reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Kamcia ale Wam fajnie, no my w tym roku nie pojechalismy a byly plany ale mowimy ze za rok sobie odbijemy juz w czoreczke... A teneryfa piekna znajomy byli mowia ze warto zwiedzic...

Ale nudy u mnie , M jeszcze w pracy , mala nawet grzeczka, a ja nic nie robie tylko jem :-D ciekawe czy w tej ciazy tez przytyje 29 kg :szok:

Jutro ide na USG - 1 wizyta w szpitalu ;-) juz sie doczekac nie moge...
 
reklama
Oooo, Sofik, widzę że podobnie w ciąży przytyłyśmy. Jak długo zajęło Ci zrzucanie??? i zostało jeszcze 10 kg, ale przyznam że mam lenia i nic nie robię w zwiazku z tym, może troszkę ograniczam pieczywo, ziemniaki itp... Robiłaś coś żeby zrzucić nadprogramowe kg???
 
magdalena81 nic nie robiłam bo nie musialam , od razu po urodzeniu zpstalo mi ok. 8 kg, a po 3 m-acach nic nie bylo widac, ale ja zawsze mialam kłopoty z niedowaga ,przed 1 ciaza wazylam bardzo malo, teraz o 3 kg wiecej... Ale to juz tak tu jest ze te jedzenie zrobilo swoje ze 3 kg na + ale jak dla mnie to dobrze....
 
Hej kobietki.Sofik i jak po pierwszym USG? :-) Bedziesz chciala znac plec dzieciatka?Ja ani przy pierwszej ciazy nie chcialam ani przy drugiej- jakos liczy sie dla mnie to zeby wszytsko bylo dobrze:tak:
Chetnie zobacze te Wasze sprawdzone przepisy-Sofik- murzynka tez jakiegos tam potrafie ;-)ale z drozdzowym nie zaczynam nawet.Moj malzonek no i Martyska lubia tzw"mokre" ciasta .
Kamcia Ty szczesciaro- dobrze masz:tak:
Dzis znow pieknie jest... spokojnego popoludnia;-)
 
Ja również czekam na przepis na jakieś fajne ciacho. W weekend mam gości, więc moze mogłabym się popisać w kuchni, chociaż z moimi zdolnościami co do wypieków, to raczej mało prawdopodobne:-).

Pogodę mamy naprawdę piękną, oby jak najdłużej...
 
Hey BBony!!!!!!

Alez piekna pogoda!Bylismy dzis na plazy, az sie nie chce siedziec w domu!Ma byc taka do konca tygodnia :) Drinek mi sie juz chlodzi, film naszykowany, tiramisu tezeje..bedzie idealny wieczor, bez okazji :-)
 
Witam sie wieczorowa pora, ale dzis caly dzien poza domem, potem na szybko obiad a po obiedzie jak mnie wzielo na zyganko, myslam ze juz mi mdłosci mineły a tu prosze wrocily spowrotem...

Margaritta ja bardzo lubie moje drozdzowe;-) Ja tez chce bardzo zeby moje dziecko było zdrowe jak kazda matka, ale ja ejstem w goracej wodfzie kapana nie potrafie jelsi wiem ze mzona znac płec to czemu nie, taka ze mnie osobka... My z M czekamy na synka bo fajnie by bylo miec parke ale tak jak mowisz wazne zeby bylo ZDROWE!!!!

Larcia Fajnie tak sobie bez okazji swietowac.

Nie jestem zbytnio zadowolona z USG :baffled:
Lekarz powiedzial ze nie moze zmierzyc dziecka i to mnie bardzo zdenerwowalo, powiedzial ze to 13 tc i 2 dni...
Wkurzyłam sie ma maxa, ale potem laski inne(polki) tez tak mialy ze mierzył tylko głowke i nie mierzył calego dziecka...
Ale powiedzial ze wszytko OK i nie ma sie co martwic...
Umowilam sie juz na wizyte do PL , bo tu to tak jakos dziwnie jest... chodz w 1 ciazy bylo inaczej lepiej tak mi sie wyadaje a mzoe dziecko nie dalo sie zmierzyc bo bylo odwrocone sama nie wiem co mam myslec ????????????
I czy w 15 tc juz moze poznac plec dziecka??? bo ja z moja corka dopiero w 18 wiedzielam
Cisnienie mialam 135/ 85 (podniosło sie przez tego lekarza
new_disgust.gif
) Nawet bicia serca nie słyszałam
new_sad.gif
do dupy to wszytko... no lale jesli mowil ze wszytko ok to chyba wie co mowi...

A jak go poprosilam o fotki to sie spytal 1 czy 2 wiec mu z usmiechce mowie dwie a ona mowi moze cztery czy piec z taka ironia...buuuuuuu dziwny lekarz...

A Jak było u Was na 1 wizycie, bo ja w 1 ciazy mialam całkiem inaczej niz teraz ale to inne szpital :baffled: ??
 
Ostatnia edycja:
Sofik, nie stresuj się. Na tym etapie ciąży wielu lekarzy nie mierzy już długości Dzidzi (podobno trudno to rzetelnie zmierzyć), tylko na podstawie pomiarów główki, kości udowej (i nie pamiętam czego jescze) określają przybliżoną wagę i tydzień ciąży.
Głowa do góry, a dla swojego spokoju idź faktycznie do polskiego gina na dokładniejsze usg, nie będziesz się denerwowała.
 
magdalena81 sama nie wiem co mam myslec, bo wiem ze w PL w tym czasie własnie mierzy sie dzidzie i sprawdza długos od czupka noska do konca kregosłupa... Z tego co pamitam w 1 ciazy tak miałam... i kumpela tez tak miala ze jej zmierzyl i powiedzial ze dzidzia ma 7 cm a mi nie?? Z moja corka było tak samo ze wiedzialm ile mierzy ;/
A u Ciebie jak było, pamitasz???
Ja to taka głupia jaks jestem jakies glupie mysli mi do glowy przychodza... musze chyba wyluzowac... bo w 1 ciazy nie byłam taka jak teraz....
 
reklama
U mnie też nie mierzyli. Nie stresuj się, idź tak jak planujesz na jeszcze jedno USG i będziesz spokojna :-).
Pierwszą ciążę miałaś też w Irl prowadzoną??
Ja płeć Dzidzi poznałam chyba w 16 tygodniu.
 
Do góry