Areaksa to zalezy, jesli nieregularnie i kilka razy na dobe, to normalne jest, macica jest rozciagnieta na maksa, przygotowuje sie powoli do porodu, powolutku dziecko schodzi na dol i skurcze sa tego skutkiem...Jak masz watpliwosci do moze powinnas poprosic o monitoring, wiesz polezec w szpitalu z elektrodami na brzuchu z pol godzinki i oni wtedy sprawdza na wykresie jak te skurcze sie prezentuja. No i niech Ci sprawdza rozwarcie, bo w sumie czasem bywa tak, ze skurcze sa silne a nie maja wplywu na szyjke macicy i wtedy nie ma co sie przejmowac. Mysle,ze gdybys miala niepokojace rozwarcie szyjki dzis to polozna by Cie nie wyslala tak spokojnie do domu ..
Kopiuje Ci z netu:
Przed rozpoczęciem akcji porodowej, organizm będzie się do niej przygotowywał. Dlatego po 20. tygodniu ciąży możesz odczuwać skurcze Braxtona-Hicksa.
Chociaż skurcze przepowiadające nie są na tyle skuteczne, by wypchnąć płód, w dziewiątym miesiącu ciąży mogą zapoczątkować proces skracania i rozwierania się szyjki macicy. Da ci to przedsmak porodu, jeszcze zanim się na dobre zacznie.
Każdy skurcz czy nawet lekkie twardnienie brzucha powodują, że zaczynasz się niepokoić. Szczególnie wtedy, gdy coś takiego dzieje się na długo przed terminem rozwiązania. Ale spokojnie! Zazwyczaj takie objawy są całkiem naturalne i nie stanowią zagrożenia dla ciebie i maleństwa. To tylko trening macicy przed zadaniem, jakie będzie musiała wykonać, gdy nadejdzie godzina zero.
Skurcze Braxtona-Hicksa - brzuszek pod napięciemDelikatne napinanie brzucha możesz odczuwać przez całą ciążę. Na przykład podczas dłuższego spaceru, gładzenia lub jego masowania. Jednak to jeszcze nie są skurcze mięśnia macicy. Te mogą się zacząć po 20. tygodniu ciąży. Są to skurcze przepowiadające, nazywane skurczami Braxtona-Hicksa. Mięsień macicy napina się, przygotowując się do prawdziwych skurczów porodowych, które wypchną twoje dziecko, gdy nadejdzie termin rozwiązania.
Skurcze Braxtona-Hicksa - jak odczuwają je kobiety?Czasem ból przypomina wyjątkowo dokuczliwą miesiączkę, albo nagły ucisk uniemożliwiający wyprostowanie się. Są też i takie przyszłe mamy, które twierdzą, że skurcze łapią je po kilkanaście razy dziennie i właściwie nie mogą przez nie chodzić. Jednak dla większości ciężarnych sąbezbolesne, chociaż odczuwane przy nich napięcie mięśnia macicy może być nieprzyjemne.
Skurcze Braxtona-Hicksa - mocno, coraz mocniejSkurcz zaczyna się od dna macicy (które znajduje się u góry twojego brzucha), powoli przesuwając się ku dołowi. Trwa około 30 sekund. Im bardziej zaawansowana ciąża, tym skurcze przepowiadające są silniejsze. W 8–9. miesiącu mogą występować nawet co 20–30 minut i trwać do dwóch minut. Nic więc dziwnego, że łatwo wziąć je za sygnał rozpoczynającego się porodu. Jest jednak kilka istotnych różnic...
Skurcze Braxtona-Hicksa - różnice między skurczami przepowiadającymi a porodowymi Skurczom przepowiadającym nie towarzyszą żadne dodatkowe objawy (takie jak np. biegunka, plamienie, odejście czopu śluzowego lub wód płodowych) ani uczucie rozpierania, ból pleców czybrzucha. I najważniejsza ich cecha, która uniemożliwi pomyłkę: nie stają się coraz mocniejsze ani częstsze. Wręcz przeciwnie, maksymalnie w ciągu godziny łagodnieją i całkowicie ustępują.