reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

sofik współczuje, znam ten ból, mój mały często to łapie:baffled:

jola mi juz przeszło te latanie,albo moze dlatego ze ostatnio mniej pije bo gardło mnie boli,:baffled: nie wiem, zobaczymy:eek:mam nadzieje ze nie zaczne znowu bo nawet ciężko do sklepu było mi sie wybrac:baffled:
 
reklama
dziendoberek kochane ja na chwilke bo mały zasnac niemoze....po raz kolejny nad ranem akcja termometr..:-(...
Sofik ja do ciebie z pytankiem o paszport;-)jesli wyrabiałas irlandzki..
mam ten zielony formularz juz go prawie wypełniłam tylo jednego nie bo niewiem o co caman;-)...mianowicie miejsce do wypełnienia dla swiatkow?czy siostra mojego M moze wypełniec to miejsce bo w sumie nikogo innego niemamy?czy musza byc 2swiadkow?no i co potem musze zaniesc ten formularz na garde swiadek tez muzi byc z nami?a pozniej na poczte go wysłac?

Upewnij sie, czy swiadek nie musi byc tzw.osoba publicznegoi zaufania, np.gardzista albo jakis maz zaufania czy prawnik.Jak ja potrzebowalam dokument do pracy zeby dostac na stale, to wiem, ze na garde i do prawnika trzeba isc, zbieram sie, zbieram i nie moge dojsc:-)
 
Czesc wszystkie przyszle mamusie. Znalazlam w necie "historyjke", po przeczytaniu której mi sie łezki pojawily. Dla wszystkich oczekujacych mam!!! Ja mam termin na czwartek, ale wczoraj lekarz powiedzial, ze nie wyglada na to zeby sie wydarzylo. Mam wizyte 10 sierpnia i wtedy sie na wywolanie umowimy:baffled:Mam nadzieje, ze dzidzia wyjdzie wczesniej. A oto to:-)
Pewnego razu było dziecko gotowe, żeby się urodzić. Więc któregoś dnia zapytało Boga: - Mówią, że chcesz mnie jutro posłać na ziemię, ale jak ja mam tam żyć, skoro jestem takie małe i bezbronne? - Spomiędzy wielu aniołów wybiorę jednego dla ciebie. On będzie na ciebie czekał i zaopiekuje się tobą. - Ale powiedz mi, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym? - Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do ciebie każdego dnia. I będziesz czuł jego anielską miłość i będziesz szczęśliwy. - A jak będę rozumiał, kiedy ludzie będą do mnie mówić, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie? - Twój anioł powie ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś, i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył Cię mówić. - A co będę miał zrobić, kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą? - Twój anioł złoży twoje ręce i nauczy cię jak się modlić. - Słyszałem, że na ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni? - Twój anioł będzie cię chronić, nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem. - Ale będę zawsze smutny, ponieważ nie będę Cię więcej widział. - Twój anioł będzie wciąż mówił tobie o Mnie i nauczy cię, jak do mnie wrócić, chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej ciebie. W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało: - O, Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć powiedz mi, proszę, imię mojego anioła. - Imię twojego anioła nie ma znaczenia, będziesz do niego wołał: "MAMUSIU".
 
Hejo Mamuśki!!!

W końcu udało mi sie zajrzeć, ostatnio jesteśmy ciągle zabiegani
W niedzielę robiliśmy chrzciny dla Emmy, wszystko fajnie wyszło, Emcia grzeczna, nie płakała nawet jak jej ksiądz główkę zmoczył

Także najważniejsze sprawy mamy załatwione :tak:
Mój M dziś na pogrzebie bo zmarła jego babcia, miała 92 lata :-(

w sobotę wraca do Irlandii , kupilismy w koncu ten bilet, a ja tu jeszcze posiedzę trochę

Anineczka kucyków jeszcze nie robię, tylko spineczki zapinam :-)
 
Ostatnia edycja:
El@83 swiadkiem musi byc osoba publicznego zaufania np.ksiadz, lekarz, nauczyciel,prawnik.Ja podpisywalam u lekarza.
Dziewczyny czy ktoras z was (bo nia pamietam) wyrabiala paszport ponowny irlandzki?Chodzimio to ze Maxowi konczy sie paszport w listopadzie i mam juz forme, tylko sie zastanawiam cz terzeba wypelniac wszystko od nowa?
 
