reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

hej
co tam jak tam?
dawno mnie nie bylo co nie znaczy ze nie jestem. :)
jestem w Kilkenny, czyli bez zmian.jest super. i baaardzo wam dziekuje jeszcze raz za wszystko co pisalyscie jeszcze rok temu, kiedy nasza przyszlosc sie wazyla. podjelismy dobra decyzje. i o to chodzi. i o to chodzi :)
u nas wszystko spoko. pawel pracuje, ja pracuje, a tytus rosnie jak na drozdzach :) siweta spedzilismy na wyspie, zreszta ze mna jest chyba cos nie tak, bo jakos do Pl mi sie nie spieszy... nie tesknie, nie wzdycham, jest mi tu jak u Pana BOga za piecem.
buziaki!!!
 
reklama
Jejaa co za kretyni tu pracuja...pod koniec listopada dzwonilismy w sprawie tego benefitu, poinformowali nas, ze wysłali papiery do Polski juz dawno i ze teraz to tylko czekamy na ich powrót. A tu kicha...dzis nas powiadomili, ze dopiero rozpatruja wnioski lipcowe (a nasze niby sa z sierpnia,choc składalismy je w marcu!!!) i ze całość potrwa jakies 4 miesiące zanim dostaniemy zasiłek. KPINY!!!

Od 2 dni jestesmy w Irladnii, nie chcialo nam sie jechac, bo mamy b. ładne mieszkanko i az zal było je opuszczac...było smutno wywalac taka ładna choinke, ktora w tym roku mielismy najładniejsza niz dotychczas...no i cala rodzine, tylu znajomych...ale jak juz tu jestesmy tez nam sie jakos humory zmienily. Mamy nowe plany, cele, wiec zobaczymy co z tego wyniknie...Po tych 3 tygodnia niegrzania w domu, jak przyjechalismy to normanie myslalam ze zamarzne z zimna. Kupilismy drewno i 1 raz rozpalilismy kominek i jest nieco cieplej, choc i tak sciany sa lodowate...

a jak tam u was mineły świeta??

pozdrowionka
 
hej mamuski obiecalam ze sie poprawie i to robie :)
ANIOLEK trzeba tam dzwonic i sie upominac bo oni sobie jaja z nas robia moi znajomi tez skaladali child benefit w marcu i jesce nie dostali a inni skladali w lipcu i juz dostali wiec tak jak mowie trzeba sie im pzypomniac..
ja teraz zlozylam na samotna matke z tego wzgledu ze nie mamy z lukaszem slubu no i cos sie dzieje bo pzysylaja jakies dokumenty..

swieta minely szybko wprawdzie mialam sztuczna choinke ale jest sliczna i szkoda mi ja chowac hii wiec jeszcze troche postoi a moj urwisek juz sie obraca na boki smeije sie nie mozna go juz samego zostawic jakos poradzilismy sobie z ta choroba i chyba wygrywam hii

anieczka co z tym gg? jak tam lepeij sie czujesz?
 
Witam
Po pierwsze: 240680 to moj numer gg kamciu
Sorki ale rzadko zagladalam na bb bo chcialam jak najwiecej czasu z mama spedzic.Wlasnie dzis wrocila do Polski:-(
U nas swieta byly cudowne,z cala rodzinka,masa prezentow.
Na sylwestra przyjechala moja kolezanka z forum bb z synciem,tak wiec bylo bardzo wesolo.
Ja juz lepiej sie czuje tylko jeszcze Antek zakatarzony.

Witaj marianeczko
Tytus do przedszkola chodzi? A ty gdzie znalazlas prace?
I jak sie czujecie?

Hej Aniollkku
Witaj w drugim domku ;-)
 
Ale sie ciesze jak glupia, ze aż tu napisze, bo dostalam prace...co prawda to tylko sprzatanie, ale zawsze jakis grosz wpadnie do kieszeni...trafilam jeszcze na świetnych i b. bogatych ludzi, oboje sa lekarzami i do tego maja wielka farme i stadnine koni; choc nie wiem czy dużo mi beda placic, chyba nie...jutro ide na probe na 3h...zawsze trzeba jakos zacząć...choć moje marzenia i plany są inne, ale niestety moj ang. nie jest na takim poziomie, bym mogła je narazie spełnic...chodze do szkoly ang., ale to kiepscizna jakich malo i to 1 raz w tyg., choc sobie zalatwilam 2x w tyg., wiec cos wiecej...jestem i tak zdania ze wiecej sie nauczę jak wlasnie bede wśrod ludzi, ktorzy gadaja po ang...pracuja tam brazylijczycy, wiec bede cos mogla skorzystac i sie poduczyc :p

dzis moj maż sie wsciekl, bo od 4 dni sie wkurza i montuje polsat cyfrowy do kompa...tak sie wsiekl, ze cos nie nadaje, jakies kable sa nie takie, w ogole meksyk jakich malo, tak sie wkurzyl, ze kupil tv :p ale sie nasmialam jak otworzylam drzwi a on stoi z tv hehe...fajnie miec takiego męża co nie hehe

a co do najważniejszej osoby na świecie, to chcialam sie pochwalic, ze Szymus zaczał od wczoraj robić kupkę na nocniczek...przestal juz na stojąco i w majteczki...no a tak poza tym to nawija od października, ze nie wyrabiam czasami i dziekuje Bogu jak śpi wieczorami, to nie mowi przez sen i mam troche ciszy :pPP ale i tak to jest slodkie i kochane :pP bo slodziutko przeksztalca słówka...

aa jeszcze przypomniala mi sie anegdotka z wczoraj :p jak Szymek byl niegrzeczny, krzyczal i sie wkurzal, bo nie chcial byc w sklepie i zaczal wolac do taty "SIOŁ, SIOŁ" co jest brzydkie i czego nei akceptujemy z mężem...i tak sie nasmialismy, bo mąż do niego mowi, "OJ OJ BO SIE ZARAZ POLICZYMY", na co moj synek odpowiedzial "LEDEN, DWA, CI, ĆTERY..."

