reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Londynu

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
Dzien dobry,ja juz na nozkach,zrobie jakies pranko,obiadek i wybywam do biblioteki a potem do kolezanki na basen bo w grodzie rozlozyla,a pogoda jest cudna:-p:tak:

zapraszam na wirtualna kawke:cool2:
 
ala oli weekend minal super, wczoraj bylismy w centrum londynu z maluszkiem, troszke marudzil jak byl glodny ale tak to spal:-) nakrecilismy pare filmikow, poszlismy do parku i wrocilismy:tak: pogoda jest super wiec szkoda w domku siedziec, dzisiaj sie musze wybrac do shopping centre na edgware:tak: a Konrad wlasnie usypia mi w lozeczku:-p
 
ADA-czesc,no to super ze wekend udany,pewnie ze szkoda w domku siedziec,ja tez bylam na chwilke na shopingu,jak szlam do kolezanki,pochlapalismy sie z dzieciaczkami w baseniku,a teraz to juz w domku,musze poprasowac:tak:
 
Czesc dziewczyny
Pilnie potrzebuje namiary na jakąs apteke w londynie moze byc tez internetowa , albo dobrego polskiego okuliste.Z góry dziekuje

Córcia znowu ma jeczmien a raczej gradówke próbowałam juz chyba wszystkiego z domowych sposobów + sól fizjologiczna nic nie działa załamka normalnie.A GP szkoda gadac juz drugi raz rozłozył ręce tym razem nie wytrzymałam i na niego nakrzyczałam :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:Nie dosc ze wizyte trzeba czekac jak na audiencje do papierza to gosć w ogóle ma pojęcie o śrubokręcie chyba :angry::angry::angry::wściekła/y::wściekła/y:Papatrzył na mnie jak na idiotke ale nalerzało mu sie .Jak nic nie zdziałam z apteką i pl okulistą do poniedziałku grzeje do okulisty do polski choc z kasą u nas lipa ostatnio.:(
Rety ale jestem wsciekła..........
 
czesc dziewczyny,ja dzisiaj w domku tyle co po zakupy wyskoczylam,na dworze halny wieje,wiec w domku siedzimy:tak:mezus zaraz z pracy wroci,zajmie sie zabawa z olikiem a ja chwilka na relaks miejmy nadzieje:-p
BEFATKO-ojeje wspolczuje ci ogromnie,wiesz co nie znam zadnej dobrej apteki polskiej ale wez posprawdzaj na internecie lekarzy polskich,napewno zaplacisz mniej niz za wyjazd do polski:tak:i bardzo dobrze ze nagadalas temu lekarzowi,nalezalo mu sie:tak:ja zaraz poszukam jakiegos polskiego lekarza jak cos to napisze :tak:
 
to jeden adres zaraz poszukam jeszcze
Polski Zakład Optyczny KENSAL EYES

Dane kontaktowe: 1 Bridge House, Londyn NW 10 3NR

Stacja metra: Kensal Green

Tel.: 020 8969 4109, 078 1217 4338

e-mail: wojtek13@tiscali.co.uk

Właściciel: Wojciech Wieczorek FBDO, DBO

Godziny przyjęć: pon. - pt. 9.30 - 17.30, sob. 9.30 - 14.00

Wizyty domowe: okolice Kensal Rise dla osób starszych

Specjaliści: 2 optometrystów (odpowiednik lekarza okulisty w Polsce), 1 optyk i ortooptyst.

Rodzaje badań: Badanie daltonizmu, badanie ciśnienia oka, badanie głębi ostrości, badanie pola widzenia (jeśli są konieczne, pacjent nie ponosi dodatkowych kosztów). Zakład prowadzi też ćwiczenia ortooptyczne (dla dzieci z problemami wzroku, zezem).

Koszt wizyty: Wizyta (pełne badanie wzroku) - 20 funtów.

Umowa z NHS: Zakład ma umowę na darmową wizytę mogą przyjść:

- dzieci w wieku do 16 lat,

- osoby w wieku 17-19 lat uczące się w pełnym wymiarze godzin,

- osoby w wieku powyżej 40 lat, jeśli w ich rodzinie występują przypadki jaskry,która jest chorobą genetyczną,

- osoby w wieku powyżej 60 lat,

- osoby na zasiłkach takich jak Tax Credit czy Income Suport.

Tym wszystkim osobom mogą też przysługiwać darmowe okulary.

Zapisy: Najlepiej zapisywać się z kilkudniowym wyprzedzeniem, ale w nagłych przypadkach zakład nie odmawia przyjęcia; zapisywać można się telefonicznie (najlepiej), esemesowo, e-mailowo.

Liczba pacjentów: Stałych pacjentów jest około 1500. W tygodniu optometryści przyjmują około 30-40 pacjentów.

Staż w UK: Właściciel zakładu jako optyk w Wielkiej Brytanii pracuje od 1967 roku (ukończył tu studia), zakład istnieje od 2006 roku.

Uwagi: Optometrysta jest odpowiednikiem lekarza okulisty w Polsce w zakresie badań wzroku: wydaje recepty na okulary; może zdiagnozować chorobę oczu, ale nie wypisuje lekarstw, wówczas kieruje do specjalistycznego szpitala; w nagłych przypadkach pacjenci kierowani są do szpitali,które mają 24-godzinne dyżury. Optometryści przyjmują we wtorki (na zmianę w środy), w piątki po południu, oraz w co drugą sobotę. W planach jest tzw. "late clinic", czyli dyżur specjalisty raz w tygodniu do późnych godzin.
 
a tak wogole to moglabys isc prywatnie do polskiej przychodni do pediaatry,ten czy ta ci powie jaki co napewno nie zbagatelizuja sprawy:tak:
 
reklama
Polska Prywatna Przychodnia Lekarska

Dane kontaktowe 364A Whitton Avenue, Londyn UB6 0JP, 222 Whitechapel Road, London E1 1BJ, Stacja metra Sudbury Hill, Whitechapel0208 903 48 7
e-mail: info@polskaprzychodnia.co.uk
strona www: POLSKA PRYWATNA PRZYCHODNIA LEKARSKA w Londynie i Coventry - Ginekolog, Internista, Pediatra, Kardiolog - Strona główna
Właściciel Spółka lekarzy z Polski
Godziny przyjęć pon. - sob. 8.00 - 20.00, niedz. w nagłych przypadkach
Wizyty domowe brak
Specjaliści 1 internista, 3 ginekologów, 1 dermatolog, 1 kardiolog, 1 psychiatra, 2 pediatrów, 1 logopeda, 1 chirurg plastyk
Rodzaje badań USG, EKG, badanie krążenia krwi płodu przy użyciu kolorowego Dopplera.
Koszt wizyty Wizyta u logopedy kosztuje 40 funtów, u pediatry, internisty, chirurga plastyka 50 funtów, u ginekologa, kardiologa, dermatologa 60 funtów, u psychiatry
80 funtów, badanie USG 50 funtów (podczas wizyty u lekarza 40 funtów), cytologia 30 funtów, EKG 30 funtów
Umowa z NHS nie ma
Zapisy Zapisywać można się telefonicznie lub osobiście w placówce na East Greenford, w przyszłości online
Liczba pacjentów 40 procent wszystkich pacjentów stanowią pacjenci stali.
Staż w UK Przychodnia działa od dwóch lat
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Podobne tematy

Do góry