reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Irlandii!!

super :D jak cos to kontakt ze mna jeszcze dzis na gg 1128814 do szesnastej a jak nie to na kom od jutra 0862384540 :)
 
reklama
nie ma sprawy jak sie juz wprowadzisz i bedziesz mialaa wszystko ustawione to sie spotkamy:)
buzaki

flipi zyjeszodezwij sie??//
 
Witam mamusie z Iralndii ja byalm w irlandii rok temu po tym jak dowiedzialm sie ze bede miec bliznieta wrocilismy do Polski wystrasazylismy sie ze nie damy rady sami bylismy w Mullingarze niedaleko Dublina w ciazy chdozialm tam do lek opieka byal super ale rodzialm juz w Polsce .teraz jak male maja jzu 8 mies zdecydowalismy sie wrocic i teraz prosze o infprmacje ajk jest z opeka medyczna i jak z artykulami dla dzieci sa drogie ??Jak was tam traktuja a maluchy maja jakie obywatelstwo ,dostajecie pomoc od państwa .Tu w Polsce poza becikowym nie ma liczyc na nic rodzinne smiesznie male i nic wiecej ajk jest w irlandii.prosze o odpowiedz :)pozdrawiam
 
witaj iwon.m ciezko jest pisac o tym...
Bo kazda sytuacja jest inna.
Zalezy jaka prace twoj maz dostanie,zalezy gdzie bedziecie mieszkac (w wiekszych miastach drozej)
Co do becikowego to tutaj bedziesz dostawala:
-child benefit okolo 150e na miesiac do 16 roku zycia,chyba,ze dalej sie bedzie uczyc to do 19 lat.
-erly childcare suplement- 1000 euro rocznie na dziecko do 6 roku zycia(wyplacane co kwartal po 250 euro)
opieka lekarsa jest platna chyba ze zalatwisz sobie Medical card lub GP card.


Artykuly dla dzieci nie sa drogie,a zabawki w takiej samej cenie jak w Polsce.

Dzieci maja obywatelstwo polskie, dopiero po przebywaniiu rodzica na terenie Irlandi 3 z 4 lat.

Chcesz wiedziec cos wiecej? Pisz;-)
 
WITAM

DZIEKUJE ZA SZYBKA OPD MAM MASE PYTAN JAK TO JEST Z TA KARTA JAKIETRZEBA MIEC MNIN ZAROBKI ABY MOZNA BYLO JA WYROBIC ,BO TROCHE SIE BOJE Z MALYMI JECHACZMIANA KLIMATU MOZE ROZNIE DZIALAC NA NIE ,NAJPIERW POJEDIZE MOJ MAZ POSZUAKC MIESZKANIA I WSZYSTKO POZALATWIAC.MIESZKAC BEDZIEMY W MULLINGAR TO MALE MIASTECZKO NIEDALEKO DUBLINA OK 80 KM .
Bylismy juz tam i raczejtam wrocimy za mieszkanie placilsmy ok 150 euro na tydzien a bylo ono dosc duze wsam raz na taka rodzinke jak my.tam czeka nas zakup luzezek i rzeczy dla maluchow w stylu wozka ,bo nie wiem czy sens brac go z Polski .
 
Czesc Mamusie

Ja jeszcze mieszkam w Polsce.
Moj maz pod koniec pazdziernika leci do Irlandii a nas sciagnie za pare miesiecy.
W zwiazku z tym chcialam sie zapytac, kiedy sie zalatwia erly childcare, child benefit i Medical card lub GP card. Jak bedzie tam sam czy jak my juz do niego dojedziemy.
Jejku jestem tak zielona, ze normalnie nie wiem za co sie mam wziasc i co mam zalatwiac.

iwon.m sliczne masz corcie (dobrze mowie ?) jak maja na imie ? Zawsze mi sie marzyly blizniaczki :-) Ja tez sie zastanawiam co brac z Polski, czy tylko najpotrzebniejsze rzeczy czy wozek tez tachac.
 
reklama
hej kobietki ja sie melduje ze jeszcze zyje
najpeirw komp mi siadł i nei mogłam dac znaku zycia, telefon musiałam zmienic bo mały karte zaiwanił i nie miałam nawet numeru do Ani, teraz jestem przerazona tym nowym forum jest okropnie dziwaczne trzeba sie chyba przyzwyczaic

od kilku dni jest u nas moja mama wiec zajmuje sie małym i domem a ja odpoczywam, prawie cały czas spie taka jestem zamulona, ciagle sączą sie wody i czekam nie waidomo na co :/
jednoczesnie teraz wychodzimy z domku bez dziecka póki mozemy bo później to juz bede uwieziona na amen z dwójką

moze któras ma jakis kontakt do polskiego gin - galway - cork ??

widze troche nowych nicków, witam wszystkich

Kamila pokaz Oliwierka troszke, pewnie urósł i jest przesłodkawy

Ania co u was?

Aniay gratulacje domku obyscie sie szybko przeprowadzili i cieszyli sobą nawzajem

Majkas przeslij mi na priva co włąsciwie masz z cenami i zdjeciami to moze cos sie dogadamy bo ja juz zgłupiałam
 
Do góry