reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

reklama
Witam dziewczynki.
Ogromnie wam dziekuje za te kcuki i gratulacje,no i dziekuje Andzulinie za przesyl informacji:-)Jestesmy od wczoraj w domku.Wszystko jest dobrze,maly to straszny glodomorek. I tu mam pierwsze pytanie.Karmie piersia,wszystko jak do tej pory idzie sprawnie,tylko od dzisiejszej nocy maly chwyta tylko jedna piers.Gdy nacisnelam na nia delikatnie to pokarm w niej jest,a maly chwyta ja i za chwile wypluwa.Czy w takim razie mam laktatorem ja odciagac?

wilwia witaj w domciu...jeszcze raz wszystkiego najlepszego z okazji narodzin maluszka - witaj na swiecie przystojniaku:-)super ze macie sie oboje ok:-)jak tam tatus?pewnie dumny z synka:-)jak bedziesz miala chwilke to opisz porod, bo pewnie wszystkie jestesmy ciekawe heheh;-)
co do karmienia to kurcze nie pomoge, bo sama karmilam tylko tydzien:zawstydzona/y:ale chyba musisz malego przystawiac do jednej i do drugiej, zeby pobudzic laktacje w obu, no i zeby nie zrobilo sie jakies zapalenie...jak maly nie ciagnie to mozesz uzyc laktatora i nakarmic go butla;-)na poczatku zawsze sa problemy, ja przez nie niestety nie przebrnelam i skonczylo sie na karmieniu butla, wiec nie wiem za bardzo co doradzic:sorry2:;-)trzymaj sie mamusko:-)
 
hej Wilwia - fajnie, że już jesteście w domku :tak: i wszystko ok:-) z karmieniem to Ci nie pomogę;-) ale tak jak pisze Agusiek - opisz chociaż w skrócie, jak było... strasznie ciekawa jestem:sorry2: bo teraz na mnie kolej ;-) spotkałam dzisiaj Frog i tak zastanawiałyśmy się, czy już jesteś w domku :confused: no i trzymam kciuki za karmienie - oby było jak najmniej problemów :tak:
 
Dobry wieczór;-)
A ja dzisiaj byłam na dłuugich zakupach, obiedzie na mieście i padam ze zmęczenia, bo nie kupiłam wszystkiego co chciałam:-p Oczywiście przez swoją gigantyczną rozmiarówkę:baffled: Jak idę z myślą kupienia bluzki to wracam ze spodniami i tak z reguły na odwrót:rofl2:

oni i tak wysyłają czeki a nie na konto także nie wiem czy to wogóle ma znaczenie:confused:
A my od dwóch lat dostajemy FIS na konto, więc nie wiem dlaczego nie można:confused:;-)

Mummy witaj:-) Ech jak ja już na Tallaght nie mieszkam to i mamy się stamtąd pojawiają:sorry2: Trzymam kciuki za Twojego starszego Syna, który to już idzie do szkoły:-) Pisz jak Wam idzie, jak przygotowania i jak się będzie czuł, bo ja strasznie ciekawa jestem jak to wygląda wszystko:tak: Mimo że czeka mnie to dopiero za dwa lata;-) Powodzenia:-)

Ewelcia to szalejesz;-) Rogaliki... mmm:-):-) U nas też ciągłe pchanie rączek do buzi, ślinienie się, a ząbków dalej nie widać:-p Ale ja się nie martwię, bo ze Starszym było identycznie, a pierwszy mu wyszedł dopiero jak miał prawie 10 miesięcy - no ale Wam życzę wcześniej;-) Zresztą jak się potem rzuciły, to przez miesiąc wyszły prawie wszystkie jedynki i dwójki:sorry2:

Misia szybkiej i sprawnej przeprowadzki:tak: No i żeby Alex nie robił opóźnień;-):-D

Wilwia super, że już jesteś w domku:tak: Gratulacje z okazji narodzin dużego i zdrowego Synka:tak: Niektóre dzieci od pierwszych dni upodobają sobie jedną pierś:dry: Nie wiem dlaczego (być może ułożenie, niecałkowicie drożne kanaliki, albo pokarm za szybko/wolno wypływa), ale tak bywa:-p Najlepiej staraj się go w miarę często do niej przystawiać, tak żeby załapał i z niej:tak: Na laktator i butelkę to ja bym się jeszcze nie decydowała, bo to naprawdę za krótko "się znacie", a nauka trochę trwa i szkoda by było stracić to do czego już doszliście;-) No chyba, że ewidentnie czujesz ból w tej piersi, to sobie troszkę odciągnij, nawet ręcznie, tak żeby poczuć ulgę i nie doprowadzić do zastojów. Powodzenia i cierpliwości:tak:

Dobranoc:-)
 
witam
ja tylko na sekundke
jeszcze troszke i bedziemy na wyspie...
ale jak narazie to w poniedzialek smigamy nad morze

Wilwia..gratuluje serdecznie maluszka
co do karmienia..to nie sciagaj laktatorem narazie..dziecko to najlepszy najdoskonalszy laktator...i tak jak pisze Wolfia..maluszki czasami lubia jedna piers..moj hmm..chyba zwlaszcza chlopcy..moj syn kochal prawa i efektem tego jest duza roznica miedzy piersiami..a mala lubila obie..tylkoz e przeszlam juz na bulte..:sorry2::sorry2:
wiec staraj sie przystawiac malego raz do tej raz do tej..jesli oproznil jedna piers to jakobudzi sie zacznij od tej ktorej nie ssal i tak w kolko..a jesli nadal bedzie lubol tylko ta jedna no coz bywa..ale staraj sie aby z tamtej tez pil..

pozdrawiam i znikam nie wiem do kiedy ..ale napewno 27-ego juz bede w Galway
 
Witam serdecznie;-) Czy doswiadczone mamy z irlandi mogly by mi polecic jakis dobry krem przeciw odparzeniom dla malucha? Mam z tym problem poniewaz do tej pory uzywalam tylko nivea baby ktorego mialam zapas z polski. Bardzo bylam zadowolona z tego kremu poniewaz nigdy nie bylo przy nim zadnych odparzen ale od kad mi sie skonczyl i przeszlam na sudokrem to jest tragedia!!! :-( Co byscie polecily?
Pozdrawiam;-)
 
Witam serdecznie;-) Czy doswiadczone mamy z irlandi mogly by mi polecic jakis dobry krem przeciw odparzeniom dla malucha? Mam z tym problem poniewaz do tej pory uzywalam tylko nivea baby ktorego mialam zapas z polski. Bardzo bylam zadowolona z tego kremu poniewaz nigdy nie bylo przy nim zadnych odparzen ale od kad mi sie skonczyl i przeszlam na sudokrem to jest tragedia!!! :-( Co byscie polecily?
Pozdrawiam;-)

Bepanthen :) maść ..nawet dostawalo sie taka malusia probke ze szpitala
i nie jestem pewna nazwy bo ja nie uzywalam ale chyba Linomag..niech mnie ktoras poprawi jesli sie myle
 
reklama
Do góry