reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Lubicznko jak miałam zapalenie piersi to zimne.
Zresztą znalazłam coś takiego:
Zimne okłady

Zastosujesz je wtedy, gdy będzie problem z nadmiarem mleka, piersi będą napięte, przepełnione pokarmem (np. w nawale pokarmu, który może rozpocząć się w 2-6 dobie po porodzie). Nieodzowne będą, gdy dojdzie do powikłań w postaci obrzęku, czy zastoju (pierś jest wtedy obrzmiała, gorąca, zaczerwieniona, bolesna, a gdy dojdzie do zastoju, mleko nie chce z niej wypływać) oraz wtedy, gdy dojdzie do zapalenia (dołączą się jeszcze objawy złego samopoczucia i podwyższona temperatura). Również, gdy dojdzie do zatkania przewodu mlecznego (wyczuwalny guz piersi lub twardszy fragment piersi), na chory fragment zastosujesz zimny okład. Zimne okłady stosuj zawsze po karmieniu.



Ale pisze też o ciepłych okładach.
Musisz dostosowac sobie do tego,co Ci dolega:

Ciepłe okłady

Mają zastosowanie wtedy, gdy zależy ci na ułatwieniu wypływu mleka z piersi. I dlatego sięgniesz po nie również przy opisanych wyżej komplikacjach, ale będziesz stosować je przed karmieniem. Kiedy dojdzie do nawału, albo do zastoju lub zatkania przewodu mlecznego, rozgrzanie piersi przez przyłożenie ciepłej pieluszki (przeprasowanej żelazkiem lub ogrzanej na kaloryferze) przyniosą efekt w postaci uwolnienia pokarmu z napiętej piersi lub jej fragmentu. Oczywiście bardzo wygodne będą wspomniane okłady żelowe. Polecanym sposobem jest tu także ciepła kąpiel, najlepiej pod prysznicem - strumień wody skieruj na pierś. Można też zamoczyć samą pierś w misce z ciepła wodą. W zapaleniu piersi ciepłe okłady nie zawsze dają dobry efekt, możesz czuć duży dyskomfort - musisz wtedy zadecydować, czy dalej je stosować, czy nie.
Bezpośrednio po zastosowaniu ciepłego okładu możesz odciągnąć niewielką ilość pokarmu (kilka ml), aby ułatwić dziecku uchwycenie nabrzmiałej piersi.
Okłady rozgrzewające pierś warto zastosować również wtedy, gdy masz zamiar odciągać pokarm w celu nagromadzenia zapasów dla dziecka. Zrobisz to chwilę przed przystąpieniem do odciągania.​



Ja dla mojego mam problem rozwiązany.
Dostanie ciężarki :tak::tak:

Dla dzieci...Matt poduchę myszkę do siedzenia.
Antek...nie wiem :eek:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam i ja!!!
Zaczelam Was czytac wczesniej,ale poszlam w koncu na gore i zrobilam porzadek w szafkach....przy okazji znalazlam moje jeansy z urwanym guzikiem i jakies bluzki o ktorych zapomnialam:-p.....
Maly mi zasnal wiec doczytalam ale i tak mi zostalo jeszcze troche roboty,a juz mi sie nie chce:cool2:
Lubiczanko jak ja mialam twarde piersi i bolaly to moja kolezanka dzwonila do Polskiej poloznej zeby spytac sie co robic i ta powiedziala ze najlepiej to wejsc pod prysznic,polewac goraca woda i masowac,albo gorace oklady pielucha robic i masowac......i sciagac mleko:tak::tak::tak:.
Ja tak robilam i mi przeszlo tylko ze mleko nie lecialo-pustka totalna,a zapalenie jakies bylo:cool2:
Misia no to grono zwierzakow powiekszone:-) super ze tak lubicie zwierzatka....moj m kocha koty....psy za to srednio.
Ja lubie koty ale nie w domu,za to moj m juz mi zapowiedzial ze jak bedziemy na swoim w Polsce to kicia w domu musi byc koniecznie,bo wjego rodzinnym domu kot zawsze byl i jest:-)
Didi gratulejszyn dla corci.....moj szczerbaty nadal:confused2:.
Zdrowka zycze dla chorowitkow

kurde moje maleństwo ma całą buźke w krostkach i jest ich coraz więcej:-(chyba jest uczulony na mleko:-:)-(

didi zdrówka dla dzieciaczków
A moze ma skaze bialkowa???
 
