reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

Dziewczyny a powiedzcie mi jak jest tutaj ze szczepionkami ? Wasze dzieci szczepicie w PL czy tutaj ? Moja Mała urodziła się w PL i wszystkie szczepionki tam dostawała, teraz w wakacje dostała ostatnią szczepionkę z serii skojarzonych. Ja tutaj dostałam wezwanie na Pneumokoki 1, byłam i babeczka chciała wraz z tymi pneumokokami podać jej jeszcze inną szczepionkę ale nie bardzo potrafiła mi wytłumaczyć jaka to szczepionka i na co..dziwne to, ale ja zadzwoniłam do swojego lekarza i do babeczki od szczepień i oni mi powiedzieli, że mogę tu w UK zaszczepić na pneumokoki ale innych raczej żebym nie brała bo dziecko było szczepione w PL a oni tu w UK mają inny program szczepień i teraz już sama nie wiem czy ją szczepić tu czy nie. Nie chcę jej zrobić krzywdy, wiadomo z tym nie ma żartów.
 
reklama
wogole nie szczepimy dzieci :-D nie oszalalam , za duzo mam znajomych z chorymi dziecmi po szczepieniach a oni sa nienormalni i maja bardzo duzo szczepien niepotrzebnych jak pneumoki rotawirusy itd,jak hcesz wejdz na szczepienia na bb. tutaj nie ma obowiazku szczepienia na szczescie
 
Lissa no jak szczepilas w Polsce to nie wiem co Ci napisać, każda robi jak uważa. Ja tutaj szczepie. Co do szczepień na pneumokoki to wiem, ze w Polsce są płatne i Ci co są za szczepianiami to żałują ze wlasnie nie sa za darmo takie jak rotawirus czy pneumokoki w Polsce, decyzja należy do Ciebie.

verita widzimy sie po niedzieli? Ja jestem chętna ale zależy od Ciebie, a głownie od Twojego samopoczucia ;-) Jak tam sie czujesz? Plecy ok?
 
Witam wszystkie mamy z forum... Mieszkam w leicester od miesiąca... Mam 3-letnia córkę i 8-tygodniowego synka... Może są tu jakieś mamy z okolic Aylestone??? Może wiecie gdzie tu blisko są jakieś place zabaw dla dzieci??? A jak wy organizujecie zajęcia dla swoich pociech??? Mała zaczyna przedszkole od stycznia ale do tego czasu chciałabym aby miała troszkę innej rozrywki... Strasznie przeżywa pojawienie sie braciszka i to ze mama nie zawsze ma dla niej czas...
 
Ostatnia edycja:
Lissa no jak szczepilas w Polsce to nie wiem co Ci napisać, każda robi jak uważa. Ja tutaj szczepie. Co do szczepień na pneumokoki to wiem, ze w Polsce są płatne i Ci co są za szczepianiami to żałują ze wlasnie nie sa za darmo takie jak rotawirus czy pneumokoki w Polsce, decyzja należy do Ciebie.

verita widzimy sie po niedzieli? Ja jestem chętna ale zależy od Ciebie, a głownie od Twojego samopoczucia ;-) Jak tam sie czujesz? Plecy ok?
widzimy, pewnie co bedziemy same w domu siedziec,plecki daly spokoj,jak na razie,
Witam wszystkie mamy z forum... Mieszkam w leicester od miesiąca... Mam 3-letnia córkę i 8-tygodniowego synka... Może są tu jakieś mamy z okolic Aylestone??? Może wiecie gdzie tu blisko są jakieś place zabaw dla dzieci??? A jak wy organizujecie zajęcia dla swoich pociech??? Mała zaczyna przedszkole od stycznia ale do tego czasu chciałabym aby miała troszkę innej rozrywki... Strasznie przeżywa pojawienie sie braciszka i to ze mama nie zawsze ma dla niej czas...
my tez z okolic moze dalej niz aleestone ale okolice saffron lane. mozna z dziecmi chcodzic na play grupy np. ale jak my spotykmy sie jakas rozrywa jest :-D
 
Wiadomo szczepienia mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Nie wiedziałam, że tu w UK szczepienia nie są obowiązkowe, wręcz przeciwnie ktoś mi nawet powiedział, że jak się odmówi szczepienia to są duże kary :confused2: Ostatnio nawet mój mąż wyczytał na forum jakimś, że jakiejś dziewczynie counsil odmówił mieszkania, bo stwierdził, że często przebywa w Pl bo dziecko nie bierze szczepionek. Dlatego ja się zastanawiałam co tutaj z tymi szczepieniami, ale jak piszecie, że tu są nie obowiązkowe to się uspokoiłam.
 
Lissa no jak szczepilas w Polsce to nie wiem co Ci napisać, każda robi jak uważa. Ja tutaj szczepie. Co do szczepień na pneumokoki to wiem, ze w Polsce są płatne i Ci co są za szczepianiami to żałują ze wlasnie nie sa za darmo takie jak rotawirus czy pneumokoki w Polsce, decyzja należy do Ciebie.

verita widzimy sie po niedzieli? Ja jestem chętna ale zależy od Ciebie, a głownie od Twojego samopoczucia ;-) Jak tam sie czujesz? Plecy ok?

polaa a w Pl też szczepiłaś czy tylko tutaj? Bo oni tu mają inny system szczepień, i wiesz ja bym nie chciała żeby Małej dali jeszcze raz tą samą szczepionkę bo to by tragedia była.
 
wlasnie dlatego zaczelam sie interesowac szczepieniami , bo moj syn pomimo ze mieszkalismy we wloszek kilka lat a teraz kilka w uk , byl prowadzony kalendarzem szczepien polskim, a tutaj rok temu nagle zaczeli dzwonic od gp ze ja MUSZE dostarczyc im karte szczepien i jak powiedzialam ze idze innym planem to wyskoczyli z mieszka tutaj , wiec jeszcze glupia skserowlam im szczepienia i dalam potem przychodzi pismo ze ma szczepienie na cos co juz bral w polsce dzwonie do pl a oni mi zakazuja zebym w zadnym wypadku tego nie robila wiec zaczelam sie informowac. i szczepienia nie sa obowiazkowe, corke zaszczepilam na pocztku ostatnie bardzo zle przeszla, i wiecej dzieci szzczepic nie bede. tylko ja sobie duzo poczytalam na tema chorob i szczepionek wiec jestem spokojna. syn tutaj nie byl szczepiony i maluchy tez juz nie beda. po prostu kasuje wezwania a jak trzeba bedzie to pojde i kaze wypisac ze szczepien. musza to zrobic.
 
Ostatnia edycja:
Lissa ja tylko tutaj, w Polsce nie. Oni sie tutaj urodzili :tak:

Verita no to fajnie, ze plecy w porządku. To daj znać kiedy możesz ;-)
Mi obojetne

storczyk witaj
 
Ostatnia edycja:
reklama
A gdzie dokładnie można chodzić na play group? Bywacie tam czasem? Ja w sumie mieszkam przy boisku leisure Centre... W poprzednim miejscu zamieszkania mieliśmy płac zabaw pod nosem... Od dawna mieszkacie w leicester?
 
Do góry