reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Limerick

cze dziewczynki dlugo mnie nie bylo bo musialam sie mezem w weekend nacieszyc!!!mala dzisiaj jakas niespokojna nie chce spac caly dzien:-)no ale tata musi poczuc ze ma corcie;-)ja marze o dlugiej kapieli tylko sie zastanawiam czy to jeszcze nie za wczesnie co z ta ranka moja jak myslicie juz moge czy jeszcze prysznic???a jesli chodzi o wit d to mam to skonsultowac z gp czy kupic i podawac???a czym moge przemywac ropiejace oczko malenstwa macie jakies sposoby???pozdrawiam papapappaa
 
reklama
cze dziewczynki dlugo mnie nie bylo bo musialam sie mezem w weekend nacieszyc!!!mala dzisiaj jakas niespokojna nie chce spac caly dzien:-)no ale tata musi poczuc ze ma corcie;-)ja marze o dlugiej kapieli tylko sie zastanawiam czy to jeszcze nie za wczesnie co z ta ranka moja jak myslicie juz moge czy jeszcze prysznic???a jesli chodzi o wit d to mam to skonsultowac z gp czy kupic i podawac???a czym moge przemywac ropiejace oczko malenstwa macie jakies sposoby???pozdrawiam papapappaa

Moj Max jest dzis tez niespokojny , ja nie spalam w nocy wiec pewnie pelnia jest.Zawsze to ma kiedy jest penia.Dzieci czesto tak reaguja.Dzien przed pelnia sa niespokojne lub w dzie pelni.
Co do vitaminy to jesli jest w bootsie tak jak mowia to nie musisz konsultowac sie z lekarzem bo oni ci tu powiedza ze nie musisz dawac.
A ropiejace oczko przemywaj lekko zaparzonym rumiankiem, lub sola fizjologiczna.Jesli oczko bedzie dluzej ropialo udaj sie do lekarza (ja mialam ten sam problem i dostalam kropelki).:-)Zwykle powodem lzawienia są bakterie, którymi dziecko zaraża się podczas porodu.
Sylwia ale jak to sie dluzej utzyma idz do lekarza
Może to być zakażenie wymagające podania leku w kroplach lub maści. Przedłużające się ropienie spojówek i łzawienie (zwłaszcza z jednego oka) może też oznaczać niedrożność kanalika nosowo-łzowego.
 
Ostatnia edycja:
witam .....H@nah no coz...ja zawsze mam swoje zdanie i mowie to co mysle i nie bardzo mnie interesuje co o tym pomysla inni hehehhe....swoja droga ....coz....zyjemy w tym kraju i jak to juz mowilam kilka razy nalezy postarac sie zyc tak jak oni...poza tym wszedzie z lekarzami jest to samo....sa dobrzy i zli...tu jest moze nieco inaczej ale zle nie jest...a ci ktorzy tak krytykuja irlanczykow i maja zle zdanie o nich mysle ze tak naprawde nie wiedza o nich nic....tak bardzo sa slepo zapatrzeni na Polskich lekarzy...a ja nadal bede podtrzymywac moja opinie( choc z uslug polskiej przychodni nigdy nie korzystalam) ze to ma na celu wyciaganie pieniedzy....i czy to sie komus podoba czy nie uwazam ze powinnismy zaufac irlandzkiej sluzbie zdrowia....

poza tym dziewczyny pozdrawiam serdecznie....wszystkie....i zycze milego tygodnia
 
