reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z FRANCJI!

witaj mamafr
i ja podziwiam za odwagę i determinacje
co do kupy.
a jaka ta kupa raz w tygodniu jest? twarda czy taka ze mały daje rade ja zrobić bez bólu?
bo jeśli twarda to musi być wina diety. nie wiem jak karmisz malego ale sliwki suszone i jablko ale surowe powinno troche pomodz. za to nie powinnaś dawać jabłka ugotowanego i zmniejszyć ilość marchwi bo działają zatwardzająco.
jeśli natomiast w miarę miętka i robi ja raz na tydzień to to może być normalne. bo dzieci tak po prostu niektóre trawią pokarmy.
i nie majstruj tam z tym mydełkiem a już na pewno z termometrem bo możesz krzywdę dziecku zrobić. odbytnica sie przyzwyczai ze bez podrażnienia nie ma kupy i bieda dopiero będzie.
 
reklama
mamafr a wiec jest troche tego: Microlax bébé®, Cristal®; z tego co czytam to i maluchom sie daje, pamietaj tylko, DAWAJ JAK JUZ KILKA DNI NIE ROBI KUPY BO JAK BEDZIESZ DAWAC CODZIENNIE TO POZNIEJ BEZ CZOPKA CZY GRUSZKI WOGOLE NIC NIE ZROBI!!! JAK SIE PRZYZWYCZAI!! to moze byc tez problem z mlekiem czytam ze daja tu tez mleko GALLIA CALISMA ale jak karmisz piersia to jescze lepiej tylko musisz uwazac na to co jesz!!!!!! ale jesli ta kupka nie jest wielkim problemem dla dziecka to nic nie rob(tzn zadnych lekow) tylko odpowiednia dieta (Twoja , dziecka) pozdrawiam i zycze pelnych pieluch!!!!
 
Karmie piersia,wczesniej normalna kupka byla,teraz daje mu deserki (jabluszko) i jest gestsza.Przez caly tydzien nic mu nie dolega a sobota,niedziela zaczyna sie prezyc i plakac (zawsze tak jest) wtedy mu pomagam maluskim kawalkiem mydelka (mniejszy od paznokcia malutkiego palca),z termometrem nie kombinuje,raz zrobilam lewatywe i przez tydzien codziennie wtedy robil kupke,no a po tygodniu znowu go przyblokowalo i nic znowu.Jablka jem surowe i sliwki suszone tez (mam ich duzy zapas),marchewki nie lubie.Pije tez duzo herbaty rumiankowej bo podobno dobra na trawienie,dziecko wypija raz dziennie 120ml hernatki koperkowej,i nadal nic nie pomaga :(.
Ale duzo mozna o kupie napisac :p
 
bez recepty! jesli mowisz troche po fr to cos ci jeszcze podpowiedza
ale jak tak raz na tydzien to zrob mu ta lewatywe po co ma sie meczyc dzieciaczek! jesli potem caly tydzien nie ma problemow, czasami dzieci tak maja potem samo przechodzi! i bardzo dobrze robisz dajac mu herbatke; moja tez byla karmiona piersia a mimo to w wieku 3 , 4 miesiecy miala problem z kupa! potem samo przeszlo! pozdrawiam
 
hej
głowa mi pęka, byłam z małym na szczepieniu i czuje sie jakby walec po mnie przejechał.
mamafr
w aptece tez można kupić taki syropek dla dzieci na bazie kopru włoskiego ale nazwy ci nie podam bo zabij mnie a nie pamiętam. ja podawałam małemu go jak miał 2 miesiące i się zaczynał prężyć. a jeszcze co do diety to daj mu normalne jabłko zrobione na pakę a nie kupowane i możesz dodać trochę wywaru z suszonej śliwki (tak jak dziewczyny pisały)
mój mały jak miał 4 miesiące to tez miał kłopoty z kupa, ale u niego po prostu jej nie było i sie okazało ze on trawi bezresztkowo moje mleko a to niestety była pierwsza oznaka ze mleko miałam za słabe.
 
Wlasnie mam taki syropek z kopru wloskiego,calmosine sie nazywa.Kupilam go jak synek byl mlodszy i mial kolki,na kolki pomagalo a na co jeszcze pomaga to nie wiem bo nie rozumiem ulotki :zawstydzona/y:
 
mamafr, poszukaj na internecie, tam znajdziesz "instrukcje obslugi" do leku ;) i potem przetlumacz na google ;) ja tak zawsze robie, jak czegos nie rozumie a zwlaszcza leki, wole byc pewna!
wyszlam po chleb a tu widze przeceny ruszyly pelna para!!! ludzie opetani nie patrza jak ida ..... ;) w niedziele to chyba masakra bedzie! ja poszlam tylko do gap bo wczesniej widzialam pare fajnych rzeczy dla cory ale teraz juz ich nie ma ale za to wyciagneli pelno ciuchow letnich!!!! tak to jest z tymi przecenami :(
 
reklama
Wlasnie mam taki syropek z kopru wloskiego,calmosine sie nazywa.Kupilam go jak synek byl mlodszy i mial kolki,na kolki pomagalo a na co jeszcze pomaga to nie wiem bo nie rozumiem ulotki :zawstydzona/y:
możliwe ja naprawdę nazwy nie pamiętam.
a i ja zawsze wszystko se na polski tłumacze, albo mąż mi tłumaczy . no przecież masz neta to szukaj tłumacza i będziesz wiedzieć.
 
Do góry