reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Limerick

Witam:)
Odi jesli nie masz mozliwosci wyrobenia paszportu irlandzkiego to niestety czeka Cie podroz do Dublina. Pierwszy paszport wyrobią Ci bez problemu i to jest ten tymczasowy bo tylko na rok. Musisz tylko zadzwonic i sie umowic na zlozenie wniosku bo nie wpuszczaja tak z ulicy. Do drugiego juz musisz miec pesel dziecka ale to od Ciebie zalezy czy zalatwisz to w PL czy przez konsulat. Jak chcesz to wejdz na stronę konsulatu i poczytaj co pisza dokladnie w wydziale konsularnym.
miłego dnia

Camomile dzieki:-)
co masz na mysli "mozliwosc wyrobienia irlandzkiego paszportu"
moj maly ma juz paszport ktory wyrobilismy w konsulacie jak sie urodzil, ale teraz musze znowu jechac bo konczy sie waznosc, i zastanawialam sie czy jest jakas opcja zeby uniknac jezdzenia co roku do dublina w tej sprawie
dzieki jeszcze raz i pozdrawiam
 
reklama
Witam laski
Drozdusia jakie stare kosci???:) Miłego urlopowania podziwiam cie bo ja bym tak długo w Polsce nie wysiedziala:)
Dobranoc
 
Dzień dobry! Wiem, z lekka szalona pora do przesiadywania na forum, ale nie śpię już od jakiegoś czasu, więc zamiast bez sensu przewracać się w wyrku (choć chętnie wróciłabym i poszła spać, ale co zrobić jak zasnąć nie mogę :baffled:) postanowiłam zaglądnąć tu :-p...

witam
troszke mnie nie bylo
serdeczne gratulacje dla wszystkich mam po porodach:tak:
mam pytanie, musze wyrobic kolejny paszport dla synka
i oczywiscie musze sie tarabanic az do dublina z maluchem
moze ktoras z was wie czy jest jakas opcja zebym nie musiala jezdzic do konsulatu 2razy w roku przez kolejne 4lata po ten paszport?????
podobno mozna wyrobic dowod tymczasowy w polsce-moze ktos cos wie na ten temat
slyszalam tez jekies szczastkowe info o paszporcie irlandzkim ktory mozna w limericku wyrobic
pozdrawiam

Zupełnie nie znam się na zasadach wyrabiania polskiego paszportu :baffled:, ale widziałam, że Camomile nakreśliła Ci sprawę... Faktycznie możesz ubiegać się o paszport irlandzki (który nie jest wydawany w Limerick), ale trzeba spełniać kilka warunków żeby takowy dostać, poczytaj tutaj - Irlandzki paszport dla polskiego dziecka :sorry2:


Drozdusia, żeś pojechała z tymi starymi kościami :-D:-D:-D! Ale życzę żebyś się mocnego słonka w Polsce w końcu doczekała ;-)


Ms.Marple, witamy spowrotem! Opowiadaj jak było :tak:... Odpoczęłaś choć troszkę? Słonkiem się nacieszyłaś? A przywiozłaś nam go choć ciupkę?


Miłego dnia Laseczki życzę :blink:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
dzieńdoberek

witam się po nieprzespanej nocy:dry: adal miał sporą gorączkę i poszłam do jego pokoju bo się kręcił cały czas..zasnął chyba przed 4tą:baffled:, wczoraj też zwymiotował obiad zresztą w samochodzie :baffled: musiałam prać cały fotelik:baffled: teraz już ma tylko 37st więc jest OK, zobaczymy do wieczora..

na urlopie było super adal codziennie od rana wołał, że chce się kąpać:-D:-D:-D dzisiaj też chce:sorry2:
krycha nie wiem czy spakowałam trochę słońca:-D:-D bo najpierw nam przełożyli lot na za tydzień i myśleliśmy, że jeszcze tydzień po urlopujemy a później jednak przyleciał extra samolot i wróciliśmy na szybkiego w niedzielę w nocy:dry:
ale dzisiaj nawet niezły poranek ze słoneczkiem;-)
spadam na kawkę
 
dzieńdoberek

witam się po nieprzespanej nocy:dry: adal miał sporą gorączkę i poszłam do jego pokoju bo się kręcił cały czas..zasnął chyba przed 4tą:baffled:, wczoraj też zwymiotował obiad zresztą w samochodzie :baffled: musiałam prać cały fotelik:baffled: teraz już ma tylko 37st więc jest OK, zobaczymy do wieczora..

na urlopie było super adal codziennie od rana wołał, że chce się kąpać:-D:-D:-D dzisiaj też chce:sorry2:
krycha nie wiem czy spakowałam trochę słońca:-D:-D bo najpierw nam przełożyli lot na za tydzień i myśleliśmy, że jeszcze tydzień po urlopujemy a później jednak przyleciał extra samolot i wróciliśmy na szybkiego w niedzielę w nocy:dry:
ale dzisiaj nawet niezły poranek ze słoneczkiem;-)
spadam na kawkę

No to witam w klubie neiwyspanych... To będzie bardzo długi dzień :dry:! Tak patrzę w okno i sobie myślę, że chyba jednak udało Ci się trochę słońca przemycić, bo zachęcająco świeci :-D:-D:-D! Ale Wam narobili ochoty na to przedłużone urlopowanie, co? No i tego samolotu to już mogli później nie wysyłać ;-) - taki tydzień ekstra, hm :sorry2:... Dużo zdrówka dla Adasia!!!!!!
 
hej laski w skrocie napisze ... :)

- Nadia miala goraczke przez dwa dni wstretne kupki katarek ... teraz zostaly juz tylko kupy

- Nadinka ma juz 4 u gory z prawej strony i kolejna wychodzii na dole z prawej strony :)

- Ja jestem chora Mam katar kaszel gardlo mnie boli i goraczka ...



Koszmarrrrr

Pozdrowka baby :p
 
helllooo :))

justysia dziekii i wam rowniez zdrowka babooo :))


a ja juz na nogach ... mam dzis kilka spotkan w urzedach i kurcze musze isc ... niewiem jak bede gadac z takim glosem dobrze ze damian spik gód inglisz wery macz to bedzie wiekszosc chyba mowil bo na serio prawie w ogole mnie nie slychac .... ;/
 
dzieńdoberek
a co tu tak puściutko:szok: zdaje się, że nawet aga się nie meldowała:-D

sylcia kuruj gardełko bidulo

natinke jak tam adulinka?

agnieszko jak tam maleństwo się chowa? rośnie?

u nas już lepiej jeden ząbek juz się przebił ale gorączki już nie ma uffff..
a ja miałam dzisiaj w nocy jakieś duszności:-D:-D:-D:-D musiałam wstać i okno otworzyć bo kręciłam się w łóżku jak pomylona:-D:-D
 
reklama
i'm back z polszy;-)juz myslalam ze nie dolece:angry:zamelduje sie pozniej,musze na city leciec.jakby ktos byl tez w miescie i mialby ochote na ploty to dzwonic prosze:tak:no to ciao
 
Do góry