu az zaczniemy razem jesc i przestanie mi sie drzec z wyrazna mina ''daj mi trocheeeeeeeeee :-D
 
Kasia te havregryn to platki owsiane no i one chyba z glutenem i w przepisach od 6 mies.
Ale w przepisach jest ze mozna samemu taki domowy ris, maisgrøt zrobic z wody i z rismel albo maismel (ichnie maki) bo te bez glutenu. Nigdy nie probowalam bo mi sie to dosyc ekstremalne wydawalo (woda+maka swietne do klejenia np.plakatow). Jak sie odwazysz to przepis moge przeslac...

A to co ci przeslalam to po prostu zamiast mleka to wody troche wiecej...
 
Ostatnia edycja:
Witajcie kochane!

Przepraszam Was serdecznie, ze tyle mnie nie było. Miałam okropne te parę dni. Miałam straszne problemy z brzuchem - bóle takie, że po nocach nie śpię... :no::baffled: We wtorek nad ranem wszystkie emocje i nerwy mi puściły i zatestowałam z wynikiem oczywiście negatywnym. :no::baffled::baffled: Było za wczesnie na test, a ja byłam taka wściekła na siebie, ze nie wytrzymałam... :baffled: A teraz nie testuję, dopóki nie minie kilka dni - tyle mnie to nerwów kosztuje, że się nawet nie spodziewałam... Nie odliczam dni, a jak przyjdzie czas i nie będzie @, to zatestuję.

Starałam się Was czytać, ale z tych głupich emocji i zmęczenia nie dawałam rady. Dziękuję Wam za troskę i przepraszam, ze nie klikałam!
 
Mery - Beth - a czesto mialas takie cykle ze przed miesiaczka mialas takie bole? Bo wiesz, jak az spac nie mozesz, to nie wiem, jejku, moj ginekolog profilaktycznie by mi hormony zalecil, progesteron, w celu ewentualnego utrzymania ciazy, bo wiesz, organizm moze walczyc z ''cialem obcym'' i stad moga byc te bole, no chyba ze to przedmiesiaczkowe, sama nie wiem, a jak 5 miesiecy juz probujecie to chyba znasz swoje cialo na tyle, by ocenic o co chodzi, wiec zrob jak czujesz...Tzn tutaj to za wiele nie zrobisz, tyle zeby na siebie uwazac! Dbaj o siebie, odpczywaj ile mozesz:tak:

Dzieki dziewczyny za te rady odnosnie jedzonka, Jojo w sumie to logiczne - kleik - klej do plakatow, maka i woda :-D dopiero to do mnie dotarlo:-D skad ta nazwa kleik :-)

Ok, ja poki co sie zegnam, bo stanowczo za duzo czasu poswiecam na komputer. Dlatego postanowilam, zey maz jutro jadac do pracy zabral go ze soba....dobrze ze mamy laptopa :-D w ten oto sposob nie bede miala dostepu do netu, czyli wkoncu caly dzien poswiece corci i obowiazkom domowym.....

Trzymajcie sie cieplo, wroce tu pewnie w sobote po pracy ;-)
 
Mary-Beth wspolczuje bolesci brzuszkowych :-(, czekami i tak na wiesci co i jak jak sie zdecydujesz :happy2:
a fajny watek zalozylas :tak::happy2: ale raczej dobrych opinii o NAV tam nie bedzie :-D:-D;-) jak to nav...
co do kaszek ja dawalam na dzien dobry risgrot ta co sie robiz zmlekiem matki ale lrobilam z woda a pozniej kupowalam z mlekiem juz ze sie wode dodaje tylko , pozniej z wiekiem dostosowanym do innych podawalam inne :tak: nie czailam sie z zadnymi kleikami etc...:no:...a w sumie szybko zaczelam podawac danonki , ktore baaardzo lubila i uczyla sie sama je jesc czyli czytaj po 6 miesiacu ;-)
kasia mozesz malej podawac mus z suszonych sliwek nestle , bardzo pomaga na kupki :tak: Barnets ernæring trinn 1 to akurat jest soczek ale w sliczkach mus tez maja :tak:

yyyyyi zapomnialam :zawstydzona/y: aha...a ze sprzataniem u mnie to masakra tez, wywalic to tak ale posprzatac to nei ma komu :angry: a ja jak wscieklizna wtedy ....najlepiej to ----> :ninja2: :-D:-D:-D:-D:-D
no to u mn iekoneic pory suchej , jeszcze jutro ma byc ok ale od soboty lejeeeeeeeeei to po 20/30 mm:baffled::rofl2: jesieeeeen/antum/høst
 
