reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Limerick

reklama
cześć dziewczynki!!!
ja dzisiaj ostatnia i chyba narazie tak pozostanie!!!
powodów wiele...odsypiam(wstałam o 9.30 hura)no i muszę więcej energii i czasu poświęcać Susannah a oprócz tego po przebudzeniu czeka mnie zmiana 2 pampersów nie jednego hehe!!!
i jeszcze pielęgniarka,która z powodu zapalenia piersi,którego znowu już się nabawiłam spędza u mnie więcej czasu niż u innych mam!!oprucz tego podejrzewają u mnie nadczynność tarczycy!!!ale jakiekolwiek testy mogą zrobić dopiero po okresie połogowym (za 6 tyg)
co do rejestracji....to nie takie proste...znowu ten sam problem co z Susanaah tylko jak Ją urodziłam byłam jeszcze mężatką!!Książe musiał założyć mi sprawe o sprawowanie opieki nade mną i Susanaah!!(takie tu jest prawo)i dopiero po 3 miesiącach mogłam ją zarejestrować!!!
teraz myślałam,że będzie szybciej,bo nie jestem mężatką od ponad roku!!ale muszę mieć dokument od świadka(wziełam położną-zawsze to irlandka i wiadomo w budżetówce pracuje)i ona musi poświadczyć,że żyję z Księciem!!!trochę to głupie no ale....

Czesc dziewczeta! dziekuje wam serdecznie za te wszystkie porady! przydaja sie, bo musialam sobie pare rzeczy przetlumaczyc i spisac na kartce...np. przebyte choroby. do tej pory nie wiem jak wymówic "anaestehtization" ;) niestety ta czesc medyczna angielskiego, jest mi obca. a co wiecej o mnie, juz pisze: tak naprawde bylam w Polsce w styczniu na 2 tyg, i zrobilam sobie potrzebe badania krwi i moczu, na posiew z pochwy, szyjki macicy a takze Usg w 3d. wszystko wyszlo ok! tu za wiele sie nie spodziewam, bo w szpitalu bylam juz 2 razy, na samym pocz. ciazy. mialam male plamienia. ale oczywiscie nikt nie byl w stanie mi pomoc, wiec pognalam do polskiego gina i dostalam duphaston. plamienia przeszly. nie byla to krew, ale bardziej jakas wydzielina. tak czy siak w spzitalu zrobili mi wtedy tylko usg, a poniewaz bylo za wczesnie i nie bylo widac jeszcze serca, odeslali mnie z kwitkiem...potem bylam jak juz sie serduszko pojawilo, ale tylko na samym scanie. czekalam ok.1.5godz. Dlatego chcialam sie upewnic czy bede mi znowu robili scan tutaj i czy wogole sa w stanie stwierdzic plec dziecka w 15 tyg?! jestem juz powoli bardzo ciekawa. wogole to przez mdlosci schudlam 4 kg, a brzucha a ni widu ani slychu na razie. dodam, ze generalnie mam drobna nadwage i to moze dlatego? piszczcie jak najwiecej, bo milo sie to czyta;-)
pozdrówka!
zawsze możesz zamówić sobie nieodpłatnie tłumacza!!!i powiem Wam,że to świetna sprawa nawet jak się zna ang!!bo przecież tych medycznych sformuowań my szare ludziki nie znamy!!!
mi dużo pomógł przy wypełnianiu właśnie karty!!bo jak powiesz,że miałaś pęknięty jajnik pod wpływem nadmiaru hormonów???powiedzieć ok!ale oni nie rozumieją,że mi go nie usuneli i położna na siłe chciała mi wmówić,ze nie mam jednego jajnika!!!aletłumaczka dużo pomogła!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
"mayaosa 15 tydzien to troszke za szybko zeby poznac plec. Musisz jeszcze poczekac tak z 3 tygodnie. Wtedy juz mozna;-) "

Buu, szkoda. myslalam, ze moze czegos sie juz dowiem. no ale trudno. dziekowac tak czy siak
 
mayaosa ja poznalam plec w 12 tygodniu.... tylko ze w pl sonde mi do pochwy wprowadzil moj gin bo strasznie sie uparlam ze chce wiedziec.... a na internecie czytalam ze juz od 3 miesiaca mozna sprawdzic czy chlopiec czy dziewczynka.....

a co sobie TY wymarzylas boy or girl ??
 
ja się dowiedziłam i z jedną i z drugą w 19 tyg i to w irl a jak miałam synka wiedziałam w 17,ale lekarz mówił,że to nie pewne!!idę hahah porzydkować energie!!mam nadal zachciewajki-dzisiejsza naleśniki!!!no i dalej prać dywan,bo wczoraj tylko kawałek zrobiliśmy bo Książe prał fotele w aucie!!!
 
Szczerze mowiac, nic sobie nie wymarzylam. chce tylko, zeby bylo zdrowe! zwlaszcza, ze moje niektóre kolezanki maja przykre wspomnienia zwiazane z ciazami...mam nadzieje, ze mnie to nie spotka.
a co plci, czytalam, ze niektore juz wiedzá wlasnie w 12tyg. to zalezy od sprzetu USG oraz samej ciazy. (jakos tak ;-))
 
oczywiście tylko życzyć zdrowej ciąży i zdrowego dzidziusia(ja wiem coś o przykrych przeżyciach z ciążą) no i oby się tak dzidzia odsłoniła do zdjęcia,żebyś wiedziała czy róż cię czeka czy może błękit(choć ja nie jestem za tym,żeby dziewczynki tylko w róż ubierać i moje pociechy chodzą w kolorach tęczy hihi)
 
reklama
mayaosa ja poznalam plec w 12 tygodniu.... tylko ze w pl sonde mi do pochwy wprowadzil moj gin bo strasznie sie uparlam ze chce wiedziec.... a na internecie czytalam ze juz od 3 miesiaca mozna sprawdzic czy chlopiec czy dziewczynka.....

a co sobie TY wymarzylas boy or girl ??

matko pierwsy raz slysze ze tak mozna? Z tego co wiem to nrzady plciowe zewnetrzne sa widoczne juz okolo 16 tyg ale nie zawsze za pomoca normalnego usg mozna je wykryc.Ale jak poczytalam sobie wiecej to dziewczyny pisza ze tez poznaly plec kolo 12 tygodnia z pomoca 3d.No i jak tu nie zglupiec???
 
Ostatnia edycja:
Do góry