reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Limerick

reklama
Sylwisko22, na pewno będzie wszystko oki :tak: - nie denerwuj się na zapas, bo to raczej Wam nie służy i weź może jakąś lekturę, bo rzeczywiście się zanudzisz. Bardzo żałuję, ale akurat jutro jestem zajęta :baffled:, a szkoda, dobra okazja do poznania się, no ale cóż... Aine, zagladałam na tę stronkę - fajna!
A, jeszcze Wam napiszę, że dziś, ta moja kumpela co trafiła do szpitala z zatruciem ciążowym, urodziła, przez cesarkę, synka - zdrowego, 3660 ciężkiego i 55 cm długiego bobasa :-D, ale jej fajowo :sorry2:... No nic, ja czekam dalej...
 
Ja tez mialam robiony ten test w 29 tc. Wykonuje sie go wlasnie po to zeby wykluczyc cukrzyce ciazowa, ktora moze prowadzic do nadmiernej wielkosci dziecka stad twoje skierowanie na jutrzejszy test.Pewnie chca sie dowiedziec czy to przez cukrzyce czy po prostu taka natura dzidzi:)...ale wydaje mi sie ze to drugie gdyz cukier jest na biezaco kontrolowany wiec gdyby cos jednak bylo nie tak to wylapali by to wczesniej.
Mojej kolezance, ktora kilka miesiecy temu rodzila w limerick, tez mowili ze dziecko jest duze i chyba bedzie cesarka i wogole przezywali...urodzila w terminie dziecko z przecietna waga.
Jak bylam na usg w 31tc to pani tez powiedizla ze dziecko bedzie duze a wazylo wtedy 2kg wiec w normie. :-)
 
Czesc kobietki!ja wlasnie wrocilam ze szpitala:-(cos jest nie tak jak powinno.powiedzieli ze dziecko jest bardzo duze zrobili mi scan i ciagle powtarzali ze dziecko za duze ze nie wiedza czy ja go bede mogla urodzic itp.A najgorsze w tym wszystkim za rozumialam co drugie slowo!!!jutro mam sie zglosic na GLUCOSE TOLERANCE TEST jesli wiecie kiedy oni zlecaja to badanie to dajcie znac.bo mam dola wiem tylko ze to pobranie krwi na poziom cukru ale po co nie kumam!!!:no:mowili tez cos ze do tygodnia dziecko juz powinno byc...:no:ale nie wiem skad to wiedza!!!


pozdrawiam was

Sylwisko22 nie martw sie.Skoro dziecko jest duze sprawdzaja czy nie masz cukrzycy ciazowej.A to dlatego, ze noworodki matek cukrzycowych osiągają dużą masę urodzeniową, często powyżej 4 kg. Jest to tzw. makrosomia. Glukoza, znajdująca się w nadmiarze we krwi matki, łatwo dostaje sie przez lozysko do krwioobiegu płodu, stymulując go do wydzielania dużych ilości insuliny.Insulina jest hormonem pełniącym funkcje czynnika wzrostu i stąd duże wymiary potomstwa matek z cukrzycą.Wiec nie masz sie o co martwic, najwyzej ciaza zakonczy sie cesarka.:-)A co do wielkosci to bym az tak sie nie przejmowala, bomnie najpier powiedzielize wszystko oki, potem wyslali na dodatkowe badania bo dzieko za male , na badaniach powiedzieli ze jest w porzadku a tu niespodzianka dziecko 2480 wiec troche za male heheh. No i co z tego najwzniejsze ze zdrowe! A teraz wcale nie jest male oj nie!


Eh.Humor dalej nie dopisuje, nie moge sobie pozwolic na odpoczynek bo maly mnie meczy.Jestem zdolowana jakas, znow wyje.Dziewczyny boje sie ze to jakas depresja sie zaczyna, a wlasnie co najgorsze to posprzeczalam sie mocno z mezem i niema mi kto pomoc....jestem sama i to dobija mnie jescze bardziej:no:
No i chcialam wam sie pochwalic ze moj bratanek Jasiek ma sie lepiej.Samodzielnie oddycha, juz jest poodlaczany od wszelkiej aparatury no i najwazniejsze ze wqzy juz 2 kg!! Wiec napewno go zobacze.\Jeszcze tylko dokonczenie kuracji przeciw drozdzakom i napewno niedlugo bedzie w domku.Modle sie o to goraco.
No nic nie bede wam zanudzac ide posiorbac nosem heheh pa
 
Ostatnia edycja:
dzieki dziewczynki.tak mnie jakos podenerwowal ten szpital ze strasznie zle sie czuje.ide sie polozyc zagladne wieczorkiem.pozdrawiam was wszystkie
 
Sylwisko22 nie martw sie.Skoro dziecko jest duze sprawdzaja czy nie masz cukrzycy ciazowej.A to dlatego, ze noworodki matek cukrzycowych osiągają dużą masę urodzeniową, często powyżej 4 kg. Jest to tzw. makrosomia. Glukoza, znajdująca się w nadmiarze we krwi matki, łatwo dostaje sie przez lozysko do krwioobiegu płodu, stymulując go do wydzielania dużych ilości insuliny.Insulina jest hormonem pełniącym funkcje czynnika wzrostu i stąd duże wymiary potomstwa matek z cukrzycą.Wiec nie masz sie o co martwic, najwyzej ciaza zakonczy sie cesarka.:-)A co do wielkosci to bym az tak sie nie przejmowala, bomnie najpier powiedzielize wszystko oki, potem wyslali na dodatkowe badania bo dzieko za male , na badaniach powiedzieli ze jest w porzadku a tu niespodzianka dziecko 2480 wiec troche za male heheh. No i co z tego najwzniejsze ze zdrowe! A teraz wcale nie jest male oj nie!
wszystko fachowo wytlumaczone...:)
 
Sylwisko ja pamiętam, ze piłam wodę niegazowaną, bo zawsze dzień zaczynam od szklanki wody. No ale czy można, tego Ci nie powiem. W każdym razie u mnie wynikow to nie sfałszowało.Może zadzwon przed wizytą i zapytaj?
 
jutro mam sie zglosic na GLUCOSE TOLERANCE TEST jesli wiecie kiedy oni zlecaja to badanie to dajcie znac.bo mam dola wiem tylko ze to pobranie krwi na poziom cukru ale po co nie kumam!!!:no:mowili tez cos ze do tygodnia dziecko juz powinno byc...:no:ale nie wiem skad to wiedza!!!

Sylwia ja mialam wywolywany przed terminem porod wlasnie ze wzgledu na wielkosc malucha, pierwszy syn uszkodzil mi miednice przy porodzie i teraz nei chcieli ryzykowac, pomijam ze nie przejmowali sie odchodzacymi od kilku tygodni wodami tylko wlasnie wielkoscia dziecka ... co do testu nie martw sie oni musza sprawdzic czy nie masz cukrzycy przypadkiem bo jesli poziom cukru masz za wysoki to dziecko bedzie roslo w blyskawiczym tempie ... dobrze ze chca to sprawdzic
 
reklama
Hej dziewczyny!!! Mam znów pytanko odnośnie znieczuleń, bo się już troszkę pogubiłam :confused:... Czy w Maternity podaja czysty Epidural czy wymieszany z czymś (co by całkiem czucia nie stracić?), orientujecie się może w temacie? Jak dzisiejsze nastroje? Gastone, przeszła Ci choć troszkę ta handra? Słonka życzę, papatki ;-)
 
Do góry