Pozdrowionkaaa
 
hej mamuski mam pytanie czy orientujecie sie czy tutaj sa przedzszkola panstwowe moze jakies tansze bo znajoma synka chce wyslac dzieki za pomoc.

ja mojego oliwke karmie piersia i od 2 dni daje mu na wieczor kaszke z butelki nie wiem czy to dobze czy moze jeszcze poczekac ale dluzej spi dzieki temu:) a wy kiedy po raz 1 dalyscie kaszke?
jak tam anieczka zwyciezasz chorobe ??
 
Kamciu niestety niema takowych przedszkoli.
Wszystko prywata i to dosc droga.:wściekła/y:
Moj maluch byl tak zarloczny (zreszta do tej pory jest glodomorem:laugh2:),ze od drugiego miesiaca zycia mial mleko zageszczane kleikiem ryzowym.:tak:
A co do kaszki? To moze byc.Ale nie za duzo.Tak jedna-dwie do mleka na noc.

Aniollekk
GRATULACJE i opowiadaj jak pierwszy dzien w pracy. Z kim zostaje maluch jak jestes w pracy?
I czy mlody juz zdrowy?


A ja czuje sie zdrowa,tylko choruje jak sobie pomysle,ze jutro do pracy:baffled::eek:
 
witam wszystkie mamy !!
ja nie jestem jeszcze mama ale mam nadzieje ze niedlugo to sie zmieni, mieszkam podobnie jak anineczka w Tuam i strasznie sie ciesze ze trafilam na to forum - pomoglyscie mi rozwiac wiele watpliwosci, super jest poczytac jak, wberw ogolnym opinia, potrafimy (my polacy) sie wspierac na obczyznie

pozdrowionka
 
Kurcze jak mi sie ladnie rok zaczął!!! Jestem jakas szczęsliwsza, co dzien mnie coś zaskakuje i to b.miłego...oby tak dalej, tylko nie zapeszac...

W pracy było świetnie, trafiłam naprawde na b. miłych ludzi (zreszta chyba tu większośc żyje). Oboje sa lekarzami i maja taka wywalona chate, że hej, jest wielka, choć nie w moim guscie...ale chata jak chata, szokiem raczej dla mnie byl wjazd do ich posesji, gdzie jest olbrzymia brama jak do Białego Domu, drogowskazy na uliczkach, gdzie jest farma, dom, ogrod, bo naprawde mozna sie tam pogubić. Maja wielka farmę i hodowle ogierow wyscigowych. Maja zatrudnionych ludzi, do ogrodu, 3 brazylijczykow do stajni...Napracowalam sie i lądnie zarobiłam, wiec jestem ogolnie zadowolona. Chociaz i tak szukam jeszcze pracy...moze na pol etatu..nie wiem...

Własnie co do przedszkola, jestem w trakcie ponownego poszukiwania...i wlasnie dowiedzialam sie ze sa przedszkola darmowe od 3 roku życia, w przedziale od miesiąca do 3 lat sie płaci i zazwyczaj sa to przedszkola prywatne. jezeli chodzi np. o dzieci ponad 4 lat sa tez przedszkolo-szkoly (przy szkolach), gdzie dzieci nie musza chodzic w mundurkach i rowniez sa darmowe. Jezeli chodzi o stawki to jest w czym wybierac, przynajmniej w Waterford. Np. na naszym osiedlu jest potworna drozyzna, bo np. za 2 razy w tyg placi sie 60euro na tydzien..wiec ja zaczelam poszukiwania tanszego i dowiedzialam sie ze sa u nas tez takie gdzie placi sie 25-50 euro na tydzien w zaleznosci ile razy dziecko bedzie chodzilo w tygodniu. Wiec warto sie rozejrzec...dajcie znac jak wasze poszukiwania i ceny...

Mam taka stronke, pewnie ja znacie, ale moze komus sie przyda...tu mozna wszystkiego poszukac...to tak jak u nas panorama firm, tylko na lepszym poziomie... Golden Pages: product, business and service search directory for Ireland - Golden Pages homepage wpisujesz nursery school i miejscowosc, ktora cie interesuje i wywala ci wszystkie przedszkola...

I jak tam ząbkowanie, anineczko??

Pozdrowionka​
 
reklama
Aniollekk Ale super. Fajnie z ta praca.A to bylo jednorazowo czy dalej bedziesz tam pracowac.?
No u nas tez sa takie ceny i nie sadze,ze 60 euro za dwa dni to duzo.Tymbardziej,ze dziecko mozesz zostawic na caly dzien.
A jezeli chcesz na godziny to jest to koszt 5 euro na godzine.Niania napewno wezmie wiecej:eek:
Tak wiec 60 e podziel na 20 godzin.W cagu dnia dziecko moze siedziec 10 w przedszkolu (od 8 do 18),czyli 10 godzin x 2 dni.
Wychodzi 3 euro na godzine.Grosze:laugh2: :baffled:

Zabkowanie jak narazie idze dobrze.
Budzi sie Antek w nocy,ale zaraz jak dostanie smoka zasypia.
Oczywiscie Viburcol idzie w ruch:dry:
 
Do góry