reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

wie jeszcze tyle ze w uk sa te same szczepienia co w pl tylko ze w uk jest to program podstawowy a ten ktory ja mam wlasnie taki jest(tzn taki jak w uk) a w pl za 5w1 sie placi, tylko w czasie sie inaczej wykonuje wlasnie u nas chyba szybciej
bo my teraz w styczniu bedziemy mieli ostatnia dawke tej szczepionki
 
reklama
Kaska ja nie kojarze zadnej szczepionki 5w1. wiem ze jeste3w1 czyli penumokoki i mmr.
ale moze nie do konca jestem zorientowana.
ja mojego malego nie szczepilam na mmr. jakos mialam dziwne odczucia zwiazane z tym szczepieniem. a na dodatek moja znajoma ma kolezanke ktorej coreczka po tym szczepieniu zapadla na autyzm. moze jak zwykle spanikowalam ale taka byla moja decyzja.
a jesli chodzi o oprowadzenie ciebie to czuj sie juz zaproszona na kawke.
 
Ja szczepiłam na wszystko co tylko proponują.
W PL wogóle nie mam pojęcia jakie są szczepienia choć moja siostra w PL ma dziecko w tym samym wieku co mój Antoś, Olivia jest 2 tyg.starsza od mojego dziecka.
Wiem od koleżanek tylko to,że napewno nie są takie same,bo np.w PL na gruźlice szczepią a tu nie.
Ja niestety też nie kojarze tego 5w1 ale później sprawdzę z czystej ciekawości.
 
Zajrzałam do książeczki i dalej nic z tego nie wynika.
Ja w dalszym ciągu nie wiem co to za szczepienie 5w1.
Ale w sumie to nieistotne przecież ;-)
Mój zaszczepiony na wszystko a Twojego zaszczepią ;-)
 
Kaska ja nie kojarze zadnej szczepionki 5w1. wiem ze jeste3w1 czyli penumokoki i mmr.
ale moze nie do konca jestem zorientowana.
ja mojego malego nie szczepilam na mmr. jakos mialam dziwne odczucia zwiazane z tym szczepieniem. a na dodatek moja znajoma ma kolezanke ktorej coreczka po tym szczepieniu zapadla na autyzm. moze jak zwykle spanikowalam ale taka byla moja decyzja.
a jesli chodzi o oprowadzenie ciebie to czuj sie juz zaproszona na kawke.
wcale ci sie nie dziwie!

Dziekuje za zaproszenie, tym bardziej ze niebede miala neta wiec bede zmuszona do aktywnego spedzania czasu (albo inaczej -bardziej aktywnego)

to ja wam wytlumacze jak jest w pl 3w1 to jest to samo co 5w1 i 6w1 rozni sie chyba 1 skladnikiem i iloscia szczepionek, dlatego 3w1 jest za free bo jest wieksza ilosc wkluc (za 1 razem 3 wklucia) przy 5w1 za jednym razem sa 2 wklucia a 6w1 bodajze 2 ale nie jestem pewna. za 5w1 i 6w1 sie placi.
my bylismy np szczepieni tez na pneumokoki ( u nas sie za to placi 250zl-jedna dawka a sa 3)
i na zoltaczke - i tu slyszalam ze w uk sie placi za ta szczepionke tzn. mozna szczepic ale nie trzeba
 
Chyba jestem uzależniona od forum i internetu;-) Dwa dni bez forum:szok::szok: koszmar:no:.
Kasiuch ja zaczęłam pisać na forum chyba w maju:-D a do Anglii przylecieliśmy we wrześniu:-D Bardzo, ale to bardzo pomogło mi pisanie z dziewczynami, pozwoliło mi to oswoić się z Anglią. Ja też mieszkałam z rodzicami, Bartek uwielbiał babcię(pierwsze słowo to właśnie baba:-)) i bałam się tego wszystkiego co ty. Na szczęście wszystko jak dotąd(żeby nie zapeszyć) układa się dobrze;-), do "rewelacyjnie";-) jeszcze kawałek drogi;-), ale nie narzekam, nic z tych rzeczy.
Bartek lot zniósł wyjątkowo dobrze, zaaklimatyzował się super extra, nie chorował jeszcze i niech zostanie tak jak najdłużej. Ja w parku zaczepiam inne mamy;-) i od razu wspominam, że jest forum:) im więcej tym weselej:-D
Jak tylko przylecieliśmy to dla mnie największym "problemem" było czy polecę na święta do Polski, teraz wiem, że nie polecimy (Adam nie dostanie urlopu), ale to nie jest dla mnie już takie ważne, Będziemy mieli pierwsze takie tylko nasze rodzinne święta:-D no i ten Boxing Day też kuszący:-D:-D dziewczyny a wy jak oceniacie Boxing Day, rzeczywiście można upolować jakieś super extra rzeczy?
Mariolka co z psem?
 
Ja szybciutko,bo mamy gości.
W PL na Święta byłam ostatnio 4 lata temu i dopiero za kolejne może 3 będą tam nastepne.
Wole Święta "tu u siebie",tam czuje się już jak gość.
Nie lubię być poza własnym domem dłużej niż 4 dni.
2 tyg. w PL to dla mnie byłoby za długo.
Teraz też lecę tylko na 3-4 dni.
Poza tym ceny biletów też są odrażające.
Za to co roku u Nas jest rodzina z PL.
Co do Boxing Day,to jedyny dzień,który prawie cały spędzam na zakupach.
A takie jak w ten dzień robię na cały rok.
Ja zawsze jestem zadowolona.
Zbieram sobie trochę kasy wcześniej i głównie udaje sie do markowych sklepów,bo wtedy za bezcen można się obłowić.
W zeszłym roku jedną z rzeczy jaką kupiłam były dresy Adidasa z kolekcji letniej wrate 60 pound a kupiłam za 8,99 komplet...:tak:
Kolejki w sklepach w ten dzień mówią same za siebie :-D
Ale po tym dniu mam dość zakupów na caaałyy kolejny rok :-D
Masa ludzi,wrzaski,krzyki,ciagnące się kolejki...oszaleć idzie...ale warto,ten jeden jedyny dzień.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Pani Iwonko- dziekuje za slowa wsparcia, ja rowniez sie ciesze ze Was tu znalazlam . hehe fajnie ze Twoj synek tak sie zaaklimatyzowal, mam nadzieje z eOlek wezmie z niego przyklad:D

na swieta na bank nie bedziemy w pl to juz wiedzialam jak K. wylatywal, mam troche tez stresa przed swietami, zawsze spedzalam je z bracmi a teraz bedzie nas tylko trojeczka...

a kiedy sie Boxing Day odbywa??
 
Ostatnia edycja:
reklama
Daysie, pocieszyłaś mnie i to bardzo:) Już zaczynam zbierać pieniądze(tylko z czego tu zbierać jak listopad same rachunki:(), Boxing Day 26 grudnia, no tak w Polsce do Kościoła a tu na zakupy, ale co kraj to obyczaj;)
Mam nadzieję, że uda nam się kupić telewizor, bo na razie mamy ten przywieziony z Polski:)
Miłej słonecznej soboty:-D
 
Do góry