reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

Dla mnie to wszystko to jedna wielka żenada a ile w tym obłudy. Już chyba wszyscy zapomnieli jak krytykowali Pana Prezydenta. My Polacy uwielbiamy dorabiać ideologię, już taki nasz los;-)
Tragedia była, nikt tego nie neguje, ale teraz to jakiś "cyrk" zaczyna być a wszystko dlatego, że Jarosław K;-) nie wygrał wyborów.
Pamiętacie jak wygrał Lech a Jarosław zarzekał się, że jak brat wygra wybory to on NA PEWNO nie będzie premierem (ja to pamiętam bardzo dobrze) a parę miesięcy potem kto został premierem?;-)
Oj ta władza;-) każdy by chciał sobie porządzić, a widocznie ci co kiedyś rządzili wiedzą jak to fajnie i trzymają się "stołków" rękami i nogami.
A najgorzej mają ci biedni harcerze:-D jestem przekonana, że nie taki mieli zamiar z tym krzyżem.
Bardzo podoba mi się inicjatywa "żeby nie było monotematycznie" :-D

To ja odbijam piłeczkę;-) A co myślicie na temat niedawno wprowadzonej ustawy w Polsce "of course;-)" o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie czy coś takiego dokładnie nie pamiętam. Chodzi o to, że nie wolno bić dzieci (z tym się oczywiście zgadzam) i że opieka społeczna może przyjść i zabrać dziecko jak uzna, że ma źle, ale nikt w ustawie do końca nie podał definicji tego "źle".
Pamiętam taki przypadek w Anglii, z 2 lata temu pisali w gazetach, zabrali matce dziecko, bo rzekomo go biła i dziecko miało siniaki, zabrali, nie pozwolili nic wytłumaczyć, a potem się okazało, że dziecko cierpiało na jakąś chorobę i z tego były te "siniaki", koszmar! Co gorsza procedura "oddania" dziecka była bardzo długa.
Taką sytuację pokazali w serialu Londyńczycy, fanką nie jestem, ale akurat trafiłam na ten odcinek.
 
reklama
Co do tematu Krzyża uważam, że to większa tragedia się z tego robi niż ta w Smoleńsku. Najbardziej na tym cierpią Ci co stracili tam bliskich. Mam tylko nadzieję, że jak zostanie zaprzysiężony prezydent Komorowski to i tak krzyż z pod Pałacu zniknie. A ta cała szopka z przed pałacu to tylko wina pana Jarosława K. Tragedia tragedią teraz pamiętają a za kilka miesięcy Ci co stracili bliskich i tak pozostaną sami sobie. Tak samo było u nas w Katowicach jak się zawalił hala na wystawie gołębi. Wielu ludzi zginęło i wielu było rannych wielkie halo było a ludzie i tak sami sobie zostali pozostawieni. Czy też tragedia na kopalni Halemba zginęło 23 górników i czy ktoś o tym pamięta albo czy czy te matki i wdowy mają jakąś pomoc?? Tak samo będzie i z tragedią Smoleńską szkoda tylko tych rodzin bo non stop głośno o tym w TV i tylko im przykrość i ból sprawiają.

Co do ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzini to mam tylko nadzieję, że opieka społeczna nie będzie tego nadużywać. Jednak debilom co bija i maltretują dzieci powinni dawać dożywocie. Tak samo jak pedofilom powinni ucinać to i tamto. A ten odcinek Londyńczyków Iwonko też widziałam. Przykra spraw była. jednak znam przypadek tutaj z Leicester gdzie tatuś nakrzyczał w szkole na córkę i od razu pani nauczyciela zainterweniowała do małej czy wszystko w porządku i dlaczego tatuś podnosi na nią głos. To też już lekka przesada, bo niedługo to dzieci będą rodzicom na głowy wchodziły, bo rodzic nic nie może. jak niekiedy oglądam "Nianiu na pomoc" to normalnie koszmar co te dzieciaki wyrabiają i jak się odnoszą do rodziców i rodzeństwa typowy brak wychowania i szacunku.

A u nas tak ogólnie ok dziś do południa zrobiliśmy małe przyjęcie w gronie rodzinnym, bo mąż ma urodzinki. reszte dnia spędziliśmy w domu ze względu na pogodę. Pozdrawiam miłego wieczorku
 
Dzień dobry!!!!!co do wczorajszego tematu to jedno zdanie-CYRK,cały świat na to patrzy(WSTYD JAK CHOLERA) oraz ból dla rodzin.Koniec mojego zdania.Co do tej nowej ustawy,uważam że jest dobra,może zanim jakiś rodzic uderzy pomyśli dwa razy.Ja nie byłam wcale bita i na ludzi wyszłam:tak:Dziś bedziemy mieli nową lodówe ale sie ciesze,źe tak gładko poszło.My dziś zakupki robimy dla Maksia,spacerek,obiadek itp.A gdzie Amor?
 
ANETKA1981 no wlasnie nie wiem co sie dzieje z Amorem pisalam na pw, ale nic sie nie odzywa :-( A jakie zakupiki robicie? Zimno dzis strasznie wiec my pewnie tylko na troszke na spacerek wyjdziemy :-)
MAKSYMILIAN kiedy mozemy sie spotkac i gdzie? jak tam Maksiu?

