reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

Nie chce zebys sie rozczarowala ale ja tez mialam ciagaty na kwasne. I namietnie pilam wode mineralna malogazowana z dodatkiem cytrynki i lemonki. Z natury jestem baaardzo lasa na czekolade, jednak w ciazy zupelnie nie mialam na to ochoty. I kuzynka mi mowila, ze to na .... dziewczynke idzie. Miala racje!:-D:-D:-D Tak ze co region Polski to inaczej. A jesli Maluszek bedzie w humorze, to sie na usg okarze. ;-)
 
reklama
Czesc Dziewczyny! Pomozecie wygrac mi pieluszki dla coreczki - konkurs konczy sie dzis o polnocy, mam spore szanse wygrac. Aby zaglosowac wystarczy kliknac 'stem' : Libero
 
Już kilka informacji o porodzie tutaj znalazłam :) do lekarza jadę jutro więc się zobaczy co jak i gdzie :) oby mnie wysłali jeszcze na jakieś usg.. No i jak tu czytam te posty to chciałabym wiedzieć jak się umówić z położna?? Czy to w przychodni mnie skierują do niej??
 
Beatris jakoś nie możemy z mężem skojarzyć gdzie ta twoja mieścina jest piszesz ze koło Aalesund a daleko od niego i czy promem dopływasz czy na miejscu gdzieś,ja mieszkam na wyspie Alesund to największe miasto koło mnie,z tamtąd tez jak cos latam i jeżdżę na większe zakupy :-)więc może kiedys jakas kawusia :tak:
 
Jezeli maja ten sam system i ja dobrze pamietam to lekarz rodzinny powinien ci o tym powiedziec: czy chcesz na wizyty przychodzic tylko do lekarz, czy tylko do poloznej, czy na zmiane raz w mies. lekarz raz polozna. Musi cie wylac na usg bo tez powinnas wybrac szpital, bo na miesiac przed terminem wezwa cie do szpitala na przepisanie karty przebiegu ciazy, ktora to lekarz powinien ci zalozyc. No chyba ze trafisz na jakiegos nierozgarnietego to bym sie w ramach spokojnosci jeszcze do helsestasjon poturlala. Bo to roznie z lekarzami bywa. ;-)
 
namiary na położna dostałam jak byłam w szpitalu na usg połówkowym , więc warto się po prostu dopytać , wizyty u położnej dały mi milion razy więcej niż u lekarza a chodziłam raz w miesiącu i tu i tu :)
 
Dziś byłam u lekarza i sami skierowali mnie do położnej no i powiedzieli mi że to ona juz do końca ciąży będzie ja prowadzić i dalej będzie kierować na usg i inne badania.. Wizytę u położnej mam w piątek ;) a wizyta u lekarza nic mi nie dała tyle że lakarz zmierzył mi cisnienie i pobrał mocz a poza tym nic nie zrobił... Więc mam nadzieję że ta połozna rzeczywiscie skieruje mnie na wiecej badań..
 
A czy tutaj od poczatku ciazy jestes? Czy robilas jakies badania w PL czy tutaj? Bo mi podczas pierwszej wizyty zwiazanej z potwierdzeniem ciazy zrobili badania krwi chyba na wszystko. Potem przy kolejnych wizytach to tylko obowiazkowo z pojemniczkiem siuskow, no i badanie krwi na zelazo chyba (nie pamietam czy przy kazdej wizycie) bo jedno pamietam jak mi polozna 3 razy paluch kula aby krew wydusic. I Ania ma racje, od poloznej wiecej praktycznych sie dowiesz. USG jest tylko raz (jak nie ma zagrozen) a przy kazdych wizytach czy u lekarza czy poloznej sluchanie serducha malenstwa.

;-)
 
reklama
Do góry