reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z FRANCJI!

reklama
hej wszystkim :)

antylopka : ja robilam paszport jak maly mial 2 m-ce tak male dziecko fotograf POWINIEN POLOZYC NA SPECJALNEJ LAWECZCE!!!! ty majtasz grzechota mu nad glowa ( fotografowi a on pstryka ) glowka prosto i bez obciazenia, u mnie 3 fotki zajelo moze 20 sekund wybralismy najlepsza i po sprawie :) ale jak on ebdzie ci adasia w takim wieku SADZAL to moze troche to potrwac :)

zoe : teraz do 6 lat paszport sa na ROK WYLACZNIE. robiony w konsulacie kosztyke 17 euro ( bynajmniej w 2010) czas oczekiwania 2 tyg
mozna wyrobic tez to o czym piszesz - czyli pierwszy dowod tozsamosci na 5 lat
chcialam to zrobic w polsce bo poldusiowi sie paszport konczy 11 lutego a chcielismy leciec do szwajcarii ale potzreba nie tylko pisemnej zgody ALE OBECNOSCI MEZA/TATY dziecka
a moj jets teraz we francji, wiec doopa...
a mam juz dosc kolejek w konsulacie nie mowiac o tym ze u mojego F. w pracy to problem wyrwac sie z biura na 3-4 godziny! a nawet na dwie :(

akwarelka hej :) - super ze sweita sie udaly

o przesxylkach nic nie mowie , buty ocieplane dla synka od mojej mamy ida od m-ca i jeszcze nie dotarly... na 100% zwineli ...
 
przesylki i kartki to w tym roku porazka ja wyslalam poltora tyg przed swietami kartki, w sumie moze 10kartek niektore doszly po swietach, moja babcia dostala wczoraj, a inni wcale!! pierwszy raz tak mi sie zdarzylo!! no ale nic nie poradze na to....
u nas pogoda piekna, cieplo 15 stopni ;) az zyc sie chce , takze korzystamy z tego i wychodzimy na spacery ile sie da ;)
pozdrawiam !!!
ps. josephine jak idzie praca Twojemu mezowi?
 
hej wszystkim :)

antylopka : ja robilam paszport jak maly mial 2 m-ce tak male dziecko fotograf POWINIEN POLOZYC NA SPECJALNEJ LAWECZCE!!!! ty majtasz grzechota mu nad glowa ( fotografowi a on pstryka ) glowka prosto i bez obciazenia, u mnie 3 fotki zajelo moze 20 sekund wybralismy najlepsza i po sprawie :) ale jak on ebdzie ci adasia w takim wieku SADZAL to moze troche to potrwac :)
o sadzaniu to pani w konsulacie powiedziała, co mnie z nóg zwaliło
fotograf(bylam pytac u siebie w puteaux) powiedział, ze nie bedzie problemu, zdjecia jeszcze nie robilam, bo mlody akurat spal a ja sie spieszyłam po Wiki do przedszkola.
godziny otwarcia konsulatu - porażka!!
 
hej

antylopka : nie pisz mi o konsulacie pliiiissss. bo mam nerwa choc minelo od oststaniego paszport 11 mcy bez jednego dnia dokladnie! zawsze mam tam nerwy dziecko placze glodne a ty czekasz
do tego wkurza mnie maz ktoremu sie telefon urywa i sie po cichu gdzies tam karnie izoluje, bo w jego pracy to sie nawet na godzine wyrwac nie mozna! powierdzialam dosc
po powrocie ide wyrobic malemu dowod francuski, bedzie na 10 lat!!!! nawet nie jak polski dowod na 5... a jak wypadnie wyjechac z malymn do kraju nieeuropejksiego to wtedy sie pofatygujemy po paszport
ale to sie pewnie nie zdazy tak szybko...

zoe : dzieki ze pytasz o meza... no u nas jets HC tego sie nie da juz nadrobic
prace robi, zeby go karnie nie zwolnili za to ze nie zrobil... a jak mozna zrobic taki ogrom pracy w 2 tygodnie zamiast 6 czy 8 ???? no byle jak !
wiec niestety ale w tym roku poniesiemy ogromne straty finansowe, do tego maja robic obnizki STALEJ KONTRAKTOWEJ PENSJI od lipca o 10%%%% !!!!!!!!!!! co normalnie sioe nie zdarza ale chodzi o jakie stam prawo 35h/semaine i nadgodziny bankowcow... takwe ogolnie to lipa ogromna
maz mysli o zmianie pracy, a z wielu innych ( jak i tego) wzgledu myslimy nawet o zmianie kraju...

a jak corka w garderie ???????????????????????????????????? przyzwyczaja sie ?

