reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Znalazłam na stronie HSE taką informację:
The majority of the work carried out by Community Welfare Officers involves the administration of the Supplementary Welfare Allowance Scheme which is funded by the Department of Social and Family Affairs and administered by the HSE.
The types of payments made under this scheme include: weekly Supplementary Welfare Allowance, Rent Supplement, Mortgage Interest Supplement, Diet and Heating Supplements, Back to School Clothing and Footwear Scheme and exceptional needs payments for items such as buggies, clothing, funeral costs etc.

Z tego wynikałoby, że te czeki podchodzą pod exceptional needs payments.
Też przyłączam się do pytania o wysokość dochodów jaka kwalifikuje do tych pieniążków :-)
 
reklama
Dziewczyny wiem że jest to fioletowy form i mąz powiedział że dowiedział się że można dostać pieniądze na potrzeby związane z ciąża sama wyjeła i wypisała :tak:ale ja w tym czasie czekałam na maternity a mój M czeka na allowanc.Z tego co wiem to na 3osoby dochody nie mogą przekraczać 365e :-D
 
Emili fajnie wiedzieć, że coś takiego istnieje i że mogłam się o to postarać, ale jakoś daliśmy radę bez tych pieniędzy;-)

Misia super wiadomości:tak: Cieszę się, że Twój A. już w domku przy Tobie. Teraz należy się Wam obojgu trochę spokoju i odpoczynku. A porządnego lekarza/specjalistę na pewno warto jak najszybciej odwiedzić, żeby nie doprowadzić do gorszego stanu:no: Powodzenia, trzymajcie się dzielnie:-)

Joann Twój wielki dzień:-):-) Super, że to już. Nie martw się wszystko będzie dobrze:tak:

Nie wiecie co u Kasi:confused: Bo ona chyba też lada dzień się powinna rozdwoić...

A u mnie to co zawsze. Sprzątanie, pranie, gotowanie, dzieci... w międzyczasie spacery, zabawy na ogródku, czytanie forum i (uwaga) pogawędki z irlandzką sąsiadką:szok: Po prawie roku mieszkania tutaj w końcu ktoś do mnie zagaduje dłużej niż "Hi, how are you?" - szkoda, że tak późno;-) Ale jak to mówią, lepiej późno niż wcale:-D

Miłego wieczoru Dziewczyny:-)
 
ehh..czyli my sie nie lapiemy na ten czek:-( Jak zwykle...myslalby kto, ze my tacy bogaci!! :-D

Uczcilismy powrot A spacerkiem po plazy, moczeniem nozek w oceanie:-) Ale ja juz sie niestety na dlugie spacery nie nadaje..lapia mnie czeste skurcze i mam wrazenie ze brzuch mi juz zwisa do kolan. Jeszcze musze wytrzymac 2 tygodnie!:tak:
Ciekawa jestem jak Joann. Pewnie juz tuli maluszka!!
 
:-)Super Misia ze A w domciu. W koncu po stresie, bo takie przezycia przed rozwiazaniem to sa niewskazane. Teraz obojgu wam nalezy sie weekend relaksu, masazy, spacerkow i nie tylko;-):tak:.

My dzis dzionek na zakupkach, spacerku i szalenstwach w ogrodku spedzilismy. Zeby cale lato bylo takie byloby super. No ale coz ... pomarzyc mozna :-(
 
reklama
No z tego co wiem to się tyje bo to jakieś są hormony.:tak:nie martw się misia ja cały czas jak tu jestem przez 3lata nigdy nic nie dostałam zawsze przekraczałam ale teraz jest mój czas.:tak:już pisałam ale nie wiem czy pamiętacie będąc na maternity można starać się o FIS to nam powiedział pan z cityzena ;-)A co do tego drugiego czeku na wózek i łóżeczko to patrzą jakie jest duże poprzednie dziecko,, koleżanka nie dostała bo miała różnice 1,5roku i stwierdzili że ma po poprzednim dziecku wózek itd.
 
Ostatnia edycja:
Do góry