My wczoraj dzien rodzinny mielismy :-) Diana byla uradowana, ze z tatusiem moze sie powyglupiac. Na koniec namalowala swoj pierwszy obrazek :-) rodzice pod wrazeniem zdolnosci malej artyski :-) milego dnia dziewuszki :-)
 
Była u nas dziś HV Maksymilian waży już 6340 no i trochę za dużo w/g wykresu w red book. Z tej okazji nasza HV odwiedzi nas jeszcze za miesiąc. Dostaniemy też jakiś olejek do kąpieli i kremik dla małego bo ma bardzo szorstką skórę. popołudniu byliśmy w polskim sklepie po sok jabłkowy, bo mamy go rozcieńczać i podawać Maksymilianowi aby ułatwić mu wypróżnienia zobaczymy czy zadziała. Później trochę spacerowaliśmy a teraz siedzimy już sobie w domku.

Poza tym dziewczynki czy robiła któraś z Was gołąbki bez zawijania, bo ja dziś robiłam i za bardzo nie wyszły. Robiłam w/g przepisu "pomysł na " z Winiar i tak jakoś nie za bardzo się to wszystko razem trzymało, ale smakowo były ok. Jak któraś ma ciekawe przepisy na obiadki to niech się podzieli, bo my non stop jemy to samo. Pozdrawiam.
 
Maksymilian to co wy takiego jecie non stop;-)?
Gołąbków nie robiłam, ale mogę polecić z tych "torebkowych" przepisów "soczysty kurczak w czosnku i ziołach" z knorra, mi osobiście bardzo smakowało, piecze się bez tłuszczu a to już plus.
Wagą synka się nie denerwuj, dobrze że rośnie, widocznie tyle potrzebuje ważyć;-) a te "normy książkowe" to tylko niepotrzebnie stresują. Nasz Bartuś, na początku nie schodził z 90-tego centyla, ale on jak się urodził ważył 4350 to co miał nie rosnąć:-D
My używamy Oilatum i jestem bardzo zadowolona.
 
Witam się.
U Nas cały dzień zabiegany i dopiero teraz mam chwilę żeby usiąść do komputera.
W Councilu należy się telefonicznie umówić na spotkanie więc nic nie załatwiliśmy.
Maksymilian
fajny przepis na rybę w warzywach-jutro akurat robię,nie jadamy mięsa w piątek:
Białą rybę np.dorsza posmarować koncentratem pomidorowym,opruszyć wedle gustu solą i pieprzem,następnie ułożyć wszystkie kawałki ryby na foli aluminiowej.
Dodać pokorojone w plastry pomidory,pieczarki,cebulkę,kiszony ogórek i paprykę.
Zawinąć folię tak aby ryba z warzywami była szczelnie w niej schowana i mogła się upiec w piekarniku przez 30 min. na 180 stopni.
Rewelacyjna,zdrowa i bez tłuszczu.
SMACZNEGO.
A Maksio na zdjęciach(widziałam na nk)wcale nie wygląda na tyle ile waży więc się nie przejmuj.
Dobrze,że rosnie i się rozwija.

Iwona,
ustawa o którą pytasz wydaje mi się i krzywdząca dla wielu rodzin ale tak samo i słuszna tam gdzie powinna być egzekfowana.
Dzieci często płaczą,Antoś się wywraca o własne nogi i płacze, i nie wyobrażam sobie sytuacji,tekiej,że sąsiadka to gdzieś zgłasza a opieka natychmiast zabiera dziecko.
Bo takich absurdalnych sytuacji się nie uniknie.
Jeśli nie będzie ona pociagała za sobą odpowiednich kroków dzieci będą trafiać z deszczu pod rynnę.
Zabranie dziecka z rodziny patologicznej gdzie było bite i przeniesienie go do domu dziecka gdzie będzie bite i gwałcone przez rówieśników,o czym nie raz słychać w mediach,nie przyniesie nic dobrego tym dzieciom.
Wcale nie umożliwi im normalnego życia.
Mówią tylko o odebraniu dzieci ale czy powiedzieli,że zagwarantuja im kochającą rodzinę i prawidłowy dom ?
Alebo,że uproszczą procedury adopcyjne dla tych rodzin,które chciały by przygarnąć te dzieci.
Ustawa w dobrej i obowiązkowej wierze ale czy dobrze skonstruowana?
Nie jestem przekonana.
 
Ostatnia edycja:
hejka. u nas dzien zlecial powolnie mala jak na zlosc o 5.30 wstala .. niewyspani remont stoi caly czas czegos brakuje ... juz mnie to dobija wrr...jedyny plus pralka chodzi super ;)

co do obiadkow to my lubimy wieprzowine i kurczaki za wolowina nie przepadam.. ale jezeli co to briskit beef pieczony..mniaaamm ale drogi :wściekła/y: u mnie czesto gulasz jest na obiad ze wzgledu na mala rybki ostatnio nie jedlismy sama nie wiem dlaczego jak cos to smazony pstrag albo w mleczku z maselkeim fileciki z sosem pietruszkowym mniaam. lubie piersi w sosie serowym z pieczonymui ziemniaczkami tez dobre . dawno zupy nie rozbilam ale chba zaczne ze wzgledu na malutka .. pozdrowienia !!
 
reklama
Do góry