Dzień dobry!!! Ależ tu dziś pustki :sorry2:... Oliwka właśnie zanęła, czekamy na kolejną wizytę pielęgniarki (nie wiem po co znów przychodzi), a później spacerek :-p! Aine, dzięki, ale muszę sobie jakoś radzić, innego wyjścia nie ma... Staram się działać w myśl zasady - "co nas nie zabije to nas wzmoci", a z takim wsparciem z Waszej strony to wszystko jest jakieś prostsze. No i tak myślę, że przecież to biodro nie będzie bolało wiecznie, nie? Wytrzymam!!! Sylwisko22, z tego co się orientuje to o kąpielach lepiej zapomnieć do końca połogu, a to przecież już tak niedługo ;-), a szkoda żeby Ci się jakaś infekcja przyplątała! A jeśli chodzi o tutejszą służbę zdrowia - to ja też jestem zadowolona! Do polskiej przychodni chodzę tylko z czystej wygody psychicznej (no i póki co mam wizyty za darmo ;-)), ale zobaczymy jak to będzie później. W każdym razie pobyt w szpitalu będę wspominać miło, choć nie ukrywam, że odżyłam dopiero w domku :sorry2:...
No i jak tam, dziewczyny, weekend minął? U nas jak zwykle szybko, ale zostało już tylko 5 dni i będzie kolejny :-p... Pozdrawiam i udanego dzionka życzę, pa
 
czesc dziewczynki!!!nawet w shannon sloneczko swieci pogoda akurat na spacerek!!!kurcze a my znowu mamy problem malenstwo kupki nie moze zrobic od wczoraj rano i nie wiem jak jej moge pomoc???jesli macie jakies sposoby to piszcie pozdrawiam was wszystkie
 
hej kobitki:-)
Sylwia co do zaparć to ja mogę tylko powiedzieć, co u mojej małej stosowałam. Robiłam jej masaże brzuszka zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zginałam nóżki i przybliżałam do brzuszka, dawałam herbatki na trawienie i Plantex, wodę do picia...Masowałam też odbycik palcem:-) to podobno stymuluje kupkę. W ostateczności wkładałam termometr do pupki, wczesniej go smarowałam lipobazą. U nas to skutkowało.
 
Witamy :) bylismy dzisiaj w przychodni na kontroli,myslalam ze szczepienie bedzie. a powiedzieli ze dopiero 14stego pazdiernika. maly wazy 4,14kg i i za 3 dni skonczy miesiac. jest zdrowiutki. No ale mamy problem bo nie wiem jak to jest ale jak odciagalam na poczatku mleko zeby sparwdzic mniej wiecej ile go jest to odciagalam do 150ml. a teraz przez ostanie kilka dni odciagam po 50-80ml nie wiecej. czy to znaczy ze pokarm mi sie konczy czy to takie chwilowe jest. Lekarz zalecil mi tydzien temu dokarmianie kupnym mlekiem bo martwilam sie ze malemu cycuszki nie wystarczaja i kazal nam sprawdzic jak bedzie gdy po kamieniu piersia dokarmie.No i przyznam ze jest lepiej.Wiec robimy tak ze Ja odciagam tyle ile moge i jeszcze z 50-60ml mu dorabiam. i spi ladnie i jest spokojny. :) a jedno kupne mleko starcza nam na tydzien a kupujemy NAN1.

Czy katar najczesciej w nocy u miesiecznego dziecka jest normalny?? czy mam na niego cos kupic? jakies krople?? czy wystarczy odciaganie gruszka (malo to daje) a dzidzia sie w nocy meczy. Prosze o rade.

Milego slonecznego dnia zycze :*:*
 
reklama
oj widzę, ze ja tu dzisiaj za pielęgniarkę forumową robię:-D
OLU i znowu napiszę z wlasnego doswiadczenia: myśmy kupili taki spray do noska Sterimar, 2 psikniecia co jakiś czas<to jest roztwór soli morskiej>, poza tym świetny jest respirator do noska Frida, naprawdę polecam.
A może macie za suche powietrze w pokoju?
Aha, jeszcze mi się przypomniało,że można kupić takie olejki eteryczne ułatwiające oddychanie przez zatkany nosek, dajesz kilka kropel na poduszkę dziecka na noc.(czy na materacyk, bo jak ma miesiąc, to pewnie bez podusi śpi:) )
 
Ostatnia edycja:
Do góry