reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Irlandii!!

Ja dostałam list przypominający o szczepieniu, z Churchsfield clinic
ale pierwsze jest jak dziecko ma 2 m-ce a pozniej 4 m-ce,

Właśnie sobie grillujemy, pogoda super, nie ma to jak w PL :-)
Mój synek biega od rana do wieczora na ogródku razem z kuzynkami, nie wiem skąd on ma tyle siły, nawet na chwilę nie usiądzie
Emcia już śpi, zasnęła przed 19, a ja mam chwilę na kompa

Jola, ja w pierwszej ciązy nie miałam żadnych bóli, a teraz miałam takie bóle podbrzusza i było to właśnie rozciąganie macicy, nie martw się, jeśli ból nie jest ostry i nie ma żadnego krwawienia to wszystko jest w porządku
Ja własnie tak czułam około 18 tygodnia, jeszcze troszke i poczujesz ruchy wtedy będziesz wiedziała, że z dzidzią ok :tak:
MartaF co się dzieje?? Nie dołuj sie kochana tylko pisz nam tutaj co cię gnębi
 
reklama
misia- ogólnie chodzę z mała do GP w Tuam ale co do szczepień podałam położnej Błach bo jakoś ta sterylność u mojego lekarza mnie przeraża:-)i są za free więc wole ja:tak:powinłaś dostać wezwanie na szczepienie jak dostała koleżanka która ze mną mieszkała.:-)ja byłam u Blach bo chciałam żeby zobaczyła te jej krostki i przy okazji się umówiłam.A co do tego szczepienia na rotavirusy to mi powiedziała ze są to 2szczepienia które trzeba zrobić w ciągu 6miesięcy :-D nie wiem muszę poczytać o tym.buzka:-)
 
misia roznie z tym bywa,bo np ja, nie dostawalam zadnego listu od gp, sama musialam tego pilnowac.Normalnie umwialam amande na szczepienie i szlam.
 
Emili ja mojego malego postanowilam zaszczepic na te rotawirusy...pytalam o zdanie dziewczyn gdzies tu na forum i jedne pisaly ze nie szczepily i bylo i jest ok ale ktoras dziewczyna napisala ze dwojka jej dzieci zlapala wirusa i strasznie to przezyly i dzieci i ona i ze gdyby wiedziala ze beda tak cierpiec to by sie nigdy nie zastanawiala czy szczepic czy nie...takze ja postanowilam zaszczepic wlasnie u dr Blach maly dostal juz jedna dawke do wypicia i za tydzien idziemy na druga:-)z dwoma dawkami trzeba sie zmiescic do ok 20 tyg, a druga dawke mozna podac po min 4 tygodniach od pierwszej:-)no ale decyzja nalezy do ciebie - koszt nie taki maly 90 e jedna dawka...pytalam ile w polsce to mowili ze 330 wiec zadna roznica:-)
Misia ja chyba zadnego wezwania nie dostalam...Ty tak jak ja gp mialas sempke wiec karta szczepien Alexa jest u dr Blach...wiec chyba dobrze zebys do niej poszla na poczatek:-)
Ewelcia a Ty chcesz wrocic do pracy czy jak? Mi sie konczy na konec sierpnia ale ja wiem ze nie wracam tam:wściekła/y::no:
Moniadan ale masz fajnie taki dlugi urlopik:-)Pewnie bedziesz slicznie opalona jak wrocisz:cool2:
MartaF nie doluj sie bedzie ok ....w ciazy wszystkie problemy wygladaja zawsze na wieksze niz to w rzeczywistosci...a twoj nie chce isc do pracy czy nie moze przez ta noge? nie moze wziac zwolnienia?
A co do facetow to na pocieszenie Ci powiem ze kazden cos tam ma a to na dowod [ame="http://www.youtube.com/watch?v=1gFeQOp-oeE&feature=related"]YouTube - Dlaczego Kobiety Zostawiaja Mezczyzn?[/ame] i usmiechnij sie bo dzidzia sie smuci gdzy czuje ze mamcia ma dola;-)
buzla
 
