reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

reklama
Boxing Day to 26 Grudnia.
My zawsze najpierw jedziemy do Kościoła a potem na miasto ;)
Co do kasy,to ja od października to po 2 to po 5 to po 10 pound sobie wkładam "do świnki",bo inaczej nie da rady.
A to woda za pół roku z góry,a to teraz roll tax za 6 mc.z góry,a to bilety do PL,a to 2 wyjazdy do Manchester po paszport,a to rent,a to gaz,prąd ,council tax...wiecznie same rachunki:no:
My TV też mam z PL.
Wieźliśmy "talerz" i własnościowy dekoder właśnie po Świętach w PL 4 lata temu.
Opłacamy obowiązkowy sygnał tj.licencję w UK,kwartalnie 38 pound + abonament w PL.
Mamy "familijny".
Iwonka
a jaki TV chcecie?
My właśnie w zeszłym roku sprezentowaliśmy sobie pod choinkę.
Zapłaciłam 150 pound taniej niż w Tesco kosztował.
Mam fajną stronkę on line.
Polecam.
Pralkę też sobie tam zamawiałam,oba sprzęty nowe i na garancji rocznej,potem trzeba wykupić ale niekoniecznie.
 
Ostatnia edycja:
Wiem,że nie każdy Landlord pozwala na instalację "telerza" ale mój akurat nie miał nic przeciwko i ja sobie bez PL TV nie wyobrażam.
Uwielbiam gdy Mały śpi włączyć sobie PL serial,banalny ale lubię.
Moi goście poszli na spacer do miasta i jeszcze nie wrócili więc mam troszke luzu.
 
Ostatnia edycja:
Tzn.tak ,tu zasada jest prosta masz telewizor i masz telewizję.
Nawet jeśli masz telewizor i oglądasz tylko DVD przez niego to i tak musisz opłacać licencję za 3/4 podtawowe kanały.
Tj .masz odbiornik musisz płacić licencję.
A to się równa z tym,że możesz odbierać podstawowe kanały.
Masz do wyboru telewizję kolorową i czarnobiałą nieznacznie tańszą tj.licencję nieznacznie tańszą.
Opłacasz ją albo na poczcie albo DD(Direct Debit).
Ale zasada jest prosta:masz odbiornik tj.sygnał TV musisz płacić czy go używasz tylko do DVD to nieistotne.
Wiem,bo my tak mieliśmy.
Dobrze,że Pan był wyrozumiały i nie wlepił nam mandatu za nie wiedzę.
 
reklama
No mieliśmy szczęście ,że trafiliśmy na życzliwego Pana.
Dopiero co się tu wprowadziliśmy i chodziła kontrola tj.Pan z specjalnym "pilotem" do namierzania sygnału i zapukał Nam do drzwi,że jest tu sygnał TV ale pokazuje nie zapłaconą licencję na to my mu,że mieszkamy tu dopiero od 3 tyg.i nie wiedzieliśmy,że taka jest procedura.
Podpisał z Nami umowę i zlecenie DD kwartalnie na kolorową TV i tyle.
Goście padnięci po spacerze, pierworodny Dziedzic już śpi a ja wymykam się kiedy tylko mogę :-D
Dobrze,że jutro już jadą.Będę szczera i powiem,że nie lubię mieć gości tak długo.
Jestem wykończona.
 
Ostatnia edycja:
Do góry