Mery - Beth - a czesto mialas takie cykle ze przed miesiaczka mialas takie bole? Bo wiesz, jak az spac nie mozesz, to nie wiem, jejku, moj ginekolog profilaktycznie by mi hormony zalecil, progesteron, w celu ewentualnego utrzymania ciazy, bo wiesz, organizm moze walczyc z ''cialem obcym'' i stad moga byc te bole, no chyba ze to przedmiesiaczkowe, sama nie wiem, a jak 5 miesiecy juz probujecie to chyba znasz swoje cialo na tyle, by ocenic o co chodzi, wiec zrob jak czujesz...Tzn tutaj to za wiele nie zrobisz, tyle zeby na siebie uwazac! Dbaj o siebie, odpczywaj ile mozesz:tak:

Dzięki, Kacha! Ja nigdy tak nie miałam wczesniej - bóle przedmiesiączkowe owszem, ale ten był dużo silniejszy i kłujący w jednym konkretnym miejscu po lewej stronie (jajnik może). :eek: I już się nie powtórzył w takiej postaci - teraz tylko lekkie bóle podbrzusza.

Ale wyskoczyła mi na buźce opryszka dziś! Czuję się jak chora, wiec może to z tego. Ale doradzono mi, żeby uwazać na siebie, bo opryszka przeniesiona na dół może zagrażać dzidzi jesli jestem w ciąży. No, to dla dobra swojego i ewentualnej fasolki, zatestuję jutro raniutko, a jakby co to pognam do lekarza to sprawdzić. :eek::confused:


Mary-Beth wspolczuje bolesci brzuszkowych :-(, czekami i tak na wiesci co i jak jak sie zdecydujesz :happy2:
a fajny watek zalozylas :tak::happy2: ale raczej dobrych opinii o NAV tam nie bedzie :-D:-D;-) jak to nav...

Dzięki, Marta! No, jutro, z powodu opryszki na buźce, będę testowała. Jak wspomniałam wyżej, jesli by się przeniosła na dół, to może być niebezpieczna dla dzidzi, więc testuję, by wiedzieć, co i jak... :eek:

A co do wątku. To zależy - faktycznie NAV działa jak chce, ale jak się im wszystkie papiery złoży, to za długo się na pieniążki nie czeka - jeśli się należą. Oczywiście, trzeba samemu wszystkiego dopilnować i nie czekać aż pracodawca wyśle papiery do NAV (w przypadku macierzyńskiego). Zobaczymy, może dziewczyny będą pisać, to się dowiemy.

Dobranoc wszystkim! Ja padam na buźkę, a lodów mi się chce i M. mi zaraz przywiezie! :-D:-D:tak::tak::tak:
 
Mary beth trzymam kciuki za jutro rano,
a co do nav to ja mam zwsze problemy , teraz chca zebysmy im oddali 4000 nok bozle naliczyli dagpenger mezowi w marcu!!!!! skur...... jedne....trzeab miec nasze nazwisko zeby takiego pecha miec., oczywista ze napisalismy odwolanie i czekamy jeszcze tydzien na odpowiedz z ich strony ..buhhhuuuu....ale czuje w kosciach ze trzeba bedzie oddac :(((((
dobranoc :)
 
Hej wszystkim!

Zrobiłam 3 testy, w tym jeden o czułości 10. Wszystkie negatywne... :sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad: Dziś prawdopodobny termin @, więc chyba by nie kłamały...
 
reklama
Mary tak mi przykro:-:)-:)-(ale może jeszcze nic straconego skoro ciągle niema @ a patrzałas na test po czasie,teraz mi sie przypomniało że u mnie nie było nic widać trochę byłam zdziwiona bo byłam na 90% pewna ze jestem w ciąży więc po 10 minutach wyjęłam test i patrze a tam bardzo bladzieńka kreseczka ale nie widziałam jej wczesnie
 
Do góry