Ale mi Landlord niespodziankę zrobił :-):-):-) miał mi wymienić kuchenkę bo ta co tu była odeszła na emeryturę powiedział że kupi nową ale nie spodziewałam się kompletnie że taką fajną:tak: z płytą ceramiczną i termoobiegiem :laugh2: jestem mega szczęśliwa teraz to dopiero dobrze będzie mi się pichciło przed świętami:laugh2::laugh2::laugh2:
 
Hej Dziewczynki
Co tam, jak tam?
Kurcze, nie mam czasu Was poczytać, bo cały czas gdzieś gnam, pędzę, czytam lub... śpię:-):-) A tu pewnie jak zwykle tyle się dzieje:rofl2:
U nas super.
Ada grzeczna, dziadkowie zaczarowani:-) Nie jest już taka śmiała do obcych jak rok temu ale najgorzej nie jest.
Ja tylko tak na chwilkę i już uciekam.
Serdecznie Was wszystkie pozdrawiam i do ponownego... przeczytania;-)
 
I ja z miasteczka wróciłam.Poszłam na pocztę po kaskę z socjala i znaczki,zeby wreszcie kartki wysłać,a tam kolejka:szok:przed pocztą się kończyła:shocked2:25 minut w kolejce stałam:confused2:No,ale to co chciałam-wystałam.Przy okazji o Pennego zahaczyłam:tak:.Nogi mi w D jak tyłek wchodzą:-DKupiłam jeszcze parę ozdóbek świątecznych,nie mogłam się pohamować:eek:Jak sroka,na świecidełka mnie można wabić:-D:-D:-D
 
czesc mamuski, a ja mam pytanie z innej beczki, jakie mozecie polecic foteliki samochodowe takie 9-18 czy lepsze 9-36 i jakich firm macie sprawdzone,bede wdzieczna za kazde porady:tak:
 
Za rada Tichonka, przerzucam sie tutaj:tak:
Witam i dolaczam:-D
Czy jakas mamusia rodzi w czerwcu/lipcu? Ja mam termin na sam koniec czerwca i wybralam National Maternity Hospital:-)
 
czesc mamuski, a ja mam pytanie z innej beczki, jakie mozecie polecic foteliki samochodowe takie 9-18 czy lepsze 9-36 i jakich firm macie sprawdzone,bede wdzieczna za kazde porady:tak:
Fotelik Ramatti Venus 8 kolorów +2 rolety gratis (848212531) - Aukcje internetowe Allegro
ja mam ten fotelik i bardzo jestem zadowolona to fotelik polskiej firmy...jeżeli chodzi o mnie to ja wolę przedział fotelików 9-18 są one dużo wygodniejsze a dla tych maluchów które zaczynają wagowo jest to ważne bo jeszcze często zasypiają w samochodzie w Pl mam fotelik 9-36 FOTELIK SAMOCHODOWY CONECO 9-36KG _WYSYŁKA 0 ZŁ_ (840795957) - Aukcje internetowe Allegro wg Wiktora nie za bardzo ok jak go widzi już zaczyna marudzić że ma w nnim jechać i widać różnicę w wygodzie chociażby spania
jest jeszcze opcja 9-25 one też są wygodne bo tak jak 9-18 mają regulowane oparcie HIT!FOTELIK CONECO ZENITH SEA 9-25KG+CANPOL+WYS0 (821356508) - Aukcje internetowe Allegro
 
reklama
Anineczko,Ewelcia-obu Wam bardzo dziękuję:tak::-Dwypróbuję obie metody...Mam nadzieję,że poskutkuje,bo nie podoba mi się wizja czekania z małym u gp...:no::-(
Wpadłam się pożegnać-bo czas kompulek się zbliża,potem usypianko i jakieś dwie przechadzki w te i we wte(czyt.z dołu do góry i z góry na dół:sorry:)ażeby Danielek zasnał snem głębokim:tak:
Tierney-witamy serdecznie.Dobrze,że słuchasz rad-zwłaszcza tych trafnych:laugh2:
Dobraj nocki drogie Panie.Milusiego wieczorku życzę:tak::-)
 
Do góry