reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

:wściekła/y: no jak sie okazalo jak kazda wyrodna matka glodzilam moja coreczke
ostatni tydzien, dokarmiana sztucznie zlapala 360 gram:szok:
tyle ze teraz cyca to tak coraz mniej chce ciagnac:baffled: no ale co poradzic ma trzy miesiace i niecale 4kilo
mam pytanko czym mozna niemowlaka dopajac jesli nie ma sie polskich herbatek?
Najlepiej woda.:tak:
Przegotowana oczywiscie;-)
Aniu w Baltisie (sklep ruski na Tuam rd.) Maja herbatki.Ale takiemu maluszkowi na pocztaku mozna podac koperkowa lub rumiankowa.
Moja kuzynka kupowala zwykla herbate koperkowa w sklepie zielarskim w Galway i podawala z woda.
 
reklama
Ponownie witam mamy z Irlandii.
Pewnie mnie juz nikt nie pamieta gdyz nie pojawialam sie na forum kuuuupe czasu.
Niestety nie mialam dostepu do internetu. w zasadzie teraz tez nie mam ale na chwilke wpadlam do kafejki.
Urodzilam synka 23.01.2007, po dlugim i ciezkim porodzie. Silami natury tak jak marzylam. Dawidek mial 3600 wagi i ok.58 cm dlugosci, bo nie mierzyli dokladnie.
Rozwija sie wspaniale i rosnie w oczach.
ja nadal na macierzynski do 19 maja. co potem jeszcze nie wiem.
pozdrawiam cieplo:-)
 
Hej dziewczyna,ja nowa na tej str.Witam. JESTEM W IRL 3 LATA..I NIEBAWEM BEDE MAMA. TZN TERMIN MAM NA 8 MAJ... wczoraj w nocy mialam te przepowiadajace skurcze..2 godziny sie meczylam,ale nie spanikowalam,i nie lecialam od razu do szpitala;-)
Mieszkam w Dublinie,mieszkalam tez jakis czas w Galway. Fajnie bylo...
Mam do was pytanie,moj ang nie jest wybitny, w pracy sie dogadywalam,ale wiecie w razie stresu porodowego moge dostac zacmienia umyslu,wiec wole sie przygotowac. Czy ktoras moze mi powiedziec jak przetlumaczyc takowe zdanie? ODESZLY MI WODY I MOJ POROD ZACZAL SIE. Wiem,ze brzmi to niesamowicie elokwentnie,ale wazne zebym nie stanela jak glupia w kaluzy z wod i nie rozplakala sie. musze zajac czyms glowe,wiec bede potrzebowac kilku "madrych wyrazen".nie wiem czy wyrazilam sie jasno,ale ciezko mi sie skupic bo mam okrutny katar od dwoch dni,i jak wiadomo nie ma czym go leczyc,a juz w ciazy to w ogole.od tego paskudztwa zrobily mi sie wstrtne ramki na ustach i wygladam jakbym sobie zrobila permanentna, czerwona konturowke na ustach;-/ pozdrawiam i mamnadzieje,ze ktos sie odezwie do mnie;-)
 
nato witaj na bb co do tlumaczenia to
odeszly mi wody - my waters broke
zaczal sie porod - labour started
rodze!!!! - im having a baby!!!
ale proponuje zadzwonic do szpitala i zapytac o tlumacza, przysluguje Ci bezplatnie a bedziesz miala mniej problemow;)


dziewczyny z galway ktoras z was skusilaby sie jutro na spacerek?
bo mnie nudno samej w domu, bez meza
a mnie niunia wlasnie spila cyca i dodatkowo wydudlala 150 z butli:szok:
 
Sliczne dzieki!! zapytam na nast.wizycie ktora mam....za 2 tygodnie,chociaz czy ja wiem ...moze nie dotrwam...juz mnie dopadly skurcze przepowiadajace...brzuch nisko...termin niby na 13 maja z daty miesiaczkowej,ale polska gin zmienila ost na 8 a tydzien temu irl gop stwierdzil ze soon...bardzo sooon bo dziecko wielkie i niziutko. zobaczy,y....
 
nato ja bylam PEWNA ze urodze przed terminem a ''objawy'' porodu zaczely sie na jakis miesiac przed, brzuszek obnizyl mi sie barzo wczesnie i niunia tez wczesnie zstapila glowka do miednicy, lepiej nastaw sie ze przenosisz bedzie Ci latwiej ;) Ostatnie miesiac a w zasadzie kazy dzien na tydzien przed i kazdy po terminie dluza sie bardziej niz dziewiec miesiecy razem wzietych :p trzymam kciuki za Ciebie i Twojego maluszka
 
wiem, wiem...ale przyjemniej tak myslec ze cos sie zaczyna dziac;-)
wiem ,ze czesciej sie zdarza ,ze pierwiastki "przeterminuja" niz ze wczesniej urodza.ah, poczekamy zobaczymy...innego wyjscia nie ma;-)wlasnie wynalazlam fajny sposob na pisanie na komp i trzymanie zadartych,spuchnietych og. no rewelacja...yeraz mam 2 w jednym...
 
reklama
co do przeterminowania pierwiastek to ja taka pewna do konca nie bylabym...bo ja urodzilam tydzien przed terminem :-) ale to chyba indywidualna sprawa kazdej z nas no i wszystko zalezy od maluszka kiedy bedzie chcial w koncu zobaczyc mamcie i tatuska od zewnetrznej strony :-)
 
Do góry