(...)
dzwoniłąm tez w tym tyg w sprawie paszportu tymczasowego dla siebie i dobze ze to zrobiłąm bo niewiedziałą m ze trzeba sie umawiac z 7tyg wyprzedzeniem:szok:i termin mam na 8 wrzesien a 28..wylatujemy tagze na styk go odbiore:sorry2:(...)
El@ - ja mam termin na 17 sierpnia o godz.10:30, tzn. w sprawie paszportu dla Patryka..ale niestety muszę przełożyć termin na później, więc może by się dało zapisać Ciebie na ten termin? Jak pasuje Ci termin to daj znać bo będę dzwonić w przyszłym tygodniu o przesunięcie terminu.

Co do szczepień.. Pierwsze szczepienie jest w 2 m-cy życia 6 w 1 + PCV (PCV - to pneumokoki) a kolejne w 4. 6 w 1 +Men C (Men C to meningokokowe zapalenie opon mózgowych typu C) Pomijając szczepionkę, którą podają w szpitalu (BCG - gruźlica).
Dostałam list od GP z informacją o szczepieniach ale bez daty wyznaczonej wizyty. Myślę, że to dlatego, że te szczepienia są dobrowolne a nie obowiąckowe jak w PL. Czyli trzeba się samemu zarejestrować.Ta pierwsza szczepionka robiona przez GP to są właściwie dwie..w dwie nózie.. Jedna zawiera 6 w 1 a druga to PCV. Oj wystraszył się mój szkrabek jak wbito igłę i płakał aż serce się krajało..:-( a potem druga nózia..bidulka nie wiedziała co się dzieje.. Trzymałam go na rękach i tuliłam..a potem w poczekalni dałam troszkę jeść i zasnął jak suseł.. Pielęgniarka zaleciła podać Calpol jak wrócę do domku i potem druga dawkę na wieczór. Oraz poleciła by pozwolić mu w ten dzień dużo spać i nawet lepiej by nie kąpać.. I rzeczywiście nie miał problemów z zaśnięciem :-) a jak się budził bardzo spokojny i już na szczęście nie pamiętał o szczepieniach..;-) Uff..następne za 2 miechy..już się od razu zarejestrowałam :tak: ale aż się boję bo znowu będą dwie..ciekawe czy też w nuzie..:baffled:
 
Agusiek no wlasnie nie chce wracac do pracy,bo nie mam z kim malego zostawic.

Misia ja sama dzwonilam do przychodni zeby umowic sie na szczepionke.
Pierwsza musi byc albo w obecnosci GP albo robiona przez GP.
Mnie przyszedl list dwa tyg po tym jak zaszczepilam szymka ze mam sie zglosic na szczepienie do GP:angry::angry:

Marta a wy jeszcze nie jeztescie na tym domu socjalnym???
Ja sie wczoraj zastanawialam czy nam by czasem nie przyznali?
Ale chyba raczej nie:no:.
 
reklama
witam sie

Marta a jak dlugo juz czekasz na dom i gdzie składałas wniosek ???
Ja czekałam ok. 1,5 roku na decyzje a pol roku na klucze, czyli 2 lata wychodzi...

Agusia super filmik:-D

Monia ale Ci dobrze z PL i grilem. Szkoda ze mnie w PL teraz nie ma to bym Cie odwiedizla na gilru;-)

Co do paszportu to jak ja dzwonilam do ambasady to odechcialo mi sie Pl paszportu i wyrobilam irlandzki ale trzeba spełnic warunki , ciesze sie ze mi sie udalo.

PYTANIE

latacie Wizzarem , czy ja moge oprocz wozka zabrac Fotelik samochodowy ??bez oplaty?? czy musze cos za niego zaplacic??????????
 
Do góry