reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Kielc i Okolic

reklama
Witam Was Wszystkie:)
Jako przyszła mamusia od czasu do czasu sobie tu zaglądałam, aż wreszcie postanowiłam się zarejestrować:) Planowany termin porodu mam wyznaczony na ok. 14 stycznia, więc rozpoczęłam kompletowanie wyprawki i pakowanie torby... I tak, chciałabym się dowiedzieć (szczególnie od tych mam, które rodziły w szpitalu na Kościuszki) co mam ze sobą zabrać... Przejrzałam kilka gazet i poradników i mam mętlik w głowie...:eek: Poratujcie...
 
Witamy nową mamę :-) napisz coś więcej o sobie!

a co do wyprawki, to nie pomogę, bo rodziłam na Czarnowie :-) chociaż wszędzie chcą to samo ;-)
 
Witaj Ciacho:-)

Najlepiej to w szpitalu sie dowiedziec co teraz daja, a co trzeba zabrac, to się ciągle zmienia. Na pewno niezmienne jest ze trzeba zabrać dokumenty wszelakie - dowód, książeczkę, kartę ciąży... Dobrze naszykowac jakies ubranko na zabranie dziecka do domu no i dla siebie (moze czekac w domu jak będzie ci miał kto podrzucić). Pamiętaj żeby dla siebie coś wygodnego mieć... Niekoniecznie zmieścisz sie w ciuchy z przed ciąży (choć to różnie może byc ;-)).
Na pewno warto ze sobą zabrac wodę w małej buteleczce z dziubkiem, coś do poczytania... telefon i ładowarkę...
A co do rzeczy dzidziusiowych to może ktoś inny napisze bo ja na czarnowie rodziłam
 
No cóż... Jestem z okolic Chmielnika ( na południe od Kielc). Obecnie piszę pracę licencjacką ( w czerwcu obrona), prasuję tony ubranek i próbuję nie zwariować myśląc o porodzie... :p
 
Witamy nowa mamusie. ciacho fajnie ze zdecydowałas sie do nas dołączyc :tak::tak: Ja rodziłam na Prostej , ale rzeczywiscie raczej w każdym szpitalu raczej to samo sie zabiera. Oprócz tego co mrozik napisała wez sztućce , kubek, wydodna koszule nocna najlepiej rozpinana w biuscie do karmienia. A dla dzidziusia to na pewno kilka kaftaników , bodziaczki , pampersy, rożek do zawiniecia , pieluszki tetrowe, no i ciepłe ciuszki na wyjscie. Reszte moze inne dziewczyny dopowiedza bo ja juz tak dokładnie nie pamietam co brałam 3 lata temu do szpitala.
 
No właśnie w kazdym szpitalu jest inaczej :), na czarnowie nie bierze sie swojego rożka - no chyba że wybitnie chcesz. Bpo panie "robią" rożki. Koszulę można mieć, ale nie trzeba. Ja miałam, a moja siostra nie. Wolała w szpitalnej przeleżec, co by swojej zbytnio nie poplamic. Ciuszki dla dziecka też nie koniecznie trzeba, ale ja też wolałam zwoje. U nas mówili że jak coś to tylko kaftanik lub koszulkę dla dziecka żeby miec (ze 4 sztuki), no i dobrze było swoich pieluch tetrowych miec z 10 sztuk, no i papmersy i bephanten dla dziecka, chusteczki nawilżone (ja wziełam tez laktator , ale jak coś i jest potrzeba to daja szpitalny...).
No a dla mamy to dobrze mieć kosmetyki do mycia, klapki, szlafrok. Ja miaalm też tantum rosa i sobie polewałam żeby sie lepiej goiło. Sztućce i tależyk z kubkiem też miałam.
Na Kościuszki jest darmowy dostep do internetu chyba, wiec można laptopa zabrac - w razie jakby odwiedzin nie było, to można ze światem sie kontaktować nie tylko komórką :sorry:. No ale chyba lepiej odsypiac - hehe
 
Takich list co zabrać do szpitala jest na forum pełno tylko trzeba wyszukać sobie. O ile dobrze pamiętam to śmiech był zawsze bo na wszystkich wątkach przyszłe mamy 20.. taki wątek jest założony.

Dziewczyny - jak któraś nie ma pomysłu na obiad - polecam pomysły Knora - kebab - wyszedł mi zaje.. tylko że z normalnym pure i surówką i ciągle mam ochotę na jeszcze :tak: trochę a tu już nic nie zostało. :-(



Ciacho - witamy ;-)
 
reklama
Sol, ach, Ty to potrafisz podrażnić człowiekowi podniebienie :-D:-D ja mam mega lenia, niestety nie mam pensji, to pewnie będzie jutro :tak:
 
Do góry