akwarelka : ksiazek polskich mamy mase, a damy rade wziac moze z 3-4 tyle tego... bo oczywiscie czekaly na niego gwiazdkowe i urodzinowe prezenty... do tego dziadek codziennie doklupuje jaks *******e z postaci autka czy traktora, tudziez plastikowy samolot i wez tu pozniej tlumacz dzieciakowi ze nie ma miejsca w bagazu...? a od cioci dostal traktor i przyczepe wadera-o takiej wielkosci ze moze na niej jezdzic,,, i tez bedzie musial sie z tym pozegnac biedny...az mi go zal :(
 
Ostatnia edycja:
hej
ja dalej w pl.
wracam do Francji na koniec miesiąca. za to mąż już dziś poszedł do pracy.
święta były jak zwykle rodzinne. my we własnym domku to wiecie jak to czas szybciutko płynie. no ale cóż urlopy zawsze sa za krótkie.

mam zrobic malemu zdjecie biometryczne!! powiedzcie mi, jak miesiecznemu bąblowi wytlumaczyc, ze ma "siedziec" prosto, nie ruszac sie, miec zamknieta buzie i otwarte oczy??
Wiki robiłam zdjecie jak miała 1,5 roku i ma paszport na 5 lat, a Adaś będzie mial na rok.
ja wyrabiałam Marcelkowi paszport jak tez miał ok 1 miesiąca. zdjęcia mu sie nie udało zrobić ani na leżąco ani ogólnie u fotografa. i wpadłam na pomysł i w domu własnym aparatem robiłam. położyłam małego na bialuśkie prześcieradło i cykałam fotki. zanieśliśmy chyba z 30 do fotografa on wybrał najlepsze i dopasował wymiarowo do paszportowego.
a najlepszy numer jest z tym iz w konsulat zaznacza ze dziecko musi być obowiązkowo przy złożeniu wniosku o paszport. Marcelek wtedy miał ok 6 tygodni duliśmy z nim 3h do Paryża czekaliśmy w konsulacie i nikt a nikt nie spojrzał czy ja w ogóle mam dziecko w wózku. nie mówiąc o tym czy jest to samo dziecko co na zdjęciu. a babeczka mnie sie spytała czy zdjęcie było robione przez fotografa to jej bezczelnie skłamałam ze tak.
i tak paszport właśnie ważny jest 1 rok. przyjechałam do pl i wyrobiłam małemu dowód osobisty i mam konsulat w poważaniu.
 
witaj Marys!!!!
my juz po pierwszym dniu w garderie, bylo....tak sobie mala nie wierzyla do konca ze z nia zostaje i plakala, ale potem jakos sie bawila! dzis znowu idziemy razem a od jutra juz sama; i tak szkoda mi jej troche bo mysle ze moze blad zrobilam posylajac ja wczesniej do tego innego garderie raz w tygodniu co ona wogole sie nie przyzwyczaila , a teraz to tylko ma taki uraz .... a w tym nowym bardzo fajnie jest, maja super zabawki, i taki wielki dom na niby normalnie z kuchnia i lazienka dla lalek to sie troche tam bawila! mowilismy ze ona taka artystka troche, ze farby , naklejki lubi, i wogole fajne podejscie maja do dzieci, pytaja sie co lubi jesc a czego nie, jak spi, i takie tam! miejmy nadzieje ze jej przejdzie i ze sie przyzwyczai... no musi ! ;)
pozdrawiam!
 
zoe372 trzymam kciuki za małą by szybko przywykła do nowej sytuacji. i za ciebie. bo będziesz pewnie pojutrze co sekunda myśleć jak sobie ona radzi.
ja jak na razie nie mam odwagi posłać mego gdziekolwiek. i siedzi ze mną. tu w pl jak jesteśmy to jeszcze fajnie. bo wychodzimy 2 razy dziennie na podwórko i bawi sie z dziećmi albo zabieram go do klubu malucha na zabawę. a w fr to tylko ze mną i tata siedzi. ale teraz do fr jadę tylko na 3 miesiące. bo juz dla swego męża powiedziałam ze nasz dziec potrzebuje kontaktu z dziećmi i wrócę tu na wiosnę i lato.
wiecie mój Marcelek w następnym roku idzie do przedszkola i to tu w pl bo ja siebie nie mogę odnaleźć w fr. i do pracy chcę iść. bo już zaraz zbzikuje. no ale puki mały mnie jeszcze potrzebuje to jakoś sie trzymam :)
 
reklama
Co we francji sie stosuje jak dzieciaczek nie potrafi zrobic kupki? czy calmosine by pomoglo? jak wy sobie radzicie? Moj synek ma problemy z kupka od dwoch miesiecy,raz w tyg pomagam mu mydelkiem,a jak poszlam do lekarza to uslyszalam ze to normalne,mam sie nie martwic.Zreszta na wszystko odpowiadaja "to normalne",wykonczy mnie to kiedys!
 
Do góry