reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Basiulka współczuje, ale nie daj sie i walcz o swoje!!! Ta sprawa jest do wygrania i babsko musi zapłacic za grzechy. Kopiuj sobie wszelkie dokumenty jakie masz payslip, P45, P60, cokolwiek i jak bedziesz z nią rozmawiac to nagraj rozmowe lub osobiscie nalot jej zrób.
Ja to nie moge z cwanym irolami, moja koleżanka tez miałą taka sytuacje eh szkoda gadac..

MoniaD w szkole miałam angielski, tutaj w Collegu troche, no i praca gadac gadac i jeszcze raz gadac:))) No i jestem Galway Girl:))))

Zadzwoniła do mnie kolezanka z tej fabryki i mówi że babka co prowadziła interview nie mogła wyjsc z podziwu po naszej rozmowie , i ta druga prowadząca powiedziała że z moim ang to sie zmarnuje na taśmie że lepiej by bylo na customer service czy cos. Sie ucieszyłam jak to usłyszałąm ale co dupa nie szukaja nikogo, a na taśme to za gorszą kase niz teraz mam nie pójde chyba:/ Ale nic przynajmniej cos sie dzieje... Wysyłam dalej CV i jak sie troche ociepli porozwoże - trzeba byc dobrej myśli:))
 
reklama
basiulka 77- POWODZENIA I NIE DAJ SIE ;-)
moze to Ci pomoze w jakis sposob
http://www.boino.com/oNas.html

Centrum Informacji Społecznej i Prawnej
pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich
St. Audoen’s Church,
14 High Street,
Dublin 8, Ireland T/F: +353 1 764 5684
E: centruminformacji@polish-chaplaincy.ie
W: www.polish-chaplaincy.ie

Godziny urzędowania:
Wtorek 15.00- 19.00, Środa 15.00- 19.00, Piątek 15.00-21.00
Pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich, otwarto właśnie przy Polskim Duszpasterstwie w Irlandii pierwsze Centrum Informacji Społecznej i Prawnej.
Założeniem działalności Centrum Informacji Społecznej i Prawnej jest przede wszystkim pomoc Polakom w następujących kwestiach:
- informacja i pomoc prawna dla Polaków w Irlandii w zakresie: prawa pracy, świadczeń socjalnych, dostępu do opieki zdrowotnej, zagadnień podatkowych;
- pomoc w znalezieniu profesjonalnej pomocy prawnej w sprawach wymagających zatrudnienia irlandzkiego adwokata, radcy prawnego, notariusza (sprawy karne, wykroczenia drogowe, cywilne sprawy sądowe, sprawy w z zakresu prawa rodzinnego);
- pomoc Polakom powracającym do Polski (zagadnienia podatkowe, transfer świadczeń socjalnych, pomoc w nierozwiązanych kwestiach prawnych na terytorium Polski);
Porad w Centrum udziela Pan Krystian Boino, radca prawny. Pan Krystian już w styczniu 2007, w ramach wolontaryjnej pomocy przy Duszpasterstwie Polskim, udzielał porad z zakresu prawa, podatków i pomocy socjalnej. W tym roku, dzięki pozyskaniu grantu za pośrednictwem Stowarzyszenia Wspólnota Polska, biuro przekształcone zostało w profesjonalny punkt informacyjno-doradczy.
- Przychodzą do nas zarówno osoby, mające problem z podstawowymi formalnościami, wynikający z bariery językowej, jak i osoby dobrze zorientowane w tutejszym systemie socjalno-prawnym, poszukujące jedynie odpowiedzi na pytania dotyczące poszczególnych świadczeń – tłumaczy Pan Krystian. – Zgłaszają się również osoby, które znalazły się w dramatycznych sytuacjach, związanych z nagłą utratą pracy i mieszkania, konfliktami wokół wynajmu lokali oraz wypadkami przy pracy. Wówczas staramy się pomóc w ubieganiu się o przynależne im świadczenia i zapomogi, a w wyjątkowo trudnych sprawach, wskazujemy właściwe instytucje, które powinny zająć się tego typu kwestiami. Kiedy sprawa wymaga reprezentacji w sądzie, pośredniczymy w kontakcie z irlandzkimi adwokatami i radcami, którzy mogą reprezentować klientów przed irlandzkim wymiarem sprawiedliwości.
Z porad skorzystać może każdy, zalecane jest jednak wcześniejsze telefoniczne umówienie spotkania, z uwagi na ograniczone godziny otwarcia Centrum.
 
Ostatnia edycja:
Basiulka a tu w Galway najpierw idz do citizen information i oni Cie pokieruja do odpowiednich placówek, żebys nie musiała do Dublina jeżdzic.

A tak wogóle to ty jesteś fryzjerką?? To my sie chyba znamy , kilka lat temu przychodziłam do Ciebie na Doughiske dobrze mi sie wydaje??:)
 
melduję się:)
Kamcia - ulalalaaa zdolna bestia z ciebie;)
Basiulka - nie zostawiaj tej sprawy - walcz o swoje - ja miałam podobną sytuację i wygrałam kaskę
Ania_mika - witam w naszym szalonym gronie;) a dlaczego boisz się zostać w IRL?
 
Basiulka ja nie zdawałam sobie sprawy że Kuba juz taki duży myślałam że bład na suwaczku:)
Spoko może Andziulina dołaczy i KAsiuleczka:)??
 
reklama
Do góry