reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

flipi gratulacje wkoncu sie doczekalas bardzo sie ciesze ze wszystkodobrze sie skonczylo:) sliczny bobas teraz tak jak ja bedziesz zajeta hii cyckanie 24h takze nawet nie mam czasu wejsc na bb ciagle cos do roboty:)
mOsimy sie kiedys spotkac
jesce raz olbrzymie gratulacje dalas rady i badz z siebie dumna:)

anieczka co tam slychac pracujesz czy nie jak twoj roczniak ojj chyba ja cie odwiedze bo ty do galaway chyba nie przyjedziesz a ja czekam i czekam:)

moj aniolek rosnie 1 kg pzytyl usmiecha sie juz kupy wali smierdzace i jest ciekawski super uczucie jak ciagnie cycka i patrze z ukosa namame:)

buzaki
 
reklama
a to dzisijsze hii 1 raz mu buciki ubralam:)
ale dzieci przynosza duzo radosci zaraz goscie przychodza bo mamy urodzinki w domu wiec bedzie impra:)
 
Kamila śliczny ten twój synus :-) co do spotkanka nie ma sprawy bardzo chetnie jakby co :-) małżon wlasnie mi dzisiaj marudził ze trzeba by sie gdzies wybrać, zeby tak jutro nie padało, marzy mi sie jakiś dłuuugi spacerek :eek:

Ania gratulacje pracki :-) i jak było? zadowolona?
my dzisiaj pierwszy raz wyszlismy z domku, odetchnełam powietrzem :-D w koncu :laugh2:

w załączniku pokaże wam jeszcze moje serduszko i zmykam bo to juz pora kapieli
 
Witam Irlandzkie Mamusie- Razem Z Meżem Po świetach Chcemy Wyjechac Do Irlandi - Tzn . Najpierw Maz- Mamy Tam Wielu Znajomych Jednak Nikogo Z Dziecmi(ja Mam 2 Synów - 2,5 I Rok), Dlatego Mam Prosbe , Czy Mozecie Mi Powiedzieć Jak U Was Wygladają Sprawy Zwiazane Z Dziecmi - Przedszkola , Zasiłki, Ubezpieczenie Itp. Czyli Wszystko Czego Takim Maluchom Trzeba
Z Góry Dziekuje :-)
 
Czy któraś z was wie coś o przerejsetrowywaniu samochodów sprowadzonych z Anglii?. Kupilismy z mezem auto na angielskich blachach, i teraz niebardzo wiemy gdzie sie z nim zglosic zeby przerejstrowac. Mieszkam w Galway i gdyby któraś z was cos wiedzial gdzie tu znajde miejsce w korym sie to robi to bylabym wdzieczna bo niestetynie mam sily na dlugie spacery z moim brzuszkiem, a musze to zalatwic sama bo maz dlugo pracuje...
 
Witam Irlandzkie Mamusie- Razem Z Meżem Po świetach Chcemy Wyjechac Do Irlandi - Tzn . Najpierw Maz- Mamy Tam Wielu Znajomych Jednak Nikogo Z Dziecmi(ja Mam 2 Synów - 2,5 I Rok), Dlatego Mam Prosbe , Czy Mozecie Mi Powiedzieć Jak U Was Wygladają Sprawy Zwiazane Z Dziecmi - Przedszkola , Zasiłki, Ubezpieczenie Itp. Czyli Wszystko Czego Takim Maluchom Trzeba
Z Góry Dziekuje :-)
Witaj honzi
A wiec...
Na dzieci przysluguja Ci zasilki:
Child benefit-150 euro miesiecznie na dziecko do 16 roku zycia chyba,ze sie uczy to do 19 lat.
Early Childcare Suplement-1000 euro rocznie na dziecko do 6 roku zycia.Platne co kwartal.
Zlobki czyli Creche lub przedszkola sa platne i dosc drogie.
Koszt na jedno dziecko to okolo 600-800 euro miesiecznie.
Godziny otwarcia 8-18.
Dzieci na czas pobytu w takiej placowce jest ubezpieczone i jesli podasz adres lekarza w razie w zawioza do niego.
Ubezpieczenia...hmmm...sluzba zdrowia jest platna nawet dla dzieci.
Za wizyte u lekarza rodzinnego zaplacisz okolo 50 euro. Chyba,ze ubezpieczysz je prywatnie w Health Care, Health Ireland & Health Insurance Quote from BUPA Ireland lub Health Insurance Ireland, Health Care & Information in Ireland | Health Ireland from Vhi Healthcare.
Jest jeszcze opcja ze maz dostanie Medical Card lub GP card,ale to dostaja ludzie z najmniejszymi zarobkami Health Service Executive GP Visit Cards

Cosik jeszcze? ;-)
 
Czy któraś z was wie coś o przerejsetrowywaniu samochodów sprowadzonych z Anglii?. Kupilismy z mezem auto na angielskich blachach, i teraz niebardzo wiemy gdzie sie z nim zglosic zeby przerejstrowac. Mieszkam w Galway i gdyby któraś z was cos wiedzial gdzie tu znajde miejsce w korym sie to robi to bylabym wdzieczna bo niestetynie mam sily na dlugie spacery z moim brzuszkiem, a musze to zalatwic sama bo maz dlugo pracuje...
aniya najlepiej sie dowiedz w Axa Insurance, tam powiedza Ci gdzie sie dostac.
Axa jest na Woodquay. Tak jakbys od katedry szla do Lidla,po prawej stronie. Nieopodal jest Mace-sklepik.
Ale mi sie wydaje,choc nie na 100% ,ze musisz isc do City Council.ale ciezko mi wytlumaczyc gdzie to jest.
 
dzieki Aniu :* Akurat sie juz dowiedzialm gdzie mam isc, ale najgorsze jest to ze musze zalatwic dzisiaj wszystko a sie tak koszmarnie czuje, jak dawno sie nie czulam, i zero taryfy ulgowej, bo niestety jestem teraz jedyna niepracujaca w domu:baffled: normalnie az mi sie chce plakac, jeszcze wroce to obiad dla osmiu osob musze szybko zrobic a pozniej ogarnac po nim caly bajzel, jak ja sobie poradze jak urodze to nie wiem.:no2:
 
reklama
Do góry