reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

reklama
wiecie co ja tez mam inne nazwisko niz moj syn i nie mialam probemow nigdy bo on ma biometryczny paszport i chyba teraz takie robia tylko wiec jak pani czy pan na odprawie przejedzie po czytniku nim to widzi kto jest rodzicem

mialam raz przypadek w londynie przy kontroli paszportowej tyko gdzie bytal czy to moje dziecko..ale ze byl z nami moj chlopek odbylo sie to spokojnie i sprawnie..ale i tak zawsze mam przy sobie akt urodzenia jak gdzies lecimy
 
biola to baby monitor i masz tego mnoooostwo w sklepach. Ja osobiscie polecam zwykly, dziala tak samo dobrze. Te odjechane z telewizorkiem sa super, ale dziecko czasem jak kaszlnie przez sen to albo spi dalej albo ma problem wziasc oddech spowrotem...wiec i tak i tak polecisz do dziecka. Obojetnie czy go tylko uslyszysz czy zobaczysz. Bo np kaszlnie i sie nie rusza...wiec zastanawiasz sie czy spi czy cos sie dzieje, wiec lecisz. Nie ma po co wydawac kupy kasy na to. Zwykly moim zdaniem wystarczy. Bo i tak pojdziesz zobaczyc czy wszystko ok.
 
czesc dziewczyny. jestem tu nowa, pozdrawiam wszystkie obecne i przyszle mamy. ja jestem juz podwójna a zarazem przyszla mama. co do elektronicznej niani (podsluchu) to ja od 5 lat korzystam ze zwyklego bez zadnych dodatkowych funkcji i jestem bardzo zadowolona przy zakupie zwroc tylko uwage na zasieg im wiecej bedzie mial zasiegu tym lepiej, aha i jeszcze jedna sprawa co do podsluchow wiekszosc z nich nie dziala przez sciany zelbetowe wiec jesli ktos mieszka na blokach budowanych z zelbetu to szkoda kasy bo i tak sie nie przyda.
 
Ja planuję zakup niani z monitorem oddechu, czy któras z Was ma/miała coś podobnego i może podzielić się swoja opinią??
Ja mam.Angel Care :tak:
U nas raz zdarzył się bezdech i poleciałam i kupiłam :sorry2:
Dalismy 109 e w Smyths.
Jest fajny bo ma dodatkowe funkcje: lampka nocna,termometr pokojowy i niania.
Alarm daje znac po 15 sekundach piknięciem a po 20s. włącza się na całego wyjec.
Na szczęście jeszcze nie miałam okazji lecieć do dziecka przy włączonym alarmie ;-)
Tylko oni zaznaczają,że to nie jest monitor oddechu,a ruchu.Zabezpieczają się tak :tak:

A mam jeszcze zwykłą nianie elektroniczną z Tomy i też jest dobra :-)
I mam ją do sprzedania ;-)
 
anineczka, ja właśnie myślę o tej Angel Care. Lepiej żeby nie musiała się sprawdzać, ale warto chyba mieć takie urządzenie w domu. Cena jest trochę zabójcza, ale w porównaniu do tego przed czym może uchronić to urządzenie, to żadne pieniądze...
Jak perypetie z pracodawcą?? Powiem Ci, że moja koleżanka była w podobnej sytuacji, chyba nawet o tym wspominałam. Nie wróciła do pracy po urlopie macierzyńskim i szef chciał jej wypisać p45 z datą rozpoczęcia maternity benefit, a co za tym idzie-chciał uniknąć płacenia za urlop. Ona postanowiła walczyć i zgłosiła to (ale szczerze mówiac, nie wiem do jakich instytucji, mogę się dowiedzieć), a po kilku tygodniach dostała od pracodawcy czek z pieniążkami za urlop. no i p45 jest z datą zakończenia MB. Facet wystraszył się na tyle, ze nawet nie było żadnej sprawy w sądzie, ani żadnej konfrontacji. Trzymam kciuki żeby i Tobie się udało.
 
dziewczyny czy ktoras rodzila moze w portlaoise? bardzo sie obawiam wizyt tutaj u lekarza, nie znam jezyka a nie wiem jak to wyglada z tlumaczem, czy mam prawo o niego prosic i czy napewno go dostane?
 
reklama
anineczka, ja właśnie myślę o tej Angel Care. Lepiej żeby nie musiała się sprawdzać, ale warto chyba mieć takie urządzenie w domu. Cena jest trochę zabójcza, ale w porównaniu do tego przed czym może uchronić to urządzenie, to żadne pieniądze...
Jak perypetie z pracodawcą?? Powiem Ci, że moja koleżanka była w podobnej sytuacji, chyba nawet o tym wspominałam. Nie wróciła do pracy po urlopie macierzyńskim i szef chciał jej wypisać p45 z datą rozpoczęcia maternity benefit, a co za tym idzie-chciał uniknąć płacenia za urlop. Ona postanowiła walczyć i zgłosiła to (ale szczerze mówiac, nie wiem do jakich instytucji, mogę się dowiedzieć), a po kilku tygodniach dostała od pracodawcy czek z pieniążkami za urlop. no i p45 jest z datą zakończenia MB. Facet wystraszył się na tyle, ze nawet nie było żadnej sprawy w sądzie, ani żadnej konfrontacji. Trzymam kciuki żeby i Tobie się udało.
Magdalenko cena zabójcza,ale jest taniej niż w Polsce :szok:
Jak mówisz,zdrowie dziecka najważniejsze :tak:

Kurcze a za tego mojego szefa się jeszcze nie wziełam.Musze wypełnic ten formularz co mi przysłał inspektor pracy.
jakoś nie było kiedy,a to wolne a to mąż w polsce itp.
Ja to bym chciała jeszcze jakieś odszkodowanie jeszcze,co z tego,że gościu się zreflektuje.A gdzie kara dla niego?Nauczka na przyszłość.?
 
Do góry