Ciao dziewczynki!
maly spi mi na brzuchu w chuscie wiec mam chwile zeby cos skrobnac!

Ostatnia noc mielismy cudowna. Spalismy az do 10.20 i czuje sie swietnie!!
Troche mnie przeraza ta grypa w Polsce bo ja wciaz mam nadzieje, ze uda mi sie pojechac we wrzesniu.

Ela- jest takie forum goldenline. www.goldenline.pl To jest takie dosc powazne forum gdzie wybierasz sobie grupy, do ktorych chcesz nalezec. Jest tam grupa karmienie piersia, gdzie udzielaja sie dyplomowani doradcy laktacyjni. Mozna sobie z nimi pogadac,popytac. zawsze doradzaja. przy okazji dziewczyny sie nawzajem wspieraja i jest naprawde super. Namawiam cie wiec zebys dolaczyla a napewno znajdziesz odpowiedzi na wiele pytan. :-):tak:
No i supr ze juz z M dobrze!!;-) acha! a co do tych zaparc to kup sobie w aptece taka zawiesine na gazy. Podaje sie to taka pipeta 2 krople. Maly bedzie kupczyl az milo:-)

Weron- cudowna opowiesc...az sobie przekopiuje i zachowam.

Emili- wszystkiego naj dla Julci. Musze sprawdzic kiedy sa Alexa bo nawet nie wiem...oni tu nie obchodza nawet imienin. Aaron nawet nie wiedzial o co kamman.

Agusiek i Frog- gdzie sie podzialyscie???
 
Witam,
mam pytanie czy któraś z Was była w Dublinie u polskiego dentysty, jeżeli tak to jakiego polecacie i gdzie( jakieś namiary, cennik).
Będę bardzo wdzięczna za informacje
 
dilajla nie wiem gdzie mieszkasz bo ja bylam u polskiej stomatolog ale w Newbridge!!
Mloda babka,bardzo mila.
Za wyplukanie dziasla i rendgen skasowali mnie 110e:szok:
U mnie bylo tak ze rosla mi 8 krzywo,zjednej strony wychodzila wolniej i miedzy dziaslo a zeba naszlo mi jedzenia i zaczelo sie zarastac i mnie bolalo i spuchlam .....
 
mam ten zielony formularz juz go prawie wypełniłam tylo jednego nie bo niewiem o co caman;-)...mianowicie miejsce do wypełnienia dla swiatkow?czy siostra mojego M moze wypełniec to miejsce bo w sumie nikogo innego niemamy?czy musza byc 2swiadkow?no i co potem musze zaniesc ten formularz na garde swiadek tez muzi byc z nami?a pozniej na poczte go wysłac?

a wiec ..swiadek to lekarz..ksiadz..gardzista ..nikt z rodziny..moze byc nawet ktos z pracy chyba jakis przelozony...no i z tym na garde..z fotka rowniez..a pozniej na poczte kupic koperte passport express i wyslac...plus paszport rodzic a na ktorego bedzie wniosek... i dodatkowe dokumenty i wszystko cacy ..my dalismy jeszcce p60 z 3 ostatnich lat bo oto nam pisali ..bo nie mielismy... a reszta to ..akt ur..dziecka..pps..i juz nie pamietam co tam jeszcze bylo
 
reklama
kurcze ja tez sie tak zastanawiam czy mojemu synkowi będzie sie paszport nalezał, bo ja w irlandii jestem od 3 lat ale dopiero w styczniu 2010 minie mi 3 lata pracy,jak myslicie moge składac o irlandzki paszport np.w styczniu (mały bedzie mial juz ok 2 miesięcy)

a ja robie karpatke,upiekłam juz jeden placek i wyszły prawdziwe karpaty:szok:oby nie opadły:sorry:
 
Do góry