reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Limerick

reklama
KRYCHA jesli znajdziesz chwilke to napisz mniej wiecej co spakowalas do tej torby:-)bo ja tez juz spakowana.tylko slyszalam kilka wersji od kilku kolezanek i w koncu spakowalam sie po swojemu.chcialabym sprawdzic czy mam wszystko...mam nadzieje ze spotkam jakas mila Polke w szpitalu i bedzie ok!!!pozdrawiam was goraco:laugh2:

Zajrzyj pare postow wtecz napisalama liste.Napewno ci sie przyda:tak:
A co Polek w szpitalu to napewno spotkasz, teraz ogromny wysyp jest.Ale nie martw sie i ta nie stresuj bo jak urodzisz to bedziesz tylko patrzec na swoje malenstwo albo odpoczywac a czas strasznie szybko minie.Glowa do gory!
 
Hej Sylwisko22! Oczywiście, że się podzielę swoja wiedzą :tak:, pakowałam się na podstawie tego co pisała kilka postów wcześniej Gastone i na zerkałam jeszcze na - Torba do szpitala - poradnik przyszłej mamy, Ciąża i poród > Torba do szpitala - poradnik przyszłej mamy. Oczywiście nie mam wszystkiego spakowanego na tip - top, zostały do dopakowania same pierdółki, ale już czuję się spokojniejsza, że torby stoją! Dużo tego, oj dużo... A z każdym dniem stres coraz większy!!! Przepraszam, że o to pytam, ale tak przy okazji - czy Wam również drętwieje/drętwiał pod koniec ciąży dolny odcinek dróg rodnych? Mi czasem tak się porobi, że aż ciężko wstać z kanapy albo się w nocy przekręcić :angry:, masakra! Szczerze mówiąc tylko z tego powodu mi się źle śpi, bo Mała jakoś łaskawie po narządach wewnętrznych mnie zbytnio nie kopie... Sylwisko22, nie martw się, może jednak się spotkamy na oddziale! Udanego "hop" do wyra mamusie, do następnego klepania, papatki :-)
 
Witam.Mam na imie Ola,mieszkam w centrum Limerick od 2 miesiecy. mam 19lat i za 3 tygodnie (przewidywany termin to 28sierpnia) zostane mloda mamusia. Bede rodzila w Regional Maternity Hospital. Co do Mojego samopoczucia to raz gorzej raz lepiej ale raczej coraz gorzej.Ale musze jakos dac rade :p Moj angielski tez jest baaardzo slabiutki i tez martwie sie czy poradze sobie w szpitalu. Bo jak chodze na wizyty do szpitala lub GP to jakos daje rade z Tlumaczem ;) ale przy porodzie nie chce obcego czlowieka.

Mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swojego grona :D Pozdrawiam was cieplutko i slonecznych dni wam zycze :*
 
Witam. To jestesmy juz 3 na tym forum z tym samym terminem a mam jeszcze dwie kolezanki z ennis ktore maja kilka dni roznicy niz ja wiec jest duze prawdopodobienstwo ze ktores z nas napewno sie spotkaja:)
Z tego co wiem to w Limerick w szpitalu w ktorym wszystkie bedziemy rodzic pracuje polska lekarka ginekolog wiec zawsze mozna sie spytac jesli bylby straszny problem z angielskim albo i nawet sami by ja zawolali gdyby zaszla taka potzreba wiec spoko. Ja sobie radze jezykiem,ale znam duzo dziewczyn ktore nie maja angielskiego za grosz a rodzily i jakos daly sobie rade. Glowa do gory:-)
 
czesc!!!a ja spac nie moge:-( a jesli chodzi o polska pania doktor w szpitalu w limerick to slyszalam rozne opinie podobno niezbyt chetnie pomaga:wściekła/y:!no coz... zobaczymy jak bedzie nie przekonamy sie poki same tam sie nie polozymy!

P.S gdzie w limerick moge kupic pieluszki tetrowe...


pozdrawiam was papaapapapaa
 
Dzień dobry :-)!!!! Sylwisko22, pieluszki tetrowe możesz kupić w Guinesse na Willam Street, 2.99 za 3 szt., kupowalam ostatnio i bylo ich jeszcze sporo, są tam też pieluszki flanelowe, jedne i drugie znajdziesz w koszach kolo lóżeczek! Olaaa89, witamy, witamy! Widzę, że rzeczywiście nas coraz więcej, fajnie!!!! Zwiększają się szanse, że się na siebie gdzieś natkniemy :tak:! Ja również mieszkam w centrum, kolo Henry Street.
Jeśli chodzi o porozumiewanie się w szpitalu to jestem pewna, że damy radę (choć też mam pietra, ale to już raczej takiego ogólnego :szok:, cala sytuacja mnie przeraża...).
Pytanie do mamuś, które już tu rodzily, powiedzcie mi proszę jak tu wygląda sprawa ze znieczuleniami przy porodzie, z goleniem okolic krocza i z lewatywą? Z góry wielkie dzięki, pozdrawiam i slonecznego dzionka życzę, bo raczej się zapowiada... Oby!!!! Pa ;-)
 
reklama
Czesc dziewczyny.Dzis w koncu slonecznie i wzielam sie za kolejna partie prania bo trzeba skorzystac ze slonca.Potem jakis spacerk, obiadzik itd.Poprostu codziennosc.
Krycha wiec jesli chodzi o znieczulenie to masz do wyboru (bezplatnie).Mozesz wziac gaz (lekko cie poprostu przyglupia ale niec specjalnego), Epidural czyli zewnatrzoponowe.I to najlepsze naprawde z reka na sercu moge polecic.Masz taki relaksik ze niczego sie nie boisz.Czujesz wszystko delikatnie, poza nogami hihi wogole ich nie czujesz.Muzyczka leci a ty czekasz.Jednak Na epidural musz chwile poczekac bo daja go dopiero jak rozwarcie jest chyba 4 cm.Wiec troche skurczow przejdziesz, zreszta to zalezy.Ja przszlam sporo bo co 3 minuty i po tabletkach przyspieszajacych, a rozwarcia nie bylo.Ja naprawde naleze do strasznych cykorow, boje sie wszystkiego a naprawde sie nie balam.
Co do golenia to ogolilam sie sama tylko ze dwa dni wczesniej (po trzecim dniu urodzilam) wiec troszke uroslo hih .Spokojnie wszystko jest naturalne, przychodzi mloda pani i szybciutko dogala. hih.Co do lewatywy nie mialam, ale u mnie skonczylo sie cesrka wiec nie mam pojecia.No i pamietajcie zadnych malowanych pazurkow, nawet lakierem bezbarwnym, i tak zmyja no i zadnych tipsow. (chociaz nie wiem naprawde co robia jak ktos ma tipsy heheh zrywaja? hihh)
Dziewczyny wiem ze oblatuje was strach ale ja sie tez strasznie balam.Ja mowie dosc dobrze po angielsku a balam sie ze mnie nie zrozumia bo bede belkotac.Dalam rade.Naprawde jest milo.Ja leezalam tam trzy razy w czasie ciazy i naprawde nie stresujcie sie.Jest mila spokojna atmosfera.dla nich ktos bez jezyka to codzinnosc.Pamietajcie ze nie tylko my Polki rodzimy, jest tu mnostwo innych obcokrajowcow.Na polska Pania doktor bym nie liczyla.Glowa do gory!!!!
Olaa98 witamy w gronie - ale fajnie jest nas coraz wiecej a i mam nadzieje ze jak urodzicie to bedziecie zagladac w wolnym czssie
 
Do góry