reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Limerick

dziń dybry:-D
ja jak zwykle mam interes, a raczej pytanie do mamuś z tego forum. W 12.miesiącu życia, czyli już za 2 tygodnie, moja mała powinna dostać ostatnią dawkę szczepionki przeciwko pneumikokom. W związku z tym musimy ją zapisać do lekarza. Powiedzcie proszę, jak to się odbywa? gdzie zadzwonić? do najbliższej przychodni?? wolę Was zapytac niż skakać po stronach w necie.
 
reklama
dziń dybry:-D
ja jak zwykle mam interes, a raczej pytanie do mamuś z tego forum. W 12.miesiącu życia, czyli już za 2 tygodnie, moja mała powinna dostać ostatnią dawkę szczepionki przeciwko pneumokokom. W związku z tym musimy ją zapisać do lekarza. Powiedzcie proszę, jak to się odbywa? gdzie zadzwonić? do najbliższej przychodni?? wolę Was zapytac niż skakać po stronach w necie.
 
Czesc dziewczynki.Alez zescie sie rozpisaly ze hoho.No to i ja cos dodam.
Co do rozlaki to ja tez ponad rok bylam sama w Polsce.Pamietam jak serce mi sie rozrywalo, jak plakalam codziennie i strasznie tesknilam.Kazdy telefon z Irlandii konczyl sie moim placzem z tesknoty.Niezapomne jak przyjechalam tu na wakcje i po miesiacu musialam wracac.Ale wylam na lotnisku.To byl okropny rok.Dodam ze jestem z moim mezem 10 lat i nigdy sie nie rozstawalismy dluzej niz na weekend kiedy wyjezdzalam na studia.ale tez dalismy rade to byla wspaniala lekcja przetrwania.:potem razem przezylismy gorzkie rozczarowania co do przyjaciol, ktorych znalismy 15 lat.Szkoda gadac.Oczywiscie przyjazn sie skonczyla po wspolnym mieszkaniu po kilku tygodniach.Serce sie rwie kiedy czlowiek pomysli ile dla ludzi czasem robi a oni sie odwdzieczaja w nietaturalny sposob ehh Co tam bede wam gadac.Bylo minelo.
Aga ciesze sie ze wyniki super, teraz kwasik foliowy, zdrowe odrzywanko i romantyczna noc.I napewno sie tym razem uda bo my wszystkie bedziemy trzymac kciuki!
Aine jesli zapisalas sie do Gp to nalepiej idz do niego, albo mozesz najpierw isc do H.centre ale ja nie powiem ci gdzie bo ja z Ennis.Poradz sie dziewczyn z Limericku.
Eh ale sie rozpisalam.Ide zebrac pranie bo w koncu udalo mi sie je wysuszyc na dworze.Jeszcze zupka dla maluszka i mam dzis labe.A sporoo dzis narobilam.P:apatki dziewczynki.do klikania
 
Ostatnia edycja:
No faktycznie pogoda dzis ladna, nawet okna umylam ale tylko na calym dole a to juz tez wyczyn. Moze uda mi sie malego choc troche pospieszyc...zaraz ide zaparzyc herbatke z lisci malin;-)
 
gastone....wiesz u mnie problemow z zajsciem nie ma...ale niestety ciaze obumieraja....a moze wy cos wiecie jak to jest z aspiryna w ciazy????lekarka mi wczoraj przepisala i kazala brac jesli sie jednak zdecydujemy na kolejna ciaze...zastanawiam sie...bo przeciez wyniki sa ok...ale powiedziala ze moze mi to akurat pomoze skoro zadnych przyczyn konkretnych nie znalezli...ech
 
hej Aga:-)
co do tej aspiryny to wiem tylko tyle, że nie powinno się jej stosowac przez pierwsze 60 dni ciąży i że najczęściej jest przepisywana kobietom z zagrożeniem stanem przedrzucawkowym(w przypadku zatrucia ciążowego). Ale lekarz pewnie wie co robi.
 
No faktycznie pogoda dzis ladna, nawet okna umylam ale tylko na calym dole a to juz tez wyczyn. Moze uda mi sie malego choc troche pospieszyc...zaraz ide zaparzyc herbatke z lisci malin;-)


ja wlasnie jesli jutro tez bedzie ladnie mam zamiar umyc okna!!!a skad wzielas te liscie malin ja tez chce juz wykurzuc z brzuszka to moje malenstwo.a slyszalyscie moze o lampce wina i goracej kapieli???podobno tez dziala...no i seksik ale moj maz ma opory wiec nici z tego:no:tez juz nie wiem co robic ja nawet za bardzo zadnych skurczy nie czuje i mam wrazenioe ze brzuch sie wcale nie obnizyl...:-(
 
gastone....wiesz u mnie problemow z zajsciem nie ma...ale niestety ciaze obumieraja....a moze wy cos wiecie jak to jest z aspiryna w ciazy????lekarka mi wczoraj przepisala i kazala brac jesli sie jednak zdecydujemy na kolejna ciaze...zastanawiam sie...bo przeciez wyniki sa ok...ale powiedziala ze moze mi to akurat pomoze skoro zadnych przyczyn konkretnych nie znalezli...ech

Faktycznie aspiryne podaje w malych dawkach kobietom, ktore maja zagrozenie stanu przedrzucawkowego.Ja mialam i dlatego mialam cesarke ale aspiryny mi nikt nie dawal.buu A szkoda.Jednak przeczytalam gdziesz w intrnecie ze leczenie małymi dawkami aspiryny poprawia rokowanie ciąży, natomiast połączenie aspiryny i heparyny w sposób istotny zwiększa szansę urodzenia zdrowego dziecka. Robiono badania i odsetek żywych urodzeń przy leczeniu tylko aspiryną wynosił 42, podczas gdy przy połączeniu aspiryny i heparyny wzrósł aż do 71 proc. Taka kombinacja umożliwia prawidłową implantację zarodka we wczesnym okresie ciąży i zapobiega zmianom zakrzepowym w naczyniach macicy i łożyska. Tyle wiem , ale mozesz jeszcze czegos poszukac.

sylwisko 22 strasznie te dzidzie chcesz wypachac na ten swiat hhih strasznie niecierpliwa jestes.Daj malenstwu czas.Masz jeszcze dwa tygodnie a moze i cztery bo przeciez dwa tygodnie plus to tez norma.Wiec spokojnie.Niech dzidzia sobie posiedzi w brzusiu a i tak przyjdzie na nia czas.A ty sie ciesz kochana bo sama zobaczysz ze bedziesz tesknic a brzuszkiem i tym uczuciem jak malenstwo kopie i sie wierci,Uwierz mi.Ja caly czas tesknie i tak juz bym chcial byc wciazy poraz drugi.Jednak musze poczekac do przyszlego roku.:-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry