reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Hej a moim ulubionym pieskiem jest owczarek niemiecki i jak wrócę do Polski to będzie pierwszy zakup :tak:ogólnie u mnie bez zmian sprzątam dom przygotowuje łóżka dla siostry i dzieci bo jutro już będą:-) chwyci nie skurcz posiedzę chwile i znów mogę sprzątać ale nic regularnego :tak:
a ja mam tutaj suczke owczarka niemieckiego, kupiłam ją w lipcu:-) kochana suczka:-D tylko mam problem przy zmianie domu, bo własciciele są przerażeni, dziewczyny koszt paszportu i micro chipa to 50 euro takze nie jest drogo:tak:

byłam dzisiaj u lekarza i powiedział ze jednak ciąża jest jak z miesiączki, czyli 19 tygodni i musze wam powiedziec ze ta babka z limeryka z polmedu nie jest taka dobra bo powiedziała ze mam nisko łożysko a jest ok no i ze miesiąc dłużej a nie jest takze chyba za dobra nie jest:baffled:
 
reklama
Gastone Antek mój należy do ubitych i mających nadmiar na brzuszku i udach :zawstydzona/y::sorry2:
Choc to prawda od około 3 latek przestał przybierac mocno na wadze :tak: W zasadzie od około 3 roku życia przybrał może kilogram,dwa.
Waży aktualnie 19 kilo.
Ale jak mówię on od małego był utyty :sorry2:
Matt waży około 12 kilo.
Myślę,że nie masz co się martwic,choc teraz sprawdziłam,że Max jest na 30 centylu to nie sądze by działo się coś złego i ten 30 centyl nie jest zły.Byc może taka jego natura.:tak:
Ważne,że jest zdrowy i je normalnie.
A powiedz ile ma wzrostu?

A jaka jest norma dla chlopca w tym wieku?
Powiem ci ile Max ma centymetrow jak wstanie bo dawno nie sprawdzalam.Ale bedzie mial okolo 105 mysle.Sprawdzalam na siatce i nie wychodzi mu nawet 25 centyl , nie wiem czy to dobrze zrobilam ale wlasciwie to nie ja tylko komputer..Musze jeszcze w ksiazecce sprawdzic...
Dodam ze Max nie byl duzy jak sie urodzil wazyl zaledwie 2380 i urodzil sie w terminie.
 
Ostatnia edycja:
witam co do zwierzaczkow to marzy mi sie piesek taki malutki domowy,jak narazie to mamy papurzke i rybki,krolik z przykroscia nam umarl dawno,wiec teraz pora na pieska moje mikolaj nam w tym roku nam przyniesie,kota tez bym mogla miec ale moj maz je poprostu nienawidzi a tesciowa z miotlom za nimi gania wiec nie ma mowy.
 
Jestem!Niezdecydowalismy sie dzis na dom,bo stwierdzilam,ze jest za maly jak na 220tys e. Jesli juz mam sie pakowac w kredyty do starosci,to wole miec wiekszy i chyba wolnostojacy. A te jakies takie male mi sie wydawaly,niby 4 sypialnie itp,ale jak dla mnie to klitki.Max dalabym za to 150tys e. Wiec odpada.Poczekam az znajde wieksze.Ponoc w tuam wybudowali domy pod rent to buy i ponoc jest jakis wolnostojacy i to za 180tys e musze wybadac sprawe.Poza tym jest tak jak mowilam. 2000e depozytu,niezwracalne i w przeciagu 6 miesiecy do 3 lat(trzeba ustalic date i bedzie ona w umowie)kiedy sie chce wykupic dom.Jesli nie,to trzeba sie wyprowadzic,traci sie tylko depozyt.A jak chce sie wykupic dom,to kredyt zalatwia sie samemu z wlasnego banku,ale to,co placilo sie przez te np 3 lata wszystko idzie w kierunku splaty domu.Powiem,ze super sie oplaca,ale my poczekamy az wybuduja troche wieksze :-D
 
Hej dziewczynki
Misia do mnie też się nic nie odzywa, pewnie zafascynowana Alexem i świętuje swoje urodziny, więc nie ma czasu
Wiem, że ma wyjsc jutro ze szpitala

Larcia, ale jesli nie decyduję sie na zakupp domu i np po dwoch latach od wprowadzenia, chcę się wyporawdzic to odzyskuję wpłacony czynsz??
Jakie macie plany na weekend?
Pogoda chyba nie za ładna będzie :sorry2:
 
hej Dziewczynki:-) widzę, że dzisiaj temat przewodni to psy i domy ;-) to ja pochwalę się swoim - w sumie to mój i moich rodziców, dlatego jest w Polsce - rasa Dog de Bordeaux. jest to najmilsze, najbardziej łagodne psisko jakie kiedykolwiek widziałam ;-) taki nasz mały cielaczek:-D chciałam dodać zdjęcie, ale nie wiem jak :sorry2:

a tak z innej beczki - zadzwonili dzisiaj ze szpitala, że mają wolne miejsce w szkole rodzenia :-) zaczynam 30 czerwca. i właśnie mam pytanko - czy którać z was chodzi, albo będzię chodziła w tym terminie? jak to w ogóle wygląda? babka podała mi 3 daty - 30 czerwiec, 9 lipiec i 23 lipiec. czy to znaczy, że tylko w te dni mam przyjść?
 
Czesc dziewczyny jkestem z Wexford mam pytanko zgubilam wszystkie dokumenty a lece do polski 2.07 i p[otrzebuje paszportu tymczasowego czy ktoras wie gdzie jak i ile kosztyje wyrobienie prosze o szybka odp MAMA Z WEXFORD:zawstydzona/y:
 
Czesc dziewczyny jkestem z Wexford mam pytanko zgubilam wszystkie dokumenty a lece do polski 2.07 i p[otrzebuje paszportu tymczasowego czy ktoras wie gdzie jak i ile kosztyje wyrobienie prosze o szybka odp MAMA Z WEXFORD:zawstydzona/y:

a dzwoniłaś do ambasady w dublinie? może mają jakieś przepisy w awaryjnych sytuacjach jak twoja
 
reklama
Larcia, ale jesli nie decyduję sie na zakupp domu i np po dwoch latach od wprowadzenia, chcę się wyporawdzic to odzyskuję wpłacony czynsz??
Czynszu na pewno nie zwracają:no: Bo niby za co, przecież nie możesz tam mieszkać np. 2 lata za darmo;-) Co najwyżej może depozyt, ale i to nie zawsze:sorry2:

W jakim tempie twoje dzieciaki rosly wlasnie w wieku 3 lat? Max od pol roku wazy 13 kilo.Waha sie ta waga 10 dk w dol albo w gore zalezy jak lezy.ale jakis wiekszych cholercia skokow nie ma.Je lasnie, zdrowy jak ryba, rosnie w gore ale jakos tluszczyku mu nie przybywa.Wiem ze dzieciaki w tym wieku rosna juz wolniej, czy powinnam sie martwic chyba nie?
Mój Victor waży 14kg, przez ostatnie pół roku może przybrał z 0,5kg, a urósł sporo:tak: Ale nie martwię się zbytnio, bo i je ładnie, nie choruje. Myślę że jest na etapie "gubienia tłuszczyku i brzuszka wieku niemowlęcego";-) Więc gastone nie martw się, bo może teraz ma etap, kiedy nie przybiera zbytnio. Zresztą bardzo możliwe, że ma taką filigranową urodę, skoro też nie urodził się zbyt duży:-)

Na temat psów się nie wypowiem zbytnio, bo nie miałam do czynienia z rasami innymi niż doberman i kundel;-) Moi znajomi mają suczkę Syberię rasy Siberian Husky i muszę przyznać, że naprawdę świetny pies:tak:

Misia dopiero jutro wychodzi to może się w weekend odezwie, jak znajdzie wolną chwilkę;-)
 
Do góry